Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2004-06-16 - Sommarspelen, Kristinebergs IP  Tillbaka » 

2004-06-16 - Sommarspelen, Kristinebergs IP

 soligt och lagom varmt
 M 400 m A, B, C-heat    (12 fullföljande)
  1. (B1) Mateusz Stec, 79 Hässelby 51.47
  2. (B2) Joel Gustafsson, 83 SOIK Hellas 52.61
  3. (B3) Ingemar Ztorm, 60 FK Studenterna 54.24 630
  4. (B4) Robert Bäckman, 64 FK Studenterna 55.13 PB 597
  5. (C1) Bengt Pettersson, 61 FK Studenterna 58.67 475
 Vinstilla, +14 grader = perfekta förhållanden
 Kvinnor 5000m    (5 fullföljande)
  1.   Susanna Damm, 75 Flemingsberg 17:21.15 (3:28/km)
  2.   Ann Björklund, 71 FK Studenterna 17:59.51 (3:36/km) PB 763
  3.   Louise Wiker, 79 Hässelby SK 18:17.32 (3:40/km)


Tidigare resultat
2004-07-02 Trosa stadslopp, Trosa
2004-06-30 Hörby Marknadslopp, Hörby
2004-06-29 Noliacupen 2, Umeå
2004-06-23 Öppet DM för Uppland, Norrtälje
2004-06-19 Huddingespelen, Källbrinks IP
2004-06-16 Sommarspelen, Kristinebergs IP
2004-06-13 Broloppet, Malmö
2004-06-12 Hindertimmen, Fiskartorpet, Stockholm
2004-06-12 Österåkersmilen, Österåker
2004-06-10 DM, dag 3, Enskede IP
2004-06-09 Ymerspelen FGP, Borås
2004-06-09 DM, dag 2, Enskede IP
2004-06-09 Blodomloppet Stockholm, Djurgården
2004-06-08 X-treme Running (5), Ursvik
2004-06-08 Sthlms DM, Dag 1, Enskede IP
2004-06-08 VDM 2004 Dag 4, Brunna IP
2004-06-05 Sävedalsspelen, Göteborg
2004-06-05 Stockholm Marathon, Stadion
2004-06-03 Blodomloppet Linköping, Linköping
2004-06-02 Sommaröset, Vallentuna IP
2004-06-01 VDM, dag 3, Brunna IP
2004-05-30 SAYO, dag 2, Sollentuna
2004-05-30 Botkyrkamilen, Fittja
2004-05-29 SAYO, dag 1, Sollentuna
2004-05-26 Öppna DM i stafett, Enskede IP
2004-05-25 X-treme Running (4), Ursvik
2004-05-25 VDM, dag 2, Brunna IP
2004-05-18 VDM, dag 1, Brunna IP
2004-05-16 Copenhagen Marathon, København
2004-05-16 Stockholmsloppet, Stadion/Liljansskogen
2004-05-15 Göteborgsvarvet, Göteborg
2004-05-15 Hellaskastet, Enskede IP
2004-05-15 Dagbladsstafetten, Stadion
2004-05-11 X-treme Running (3), Ursvik
2004-05-09 Linneaspelen , Enskede IP
2004-05-09 Rösjöloppet, Sollentuna
2004-05-02 Terräng-SM dag 2, Ånnaboda, Örebro
2004-05-02 Gävle halvmarathon, Gävle
2004-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2004-05-01 Terräng-SM dag 1, Ånnaboda, Örebro
2004-04-29 Testlopp Dagladsstafetten, Lill Jansskogen
2004-04-27 X-treme Running (2), Ursvik
2004-04-25 Maratón Popular de Madrid, Madrid
2004-04-25 Kvantumjoggen, Huddinge
2004-04-24 Säter Marathon, Säter
2004-04-24 Kvarnloppet, Jakobsberg
2004-04-18 London Marathon, London, GBR
2004-04-18 Maratona de Lisboa, Lissabon
2004-04-18 Terräng-DM, Långholmen
2004-04-13 X-treme Running (1), Ursvik
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta