Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2004-06-01 - VDM, dag 3, Brunna IP  Tillbaka » 

2004-06-01 - VDM, dag 3, Brunna IP

 M40 Diskus    (3 fullföljande)
  1.   Bengt Pettersson, 61 FK Studenterna 32,21 524
  2.   Ingemar Ztorm, 60 FK Studenterna 25,78 374
  3.   Dick Tornefjell, 63 Huddinge AIS 25,48
 M40 Höjdhopp    (1 fullföljande)
  1.   Bengt Pettersson, 61 FK Studenterna 1,60 493
 M35 5000m    (5 fullföljande)
  1.   Helmut Leuschner, 65 FK Studenterna 16:18,58 (3:16/km) 680
  2.   Jens-Lykke Mikkelsen, 67 Hässelby SK 16:50,36 (3:22/km)
  3.   Mikael Videfors, 66 Fredrikshofs FIF 16:54,38 (3:23/km)
  4.   Tomas Gunnare, 65 Fredrikshofs FIF 17:13,98 (3:27/km)
  5.   David Göhlman, 67 FK Studenterna 17:31,95 (3:30/km) 553
    Magnus Kvist, 68 FK Studenterna DNF
 M40 100m    (7 fullföljande) (Vind: +0,48)
  1.   Ingemar Ztorm, 60 FK Studenterna 12,43 501
  2. (ej DM) Johan Helenius, 60 Alunda SK 12,46
  3.   Peter Gabrielsson, 62 Huddinge AIS 12,55
  4.   Robert Bäckman, 64 FK Studenterna 12,60 PB 463
  5.   Bengt Pettersson, 61 FK Studenterna 12,74 444
  6.   Peter Engström, 63 Huddinge AIS 13,25
  7.   Dick Tornefjell, 63 Täby LLK 15,51
 Vind: +0,48 m/s
 +16ºC, växlande molnighet, lite blåsigt
 M35 100m    (1 fullföljande) (Vind: +0,48)
  1.   Magnus Kvist, 68 FK Studenterna 13,65 274
 Vind: +0,48 m/s


Tidigare resultat
2004-06-29 Noliacupen 2, Umeå
2004-06-23 Öppet DM för Uppland, Norrtälje
2004-06-19 Huddingespelen, Källbrinks IP
2004-06-16 Sommarspelen, Kristinebergs IP
2004-06-13 Broloppet, Malmö
2004-06-12 Hindertimmen, Fiskartorpet, Stockholm
2004-06-12 Österåkersmilen, Österåker
2004-06-10 DM, dag 3, Enskede IP
2004-06-09 Ymerspelen FGP, Borås
2004-06-09 DM, dag 2, Enskede IP
2004-06-09 Blodomloppet Stockholm, Djurgården
2004-06-08 X-treme Running (5), Ursvik
2004-06-08 Sthlms DM, Dag 1, Enskede IP
2004-06-08 VDM 2004 Dag 4, Brunna IP
2004-06-05 Sävedalsspelen, Göteborg
2004-06-05 Stockholm Marathon, Stadion
2004-06-03 Blodomloppet Linköping, Linköping
2004-06-02 Sommaröset, Vallentuna IP
2004-06-01 VDM, dag 3, Brunna IP
2004-05-30 SAYO, dag 2, Sollentuna
2004-05-30 Botkyrkamilen, Fittja
2004-05-29 SAYO, dag 1, Sollentuna
2004-05-26 Öppna DM i stafett, Enskede IP
2004-05-25 X-treme Running (4), Ursvik
2004-05-25 VDM, dag 2, Brunna IP
2004-05-18 VDM, dag 1, Brunna IP
2004-05-16 Copenhagen Marathon, København
2004-05-16 Stockholmsloppet, Stadion/Liljansskogen
2004-05-15 Göteborgsvarvet, Göteborg
2004-05-15 Hellaskastet, Enskede IP
2004-05-15 Dagbladsstafetten, Stadion
2004-05-11 X-treme Running (3), Ursvik
2004-05-09 Linneaspelen , Enskede IP
2004-05-09 Rösjöloppet, Sollentuna
2004-05-02 Terräng-SM dag 2, Ånnaboda, Örebro
2004-05-02 Gävle halvmarathon, Gävle
2004-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2004-05-01 Terräng-SM dag 1, Ånnaboda, Örebro
2004-04-29 Testlopp Dagladsstafetten, Lill Jansskogen
2004-04-27 X-treme Running (2), Ursvik
2004-04-25 Maratón Popular de Madrid, Madrid
2004-04-25 Kvantumjoggen, Huddinge
2004-04-24 Säter Marathon, Säter
2004-04-24 Kvarnloppet, Jakobsberg
2004-04-18 London Marathon, London, GBR
2004-04-18 Maratona de Lisboa, Lissabon
2004-04-18 Terräng-DM, Långholmen
2004-04-13 X-treme Running (1), Ursvik
2004-04-12 Påsksmällen, Enhörna
2004-04-04 Rotterdam Marathon, Rotterdam, NED
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta