Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2004-05-02 - Gävle halvmarathon, Gävle  Tillbaka » 

2004-05-02 - Gävle halvmarathon, Gävle

 Män motion Halvmarathon    (42 fullföljande)
  1.   Mikael Edlund, 70 Sundsvalls Friidrott 1:24:36 (4:01/km)
  2.   Bo Thörnblom, 62 Älvkarleby IK 1:26:12 (4:05/km)
  3.   Per-Erik Larsson, 63 SEB IF 1:30:33 (4:18/km)
  5.   Jakob Skott, 76 FK Studenterna 1:32:39 (4:23/km) PB 10
  14.   Rolf Edholm, 65 FK Studenterna 1:43:13 (4:54/km) 6
 Män 50 Halvmarathon    (2 fullföljande)
  1.   Anders Nilsson, 52 FK Studenterna 1:32:44 (4:24/km) 9
  2.   Holger Nordkvist Gävle 1:59:24 (5:40/km)
 Män 45 Halvmarathon    (9 fullföljande)
  1.   Bernt Fresk, 57 Duveds IF 1:25:19 (4:03/km)
  2.   Göran Nilsson, 58 FK Studenterna 1:27:27 (4:09/km) 13
  3.   Göran Lindkvist, 57 Hemlingby LK 1:28:45 (4:12/km)
 Män 40 Halvmarathon    (13 fullföljande)
  1.   Anders Karnfält, 61 FK Studenterna 1:20:07 (3:48/km) 40
  2.   Anders Ottosson, 64 IF Strategen 1:22:32 (3:55/km)
  3.   Anders Pedersen, 64 Fredrikshofs IF 1:24:20 (4:00/km)
  4.   Rafael Franco, 62 FK Studenterna 1:25:43 (4:04/km) PB 20
 Män 35 Halvmarathon    (13 fullföljande)
  1.   Lorenzo Nesi, 65 FK Studenterna 1:16:54 (3:39/km) 50
  2.   Martin Bruneskogh, 67 Sundsvalls Friidrott 1:18:30 (3:43/km)
  3.   Pär Hållström, 69 Hemlingby LK 1:19:32 (3:46/km)
  6.   Magnus Kvist, 68 FK Studenterna 1:29:56 (4:16/km) 11
  10.   Rickard Bellander, 69 FK Studenterna 1:36:21 (4:34/km) 8
  12.   Tom Serenander, 65 FK Studenterna 1:38:17 (4:40/km) 7
 Män seniorer Halvmarathon    (27 fullföljande)
  1.   Johan Dahl, 71 Högbo AIK 1:11:23 (3:23/km)
  2.   Arturo Ulate, 73 Costa Rica 1:11:32 (3:23/km)
  3.   Johan Sand, 72 Flemingsbergs SK 1:14:53 (3:33/km)
  7.   Gustav Sörberg, 78 FK Studenterna 1:20:27 (3:49/km) PB 30
  9.   Johan Mattsson, 70 I2 IF Karlstad 1:20:46 (3:50/km)
  10.   Per-Erik Malmqvist, 70 FK Studenterna 1:22:01 (3:53/km) 25
  15.   Johan Andersson, 74 FK Studenterna 1:25:49 (4:04/km) PB 17
  16.   Mattias Jansson, 78 FK Studenterna 1:26:58 (4:07/km) 15
  17.   Tomas Hansson, 71 FK Studenterna 1:28:27 (4:12/km) 12
 Kvinnor 40 Halvmarathon    (2 fullföljande)
  1.   Christine Svedjestrand, 63 FK Studenterna 1:48:23 (5:08/km) 5
  2.   Pia Behlander, 62 Hemlingby LK 1:48:53 (5:10/km)
 +20ºC, sol, blåsigt
 Kvinnor seniorer Halvmarathon    (5 fullföljande)
  1.   Louise Beskow, 74 FK Studenterna 1:32:52 (4:24/km) PB 7
  2.   Jennie Ekström, 77 Ess LK 1:43:23 (4:54/km)
  3.   Marie-Louise Wigén, 77 FK Studenterna 1:48:51 (5:10/km) 3


Tidigare resultat
2004-06-29 Noliacupen 2, Umeå
2004-06-23 Öppet DM för Uppland, Norrtälje
2004-06-19 Huddingespelen, Källbrinks IP
2004-06-16 Sommarspelen, Kristinebergs IP
2004-06-13 Broloppet, Malmö
2004-06-12 Hindertimmen, Fiskartorpet, Stockholm
2004-06-12 Österåkersmilen, Österåker
2004-06-10 DM, dag 3, Enskede IP
2004-06-09 Ymerspelen FGP, Borås
2004-06-09 DM, dag 2, Enskede IP
2004-06-09 Blodomloppet Stockholm, Djurgården
2004-06-08 X-treme Running (5), Ursvik
2004-06-08 Sthlms DM, Dag 1, Enskede IP
2004-06-08 VDM 2004 Dag 4, Brunna IP
2004-06-05 Sävedalsspelen, Göteborg
2004-06-05 Stockholm Marathon, Stadion
2004-06-03 Blodomloppet Linköping, Linköping
2004-06-02 Sommaröset, Vallentuna IP
2004-06-01 VDM, dag 3, Brunna IP
2004-05-30 SAYO, dag 2, Sollentuna
2004-05-30 Botkyrkamilen, Fittja
2004-05-29 SAYO, dag 1, Sollentuna
2004-05-26 Öppna DM i stafett, Enskede IP
2004-05-25 X-treme Running (4), Ursvik
2004-05-25 VDM, dag 2, Brunna IP
2004-05-18 VDM, dag 1, Brunna IP
2004-05-16 Copenhagen Marathon, København
2004-05-16 Stockholmsloppet, Stadion/Liljansskogen
2004-05-15 Göteborgsvarvet, Göteborg
2004-05-15 Hellaskastet, Enskede IP
2004-05-15 Dagbladsstafetten, Stadion
2004-05-11 X-treme Running (3), Ursvik
2004-05-09 Linneaspelen , Enskede IP
2004-05-09 Rösjöloppet, Sollentuna
2004-05-02 Terräng-SM dag 2, Ånnaboda, Örebro
2004-05-02 Gävle halvmarathon, Gävle
2004-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2004-05-01 Terräng-SM dag 1, Ånnaboda, Örebro
2004-04-29 Testlopp Dagladsstafetten, Lill Jansskogen
2004-04-27 X-treme Running (2), Ursvik
2004-04-25 Maratón Popular de Madrid, Madrid
2004-04-25 Kvantumjoggen, Huddinge
2004-04-24 Säter Marathon, Säter
2004-04-24 Kvarnloppet, Jakobsberg
2004-04-18 London Marathon, London, GBR
2004-04-18 Maratona de Lisboa, Lissabon
2004-04-18 Terräng-DM, Långholmen
2004-04-13 X-treme Running (1), Ursvik
2004-04-12 Påsksmällen, Enhörna
2004-04-04 Rotterdam Marathon, Rotterdam, NED
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta