Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2004-08-20 - VSM, dag 1, Källbrinks IP  Tillbaka » 

2004-08-20 - VSM, dag 1, Källbrinks IP

Dagens skörd: Två guld, två silver & två brons.
 M40 Diskus    (4 fullföljande)
  1.   Per Östlund, 61 Hässelby 42,36
 M 4*100m    (4 lag fullföljande)
  1.   Bertil, Theo, Börje, Dan Rånäs 4H 48.68
  2.   Greger, Bengt, Sten, Stefano FK Studenterna 49.66
 M40 Spjut    (7 fullföljande)
  1.   Bengt Loo, 62 UF Contact 58,51
  2.   Reijo Kuha, 63 Kvarnsvedens FIK 54,60
  3.   Thomas Jansson, 62 Valbo AIF 51,97
  5.   Bengt Pettersson, 61 FK Studenterna 45,17 566
 M40 Längd    (11 fullföljande)
  1.   Kent Nygren, 64 IK Hakarpspojkarna 6,26
  2.   Nils-Arne Nilsson, 60 Eslövs AI 5,83 (+2,4 m/s)
  3.   Bengt Pettersson, 61 FK Studenterna 5,61 (+2,7 m/s) 517
  10.   Jan Rönnberg, 63 FK Studenterna 4,38 215
 M40 400m Häck    (4 fullföljande)
  1.   Robert Bäckman, 64 FK Studenterna 64.31 592
  2.   Björn Hellgren, 62 Högsbo AIK 65.35
  3.   Svante Edvardsson, 64 Villastad GIF 66.59
 M40 5000m    (7 fullföljande)
  1.   Fredrik Svanfeldt, 63 Hässelby SK 16.10.50
  2.   Lars-Åke Ekman, 60 IKSU Umeå 16.16.36
  3.   Martti Mustonen, 60 Rånäs 4H 16.20.25
  6.   Petri Helminen, 64 FK Studenterna 17.41.71 PB 537
 M40 100m Final-heat    (7 fullföljande) (Vind: +1,7m/s)
  1.   Peter Hellgren, 64 Bålsta IK 11.40
  2.   Torbjörn Gartsjö, 60 Malmö AI 12.21
  3.   Johan Helenius, 60 Alunda SK 12.45
  5.   Bengt Pettersson, 61 FK Studenterna 12.50 482
    Ingemar Ztorm, 60 FK Studenterna Bröt
 M40 100m Försök 2-heat    (7 fullföljande) (Vind: +0,9m/s)
  1.   Peter Hellgren, 64 Bålsta IK 11.63
  2.   Ingemar Ztorm, 60 FK Studenterna 12.44 501
  3.   Johan Helenius, 60 Alunda SK 12.50
 M40 100m Försök 1-heat    (8 fullföljande) (Vind: +2,8m/s)
  1.   Torbjörn Gartsjö, 60 Malmö AI 12.18
  2.   Clarence Karlsson, 64 Katrineholms SK 12.43
  3.   Bengt Pettersson, 61 FK Studenterna 12.46 482
  8.   Jan Rönnberg, 63 FK Studenterna 13.38 322
 +24
 M35 100m    (7 fullföljande) (Vind: +1,6m/s)
  1.   Stefano Tomasi, 65 FK Studenterna 11.92 597
  2.   Dag Dacke, 65 Rånäs 4H 11.98
  3.   Patrik Adolfsson, 67 Kongahälla AIK 12.08


Tidigare resultat
2004-12-26 Corrida de Besancon, Besancon, FR
2004-12-26 Vientiane International Friendship Halfmarathon, Vientiane LAOS
2004-12-12 Honolulu Marathon, Honolulu, Hawaii, USA
2004-12-05 Skinkloppet, Gränum, Blekinge
2004-12-05 Guy's Court 10 Mile Road Race, Lancs UK
2004-12-05 Maratona de Lisboa, Lissabon, POR
2004-11-28 Milano City Marathon, Milano, ITA
2004-11-28 Firenze Marathon, Florens, ITA
2004-11-14 20K Behobia-San Sebastian, Spanien
2004-11-13 Studentjakten, Lill Jansskogen
2004-11-07 ING New York City Marathon, New York, USA
2004-11-06 Studenternas Femkamp, Bosön
2004-10-31 Åland Marathon & Halvmarathon, Mariehamn, Åland, FIN
2004-10-24 Venedig Marathon, ITA
2004-10-24 Luang Prabang International Half Marathon, Luang Prabang LAOS
2004-10-17 Tunnelloppet, Södra Länken
2004-10-17 Amari midnight run, Bangkok
2004-10-16 Sörmland UltraMarathon (SUM), Björkhagen - Haninge
2004-10-16 ING Amsterdam Marathon, Amsterdam, NED
2004-10-10 ING Brussels Marathon, Bryssel, BEL
2004-10-10 Hässelbyloppet, Hässelby
2004-10-07 ALJ Open Light (Senior-DM), Stadion
2004-10-03 Lilla Tullinge-Tumbaloppet , Brantbrinks IP
2004-10-02 BUR-X3, Brantbrinks IP
2004-09-26 Berlin Marathon, Berlin
2004-09-26 Höstmångkampen , Gävle stadion
2004-09-26 Lidingö Tjejlopp, Lidingö
2004-09-25 Lidingöloppet, Lidingö
2004-09-19 X-treme Running Final, Ursvik
2004-09-14 Breddtävling, Brunna IP
2004-09-11 S:t Eriksloppet, Stockholm
2004-09-07 X-treme Running (8), Ursvik
2004-09-05 Järnaloppet, Järna
2004-09-05 Täby Open, Tibblevallen
2004-09-04 Bellmanstafetten, Stora Skuggan
2004-09-01 Löparnas Kväll, Kristinebergs IP
2004-08-31 Höstproppen, Enskede IP
2004-08-29 Bornholm Marathon, Bornholm
2004-08-29 Tjejmilen, Gärdet
2004-08-24 X-treme Running (7), Ursvik
2004-08-22 VSM, dag 3, Källbrinks IP
2004-08-21 VSM, dag 2, Källbrinks IP
2004-08-20 VSM, dag 1, Källbrinks IP
2004-08-19 Fredrikshofsspelen, dag 3, Stockholms Stadion
2004-08-18 Fredrikshofsspelen, dag 2, Stockholms Stadion
2004-08-17 Fredrikshofsspelen, dag 1, Stockholms Stadion
2004-08-14 Midnattsloppet, Södermalm
2004-08-14 Gustavsloppet, Gustavs
2004-08-11 Älvloppet, Borlänge
2004-08-10 X-treme Running (6), Ursvik
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta