Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2004-01-10 - Scandic Indoor Games, Sätra  Tillbaka » 

2004-01-10 - Scandic Indoor Games, Sätra

4 Årsbästa och ett PB inomhus Ett gott dagsverke av de "blåa"!
 KS 1500m A-Final-heat    (3 fullföljande)
  1.   Catrine Josefsson, 86 Huddinge AIS 5,02,02
  2.   Ann Björklund, 71 FK Studenterna 5,10,89 622
  3.   Frida Johansson, 86 IFK Mora 5,28,57
 MS 800m C Final-heat    (Heatet 5 Totalt 17 fullföljande)
  1. (10) John Steding, 86 Hammarby IF 2,07,01
  2. (12) Henrik Åkerlund, 86 Huddinge AIS 2,09,71
  3. (13) Peter Zahn, 63 Huddinge AIS 2,17,69
  4. (14) Petri Helminen, 64 FK Studenterna 2,23,11 414
  5. (15) Martin Larsson, 71 Flemingsbergs SK 2,42,90
 MS 200m 4 Final-heat    (Heatet 4 Totalt 38 fullföljande)
  1. (18) Robin Lindkvist, 86 Hammarby IF 23,99
  2. (31) Ingemar Storm, 60 FK Studenterna 25,19 541
  3. (36) Sergej Nikolajev, 73 Hässelby SK 25,71
 MS 60m 4 Försök-heat    (Heatet 7 Totalt 51 fullföljande)
  1. (3) Martin Skeppstedt, 82 Spårvägens FK 7,23
  2. (13) Andrée Eriksson, 86 IF Åland 7,40
  3. (22) Jakob Söderström, 85 Bromma IF 7,51
  7. (49) Jan Rönnberg, 63 FK Studenterna 8,50
 MS 60m 3 Försök-heat    (Heatet 7st Totalt 51 fullföljande)
  1. (4) Daniel Almgren, 79 Hässelby SK 7,27
  2. (8) Artistide Bamane, 82 Spårvägens FK 7,32
  3. (17) Stefano Tomai, 65 FK Studenterna 7,42


Tidigare resultat
2004-07-31 Swanage 12 mile race, Swanage, Storbritannien
2004-07-28 Strömstadsterrängen, Strömstad
2004-07-24 Östergarn Marathon, Gotland
2004-07-22 VEM, Århus, Danmark
2004-07-15 Norrtelje Galan, Norrtälje
2004-07-11 Fila Sky Race, Serre Chevalier, FRA
2004-07-10 Musköloppet, Muskö
2004-07-08 Sollentuna GP, Sollentuna
2004-07-03 Semesterloppet, Mariefred
2004-07-03 Kustmaran, Blekinge
2004-07-02 Trosa stadslopp, Trosa
2004-06-30 Hörby Marknadslopp, Hörby
2004-06-29 Noliacupen 2, Umeå
2004-06-23 Öppet DM för Uppland, Norrtälje
2004-06-19 Huddingespelen, Källbrinks IP
2004-06-16 Sommarspelen, Kristinebergs IP
2004-06-13 Broloppet, Malmö
2004-06-12 Hindertimmen, Fiskartorpet, Stockholm
2004-06-12 Österåkersmilen, Österåker
2004-06-10 DM, dag 3, Enskede IP
2004-06-09 Ymerspelen FGP, Borås
2004-06-09 DM, dag 2, Enskede IP
2004-06-09 Blodomloppet Stockholm, Djurgården
2004-06-08 X-treme Running (5), Ursvik
2004-06-08 Sthlms DM, Dag 1, Enskede IP
2004-06-08 VDM 2004 Dag 4, Brunna IP
2004-06-05 Sävedalsspelen, Göteborg
2004-06-05 Stockholm Marathon, Stadion
2004-06-03 Blodomloppet Linköping, Linköping
2004-06-02 Sommaröset, Vallentuna IP
2004-06-01 VDM, dag 3, Brunna IP
2004-05-30 SAYO, dag 2, Sollentuna
2004-05-30 Botkyrkamilen, Fittja
2004-05-29 SAYO, dag 1, Sollentuna
2004-05-26 Öppna DM i stafett, Enskede IP
2004-05-25 X-treme Running (4), Ursvik
2004-05-25 VDM, dag 2, Brunna IP
2004-05-18 VDM, dag 1, Brunna IP
2004-05-16 Copenhagen Marathon, København
2004-05-16 Stockholmsloppet, Stadion/Liljansskogen
2004-05-15 Göteborgsvarvet, Göteborg
2004-05-15 Hellaskastet, Enskede IP
2004-05-15 Dagbladsstafetten, Stadion
2004-05-11 X-treme Running (3), Ursvik
2004-05-09 Linneaspelen , Enskede IP
2004-05-09 Rösjöloppet, Sollentuna
2004-05-02 Terräng-SM dag 2, Ånnaboda, Örebro
2004-05-02 Gävle halvmarathon, Gävle
2004-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2004-05-01 Terräng-SM dag 1, Ånnaboda, Örebro
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta