Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2004-05-15 - Dagbladsstafetten, Stadion  Tillbaka » 

2004-05-15 - Dagbladsstafetten, Stadion

 +15, växlande
 Veteran 5480 m    (8 fullföljande)
  1.   FK Studenterna lag 1 15:15.0 (2:47/km)
  2.   Hammarby IF 15:18.0 (2:48/km)
  3.   Rånäs 4H 15:41.0 (2:52/km)
  4.   Hässelby SK 15:47.0 (2:53/km)
  5.   Fredrikshofs IF 16:01.0 (2:55/km)
  6.   FK Studenterna lag 2 16:29.0 (3:00/km)
  7.   Huddinge AIS 17:34.0 (3:12/km)
  8.   Hanvikens SK 20:32.0 (3:45/km)
 
Sträcka 1, 1020m
1 Johan Engholm -62 Hässelby SK 2.43,0 (2:39,8/km)
2 Martin Arkad -69 Hammarby IF 2.46,0 (2:42,7/km)
3 Lorenzo Nesi -65 FK Studenterna lag1 2.49,0 (2:45,7/km)
4 Mikael Videfors -66 Fredrikshofs FIF 2.52,0 (2:48,6/km)
5 David Göhlman -67 FK Studenterna lag2 2.54,0 (2:50,6/km)
6 Stefan Johansson -69 Rånäs 4H 2.55,0 (2:51,6/km)
7 Peter Zahn -63 Huddinge AIS Fridrott 3.01,0 (2:57,5/km)
8 Kenth Kvarnerup Hanvikens SK 3.45,0 (3:40,6/km)

Sträcka 2, 370m
1 Theo Goodwill -66 Rånäs 4H 52,5 (2:21,9/km)
2 Greger Brodin -53 FK Studenterna lag1 55,9 (2:31,1/km)
3 Janne Rönnberg -61 FK Studenterna lag2 56,8 (2:33,5/km)

4 Björn Alkner -68 Fredrikshofs FIF 57,7 (2:35,9/km)
5 Anders Nylander -52 Hammarby IF 58,0 (2:36,8/km)
6 Rezze Abo Reslan -57 Hässelby SK 59,4 (2:40,5/km)
7 Peter Engström -63 Huddinge AIS Fridrott 59,9 (2:41,9/km)
8 Per Ahl Hanvikens SK 1.27,2 (3:55,7/km)

Sträcka 3, 1130m
1 Per Åsberg -68 Rånäs 4H 3.10,1 (2:48,2/km)
2 Jonathon Kiely -69 FK Studenterna lag1 3.13,1 (2:50,9/km)
3 Lars-Erik Liljebäck -58 Hammarby IF 3.14,8 (2:52,4/km)
4 Ulf Gahne -63 Hässelby SK 3.19,8 (2:56,8/km)
5 Mario Rieloff -61 Fredrikshofs FIF 3.24,6 (3:01,1/km)
6 Magnus Kvist -68 FK Studenterna lag2 3.37,0 (3:12,0/km)
7 Kim Hedbom -54 Huddinge AIS Fridrott 3.54,6 (3:27,6/km)
8 Staffan Egelstad Hanvikens SK 4.17,0 (3:47,4/km)

Sträcka 4, 740m
1 Mikael Tennare -61 Rånäs 4H 2.07,5 (2:52,3/km)
2 Hans Enblom -61 Hammarby IF 2.09,3 (2:54,7/km)
3 Samuel Kabili -68 Hässelby SK 2.09,8 (2:55,4/km)
4 Petri Helminen -64 FK Studenterna lag1 2.12,1 (2:58,5/km)
5 Jonas Gunnarsson -64 FK Studenterna lag2 2.12,3 (2:58,8/km)

6 Tommy Nordsten -61 Fredrikshofs FIF 2.13,8 (3:00,8/km)
7 Nils Olsson -44 Huddinge AIS Fridrott 2.40,6 (3:37,0/km)
8 Lennart Törnqvist Hanvikens SK 2.48,9 (3:48,2/km)

Sträcka 5, 370m
1 Johan Wallén -67 Hammarby IF 52,6 (2:22,2/km)
2 Robert Bäckman -64 FK Studenterna lag1 54,1 (2:26,2/km)
3 Majid Al Jaderi -59 Hässelby SK 58,3 (2:37,6/km)
4 Peter Gabrielsson -62 Huddinge AIS Fridrott 1.00,0 (2:42,2/km)
5 Börje Andersson -49 Rånäs 4H 1.00,3 (2:43,0/km)
6 Anthony Treacher -39 Fredrikshofs FIF 1.06,6 (3:00,0/km)
7 Lennart Reuterswärd -44 FK Studenterna lag2 1.11,7 (3:13,8/km)
8 Gabriel Wetterholm Hanvikens SK 1.13,1 (3:17,6/km)

Sträcka 6, 840m
1 Johan Danelius -68 Hammarby IF 2.23,8 (2:51,2/km)
2 Tom Ropeter -62 Fredrikshofs FIF 2.24,4 (2:51,9/km)
3 Leif Hansson -62 FK Studenterna lag1 2.25,6 (2:53,3/km)
4 Martti Mustonen -60 Rånäs 4H 2.26,8 (2:54,8/km)
5 Rickard Montgomery -54 Hässelby SK 2.43,0 (3:14,0/km)
6 Jörgen Axell -59 FK Studenterna lag2 2.44,6 (3:16,0/km)
7 Lars Blom -52 Huddinge AIS Fridrott 2.57,1 (3:30,8/km)
8 Anders Persson Hanvikens SK 3.17,5 (3:55,1/km)

Sträcka 7, 290m
1 Dan Lindros -59 Huddinge AIS Fridrott 40,5 (2:19,7/km)
2 Sten Braesch-Andersen -54 FK Studenterna lag1 42,2 (2:25,5/km)
3 Greger Brodin -53 FK Studenterna lag2 43,7 (2:30,7/km)

4 Conny Sundh -52 Hässelby SK 44,2 (2:32,4/km)
5 Manuel Vargas -40 Fredrikshofs FIF 46,5 (2:40,3/km)
6 Lars Svedén -45 Hammarby IF 48,0 (2:45,5/km)
7 Bertil Hedström -34 Rånäs 4H 48,6 (2:47,6/km)
8 Svante Karlen Hanvikens SK 55,7 (3:12,1/km)

Sträcka 8, 720m
1 Ingemar Ztorm -60 FK Studenterna lag1 2.03,2 (2:51,1/km)
2 Mikael Forss -62 Hammarby IF 2.05,8 (2:54,7/km)
3 Jonathon Kiely -69 FK Studenterna lag2 2.09,1 (2:59,3/km)
4 Idris Ibrahim -65 Hässelby SK 2.09,7 (3:00,1/km)
5 Lennart Kroné -55 Fredrikshofs FIF 2.15,7 (3:08,5/km)
6 Teddy Jonasson -57 Rånäs 4H 2.20,5 (3:15,1/km)
7 Kenneth Stockling -65 Huddinge AIS Fridrott 2.20,6 (3:15,3/km)
8 Owe Nyström Hanvikens SK 2.47,9 (3:53,2/km)


Tidigare resultat
2004-06-05 Stockholm Marathon, Stadion
2004-06-03 Blodomloppet Linköping, Linköping
2004-06-02 Sommaröset, Vallentuna IP
2004-06-01 VDM, dag 3, Brunna IP
2004-05-30 SAYO, dag 2, Sollentuna
2004-05-30 Botkyrkamilen, Fittja
2004-05-29 SAYO, dag 1, Sollentuna
2004-05-26 Öppna DM i stafett, Enskede IP
2004-05-25 X-treme Running (4), Ursvik
2004-05-25 VDM, dag 2, Brunna IP
2004-05-18 VDM, dag 1, Brunna IP
2004-05-16 Copenhagen Marathon, København
2004-05-16 Stockholmsloppet, Stadion/Liljansskogen
2004-05-15 Göteborgsvarvet, Göteborg
2004-05-15 Hellaskastet, Enskede IP
2004-05-15 Dagbladsstafetten, Stadion
2004-05-11 X-treme Running (3), Ursvik
2004-05-09 Linneaspelen , Enskede IP
2004-05-09 Rösjöloppet, Sollentuna
2004-05-02 Terräng-SM dag 2, Ånnaboda, Örebro
2004-05-02 Gävle halvmarathon, Gävle
2004-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2004-05-01 Terräng-SM dag 1, Ånnaboda, Örebro
2004-04-29 Testlopp Dagladsstafetten, Lill Jansskogen
2004-04-27 X-treme Running (2), Ursvik
2004-04-25 Maratón Popular de Madrid, Madrid
2004-04-25 Kvantumjoggen, Huddinge
2004-04-24 Säter Marathon, Säter
2004-04-24 Kvarnloppet, Jakobsberg
2004-04-18 London Marathon, London, GBR
2004-04-18 Maratona de Lisboa, Lissabon
2004-04-18 Terräng-DM, Långholmen
2004-04-13 X-treme Running (1), Ursvik
2004-04-12 Påsksmällen, Enhörna
2004-04-04 Rotterdam Marathon, Rotterdam, NED
2004-04-03 KM/Klubbkamp terräng, Liljans skogen
2004-04-03 Startmilen, Örebro
2004-03-28 Murpromenaden Halbmarathon , Graz
2004-03-27 Vällingby Marathon, Vällingby
2004-03-27 Vällingby Springstar, Vällingby
2004-03-21 Palma Halvmarathon, Mallorca
2004-03-20 Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2004-03-20 IVNM 2004, Drammen Norge
2004-03-10 IVVM 2004, Sindelfingen Stuttgart
2004-03-09 IKM 1500m, Sätra
2004-03-02 IKM 800m, Sätra
2004-02-29 IVDM, Sätra
2004-02-28 10. famila Kiel-Marathon, Kiel
2004-02-24 IKM 400m, Sätra
2004-02-22 Formenkollen, Sätra
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta