Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2005-08-31 - Löparnas Kväll, Kristinebergs IP  Tillbaka » 

2005-08-31 - Löparnas Kväll, Kristinebergs IP

 M 10000m 2-heat    (17 fullföljande)
  1.   Johan Lindberg, 80 Upsala IF 31:20,61 (3:08/km)
  2.   Linus Nilsson, 83 Enhörna IF 31:41,77 (3:10/km)
  3.   Fredrik Swahn, 77 Rånäs 4H 31:42,31 (3:10/km)
  4.   Cédric Schwartzler, 74 FK Studenterna 31:52,10 (3:11/km) PB 825
  8.   Lorenzo Nesi, 65 FK Studenterna 33:32,59 (3:21/km) 729
  15.   Anders Karnfält, 61 FK Studenterna 34:53,69 (3:29/km) PB 658
 M 10000m 1-heat    (20 fullföljande)
  1.   Tommy Nordsten, 63 Fredrikshofs FIF 34:52,60 (3:29/km)
  2.   Patrik Karlsson, 62 Team Skavsårets IF 35:14,17 (3:31/km)
  3.   David Näsvik, 79 SPIF Triathlon 35:30,70 (3:33/km)
  7.   Mats Lindholm, 59 FK Studenterna 36:12,50 (3:37/km) 595
  10.   Roland Persson, 72 FK Studenterna 36:55,25 (3:42/km) 563
  11.   Dawid Myslinski, 76 FK Studenterna 37:01,00 (3:42/km) 558
  12.   Göran Nilsson, 58 FK Studenterna 37:20,33 (3:44/km) 544
  13.   Tomas Hansson, 71 FK Studenterna 37:25,46 (3:45/km) 540
  16.   Joachim Agborg, 69 FK Studenterna 39:00,66 (3:54/km) 474
    Gustav Sörberg, 78 FK Studenterna Bröt
 Sprang tillsammans med K.
 K 10000m    (9 fullföljande)
  1.   Helena Olofsson, 78 Rånäs 4H 35:31,03 (3:33/km)
  2. (DM-1) Susanna Damm, 75 Flemingsbergs SK 35:44,75 (3:34/km)
  3. (DM-2) Anna von Schenk, 72 Flemingsbergs SK 36:37,96 (3:40/km)
  6. (DM-5) Ann Björklund, 71 FK Studenterna 37:47,98 (3:47/km) 780
 Sprang tillsammans med M Heat 1.
 P14/F14-Veteraner 2000m 2-heat    (19 fullföljande)
  1. (M35-1) Jonathon Kiely, 69 FK Studenterna 5:57,10 (2:59/km) 687
  2. (P15-1) Oliver Hofmann, 90 Enhörna IF 6:02,07 (3:01/km)
  3. (P14-1) Joel Lundin, 93 Sundbybergs IK 6:04,70 (3:02/km)
  4. (M-1) Mattias Jansson, 78 FK Studenterna 6:11,26 (3:06/km) 615
  16. (M35-2) Jan Hansson, 70 FK Studenterna 6:57,69 (3:29/km) 411
  18. (M45-1) Mikael Smedjegården, 60 Ekerö 6:58,04 (3:29/km) 409
 P14/F14-Veteraner 2000m 1-heat    (10 fullföljande)
  1. (P14-11) Malek Zbadi, 91 Tullinge-Tumba FF 7:04,64 (3:32/km)
  2. (F14-1) Sanna Mustonen, 91 Enhörna IF 7:05,07 (3:33/km)
  3. (F14-2) Karolin Ohlsson, 91 IFK Tumba 7:08,11 (3:34/km)
  4. (K-1) Tarja Karppinen, 78 FK Studenterna 7:32,58 (3:46/km) PB 513
  8. (K-2) Veronica Magnusson, 74 FK Studenterna 7:53,63 (3:57/km) PB 438
  9. (K40-1) Cecilia Petersson, 63 FK Studenterna 7:56,66 (3:58/km) PB 428
 M 400m    (6 fullföljande)
  1.   Sebastian Öberg, 86 Turebergs FK 50,97
  2.   Ruben Norlin, 77 Norrfjärden 52,03
  3.   Ahmed Cumar, 83 Hammarby IF 53,49
  4.   Johan Gustafsson, 76 Hammarby IF 54,10
  5.   Niclas Ivarsson, 83 FK Studenterna 1:02,10 369
  6.   Petri Helminen, 64 FK Studenterna 1:03,35 334


Tidigare resultat
2006-07-29 Östergarn Marathon, Gotland
2006-07-29 VEM 2006, Poznan, Polen
2006-07-29 Falkenbergs stadslopp, Falkenberg
2006-07-29 Åhus By night run , Åhus
2006-07-15 Victorialoppet, Borgholm
2006-07-14 SM 2006, Sollentuna
2006-07-12 Jungfruloppet, Lickershamn, Gotland
2006-07-10 Riddarsprånget, Hova
2006-07-08 Musköloppet, Muskö
2006-07-06 Roslagsnatta, Norrtälje
2006-07-03 Norrtelje Galan, Norrtälje
2006-07-02 Bosparspelen, Uppsala
2006-06-30 Trosa Stadslopp, Trosa
2006-06-21 Sommarspelen, Sätra IP
2006-06-18 Östersjöspelen, Karlshamn
2006-06-17 Broloppet, Malmö
2006-06-17 Midnight Sun Marathon, Tromsö
2006-06-13 Senior DM 2006, Sätra IP
2006-06-11 Paradisloppet, Ingarö
2006-06-10 Österåkersmilen, Åkersberga
2006-06-09 Huddingespelen, Källbrinks IP
2006-06-06 Blodomloppet, Djurgården/Gärdet
2006-06-03 Stockholm Marathon, Stockholm
2006-05-31 Sommaröset, Vallentuna IP
2006-05-28 Botkyrkamilen, Botkyrka
2006-05-28 SAYO , Sollentuna IP
2006-05-27 Karlstad stadslopp, Karlstad
2006-05-25 Oppebylöpet, Krikonbackens IP, Nyköping
2006-05-25 Svealandsmästerskapen södra gruppen, Ekängen Eskilstuna
2006-05-23 Veteran-DM Dag 3, Brunna IP
2006-05-17 4H-Spelen, Norrtälje
2006-05-17 4h-spelen, Norrtälje
2006-05-17 Vårproppen, Sätra IP
2006-05-14 NYA Rösjöloppet, Rösjöspåret, Sollentuna
2006-05-13 Göteborgsvarvet, Göteborg
2006-05-13 Näshulta Halvmarathon, Näshulta
2006-05-13 Veteran DM 2006, Sätra IP
2006-05-07 Terräng-SM, dag 2, Alingsås
2006-05-06 Terräng-SM, Dag 1, Alingsås
2006-05-06 SpringCross, Stockholm, Norra Djurgården
2006-05-01 Grananloppet/Terräng-DM Bohuslän/Dal, Skidans Hus, Brålanda
2006-04-29 Terräng-DM, Tantolunden
2006-04-23 Asicsloppet, Källbrinks IP
2006-04-17 110th Boston Marathon, Boston, USA
2006-04-17 Testvarvet(FIF varvet) , Lilljansskogen
2006-04-17 Nike Run Cup Deltävling 2, Deje
2006-04-17 Påsksmällen, Enhörna
2006-04-09 Rotterdam Marathon, Rotterdam, NED
2006-04-08 Kvarnloppet, Järfälla
2006-04-02 II Meia Maratona, Castro Marim, Algarve, Portugal
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta