Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2004-05-02 - Gävle halvmarathon, Gävle  Tillbaka » 

2004-05-02 - Gävle halvmarathon, Gävle

 Män motion Halvmarathon    (42 fullföljande)
  1.   Mikael Edlund, 70 Sundsvalls Friidrott 1:24:36 (4:01/km)
  2.   Bo Thörnblom, 62 Älvkarleby IK 1:26:12 (4:05/km)
  3.   Per-Erik Larsson, 63 SEB IF 1:30:33 (4:18/km)
  5.   Jakob Skott, 76 FK Studenterna 1:32:39 (4:23/km) PB 10
  14.   Rolf Edholm, 65 FK Studenterna 1:43:13 (4:54/km) 6
 Män 50 Halvmarathon    (2 fullföljande)
  1.   Anders Nilsson, 52 FK Studenterna 1:32:44 (4:24/km) 9
  2.   Holger Nordkvist Gävle 1:59:24 (5:40/km)
 Män 45 Halvmarathon    (9 fullföljande)
  1.   Bernt Fresk, 57 Duveds IF 1:25:19 (4:03/km)
  2.   Göran Nilsson, 58 FK Studenterna 1:27:27 (4:09/km) 13
  3.   Göran Lindkvist, 57 Hemlingby LK 1:28:45 (4:12/km)
 Män 40 Halvmarathon    (13 fullföljande)
  1.   Anders Karnfält, 61 FK Studenterna 1:20:07 (3:48/km) 40
  2.   Anders Ottosson, 64 IF Strategen 1:22:32 (3:55/km)
  3.   Anders Pedersen, 64 Fredrikshofs IF 1:24:20 (4:00/km)
  4.   Rafael Franco, 62 FK Studenterna 1:25:43 (4:04/km) PB 20
 Män 35 Halvmarathon    (13 fullföljande)
  1.   Lorenzo Nesi, 65 FK Studenterna 1:16:54 (3:39/km) 50
  2.   Martin Bruneskogh, 67 Sundsvalls Friidrott 1:18:30 (3:43/km)
  3.   Pär Hållström, 69 Hemlingby LK 1:19:32 (3:46/km)
  6.   Magnus Kvist, 68 FK Studenterna 1:29:56 (4:16/km) 11
  10.   Rickard Bellander, 69 FK Studenterna 1:36:21 (4:34/km) 8
  12.   Tom Serenander, 65 FK Studenterna 1:38:17 (4:40/km) 7
 Män seniorer Halvmarathon    (27 fullföljande)
  1.   Johan Dahl, 71 Högbo AIK 1:11:23 (3:23/km)
  2.   Arturo Ulate, 73 Costa Rica 1:11:32 (3:23/km)
  3.   Johan Sand, 72 Flemingsbergs SK 1:14:53 (3:33/km)
  7.   Gustav Sörberg, 78 FK Studenterna 1:20:27 (3:49/km) PB 30
  9.   Johan Mattsson, 70 I2 IF Karlstad 1:20:46 (3:50/km)
  10.   Per-Erik Malmqvist, 70 FK Studenterna 1:22:01 (3:53/km) 25
  15.   Johan Andersson, 74 FK Studenterna 1:25:49 (4:04/km) PB 17
  16.   Mattias Jansson, 78 FK Studenterna 1:26:58 (4:07/km) 15
  17.   Tomas Hansson, 71 FK Studenterna 1:28:27 (4:12/km) 12
 Kvinnor 40 Halvmarathon    (2 fullföljande)
  1.   Christine Svedjestrand, 63 FK Studenterna 1:48:23 (5:08/km) 5
  2.   Pia Behlander, 62 Hemlingby LK 1:48:53 (5:10/km)
 +20ºC, sol, blåsigt
 Kvinnor seniorer Halvmarathon    (5 fullföljande)
  1.   Louise Beskow, 74 FK Studenterna 1:32:52 (4:24/km) PB 7
  2.   Jennie Ekström, 77 Ess LK 1:43:23 (4:54/km)
  3.   Marie-Louise Wigén, 77 FK Studenterna 1:48:51 (5:10/km) 3


Tidigare resultat
2004-08-29 Bornholm Marathon, Bornholm
2004-08-29 Tjejmilen, Gärdet
2004-08-24 X-treme Running (7), Ursvik
2004-08-22 VSM, dag 3, Källbrinks IP
2004-08-21 VSM, dag 2, Källbrinks IP
2004-08-20 VSM, dag 1, Källbrinks IP
2004-08-19 Fredrikshofsspelen, dag 3, Stockholms Stadion
2004-08-18 Fredrikshofsspelen, dag 2, Stockholms Stadion
2004-08-17 Fredrikshofsspelen, dag 1, Stockholms Stadion
2004-08-14 Midnattsloppet, Södermalm
2004-08-14 Gustavsloppet, Gustavs
2004-08-11 Älvloppet, Borlänge
2004-08-10 X-treme Running (6), Ursvik
2004-08-10 Viking Line Spelen, Källbrinks IP
2004-08-07 Stora SM, dag 2, Tingvalla IP, Karlstad
2004-08-06 Stora SM, dag 1, Tingvalla IP, Karlstad
2004-08-01 Veteran-EM (dag 9), Århus, Danmark
2004-08-01 Gurkspelen, Västerås
2004-07-31 Swanage 12 mile race, Swanage, Storbritannien
2004-07-28 Strömstadsterrängen, Strömstad
2004-07-24 Östergarn Marathon, Gotland
2004-07-22 VEM, Århus, Danmark
2004-07-15 Norrtelje Galan, Norrtälje
2004-07-11 Fila Sky Race, Serre Chevalier, FRA
2004-07-10 Musköloppet, Muskö
2004-07-08 Sollentuna GP, Sollentuna
2004-07-03 Semesterloppet, Mariefred
2004-07-03 Kustmaran, Blekinge
2004-07-02 Trosa stadslopp, Trosa
2004-06-30 Hörby Marknadslopp, Hörby
2004-06-29 Noliacupen 2, Umeå
2004-06-23 Öppet DM för Uppland, Norrtälje
2004-06-19 Huddingespelen, Källbrinks IP
2004-06-16 Sommarspelen, Kristinebergs IP
2004-06-13 Broloppet, Malmö
2004-06-12 Hindertimmen, Fiskartorpet, Stockholm
2004-06-12 Österåkersmilen, Österåker
2004-06-10 DM, dag 3, Enskede IP
2004-06-09 Ymerspelen FGP, Borås
2004-06-09 DM, dag 2, Enskede IP
2004-06-09 Blodomloppet Stockholm, Djurgården
2004-06-08 X-treme Running (5), Ursvik
2004-06-08 Sthlms DM, Dag 1, Enskede IP
2004-06-08 VDM 2004 Dag 4, Brunna IP
2004-06-05 Sävedalsspelen, Göteborg
2004-06-05 Stockholm Marathon, Stadion
2004-06-03 Blodomloppet Linköping, Linköping
2004-06-02 Sommaröset, Vallentuna IP
2004-06-01 VDM, dag 3, Brunna IP
2004-05-30 SAYO, dag 2, Sollentuna
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta