Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2004-06-23 - Öppet DM för Uppland, Norrtälje  Tillbaka » 

2004-06-23 - Öppet DM för Uppland, Norrtälje

 K 10.000m    (12 fullföljande)
  1.   Anneli Fransson, 78 Rånäs 4H 35:35,33 (3:33/km)
  2.   Susanna Damm, 75 Flemingsbergs SK 35:53,79 (3:35/km)
  3.   Lisa Wiklund, 70 Spårvägens FK 36:02,99 (3:36/km)
  5.   Ann Björklund, 71 FK Studenterna 37:21,27 (3:44/km) PB 800
 M 10.000m    (21 fullföljande)
  1.   Johan Lindberg, 80 Upsala IF 33:13,83 (3:19/km)
  2.   Fredrik Svanfeldt, 63 Hässelby SK 33:18,94 (3:20/km)
  3.   Cédric Schwartzler, 74 FK Studenterna 33:23,58 (3:20/km) 737
  4.   Lorenzo Nesi, 65 FK Studenterna 33:39,88 (3:22/km) PB 722
  5.   Måns Höiom, 69 FK Studenterna 33:39,94 (3:22/km) 722
  9.   Petri Helminen, 64 FK Studenterna 36:35,45 (3:40/km) PB 577
 M 800m A-heat    (9 fullföljande)
  1.   Simon Rasmussen, 86 Rånäs 4H 1:55,91
  2.   Niklas Österberg, 73 Rånäs 4H 1:55,97
  3.   Gauti Johannesson, 79 Rånäs 4H 1:56,39
  5.   Fredrik Sohlberg, 72 FK Studenterna 1:59,14 PB 764
 +17ºC, klart, 7 m/s sydlig vind
 M 800m C-heat    (5 fullföljande)
  1.   Magnus Kvist, 68 FK Studenterna 2:16,67 495
  2.   Joakim Berggren, 88 Östhammar FI 2:22,01
  3.   Patrik Pettersson, 90 Rånäs 4H 2:24,52


Tidigare resultat
2004-09-25 Lidingöloppet, Lidingö
2004-09-19 X-treme Running Final, Ursvik
2004-09-14 Breddtävling, Brunna IP
2004-09-11 S:t Eriksloppet, Stockholm
2004-09-07 X-treme Running (8), Ursvik
2004-09-05 Järnaloppet, Järna
2004-09-05 Täby Open, Tibblevallen
2004-09-04 Bellmanstafetten, Stora Skuggan
2004-09-01 Löparnas Kväll, Kristinebergs IP
2004-08-31 Höstproppen, Enskede IP
2004-08-29 Bornholm Marathon, Bornholm
2004-08-29 Tjejmilen, Gärdet
2004-08-24 X-treme Running (7), Ursvik
2004-08-22 VSM, dag 3, Källbrinks IP
2004-08-21 VSM, dag 2, Källbrinks IP
2004-08-20 VSM, dag 1, Källbrinks IP
2004-08-19 Fredrikshofsspelen, dag 3, Stockholms Stadion
2004-08-18 Fredrikshofsspelen, dag 2, Stockholms Stadion
2004-08-17 Fredrikshofsspelen, dag 1, Stockholms Stadion
2004-08-14 Midnattsloppet, Södermalm
2004-08-14 Gustavsloppet, Gustavs
2004-08-11 Älvloppet, Borlänge
2004-08-10 X-treme Running (6), Ursvik
2004-08-10 Viking Line Spelen, Källbrinks IP
2004-08-07 Stora SM, dag 2, Tingvalla IP, Karlstad
2004-08-06 Stora SM, dag 1, Tingvalla IP, Karlstad
2004-08-01 Veteran-EM (dag 9), Århus, Danmark
2004-08-01 Gurkspelen, Västerås
2004-07-31 Swanage 12 mile race, Swanage, Storbritannien
2004-07-28 Strömstadsterrängen, Strömstad
2004-07-24 Östergarn Marathon, Gotland
2004-07-22 VEM, Århus, Danmark
2004-07-15 Norrtelje Galan, Norrtälje
2004-07-11 Fila Sky Race, Serre Chevalier, FRA
2004-07-10 Musköloppet, Muskö
2004-07-08 Sollentuna GP, Sollentuna
2004-07-03 Semesterloppet, Mariefred
2004-07-03 Kustmaran, Blekinge
2004-07-02 Trosa stadslopp, Trosa
2004-06-30 Hörby Marknadslopp, Hörby
2004-06-29 Noliacupen 2, Umeå
2004-06-23 Öppet DM för Uppland, Norrtälje
2004-06-19 Huddingespelen, Källbrinks IP
2004-06-16 Sommarspelen, Kristinebergs IP
2004-06-13 Broloppet, Malmö
2004-06-12 Hindertimmen, Fiskartorpet, Stockholm
2004-06-12 Österåkersmilen, Österåker
2004-06-10 DM, dag 3, Enskede IP
2004-06-09 Ymerspelen FGP, Borås
2004-06-09 DM, dag 2, Enskede IP
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta