Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2005-08-31 - Löparnas Kväll, Kristinebergs IP  Tillbaka » 

2005-08-31 - Löparnas Kväll, Kristinebergs IP

 M 10000m 2-heat    (17 fullföljande)
  1.   Johan Lindberg, 80 Upsala IF 31:20,61 (3:08/km)
  2.   Linus Nilsson, 83 Enhörna IF 31:41,77 (3:10/km)
  3.   Fredrik Swahn, 77 Rånäs 4H 31:42,31 (3:10/km)
  4.   Cédric Schwartzler, 74 FK Studenterna 31:52,10 (3:11/km) PB 825
  8.   Lorenzo Nesi, 65 FK Studenterna 33:32,59 (3:21/km) 729
  15.   Anders Karnfält, 61 FK Studenterna 34:53,69 (3:29/km) PB 658
 M 10000m 1-heat    (20 fullföljande)
  1.   Tommy Nordsten, 63 Fredrikshofs FIF 34:52,60 (3:29/km)
  2.   Patrik Karlsson, 62 Team Skavsårets IF 35:14,17 (3:31/km)
  3.   David Näsvik, 79 SPIF Triathlon 35:30,70 (3:33/km)
  7.   Mats Lindholm, 59 FK Studenterna 36:12,50 (3:37/km) 595
  10.   Roland Persson, 72 FK Studenterna 36:55,25 (3:42/km) 563
  11.   Dawid Myslinski, 76 FK Studenterna 37:01,00 (3:42/km) 558
  12.   Göran Nilsson, 58 FK Studenterna 37:20,33 (3:44/km) 544
  13.   Tomas Hansson, 71 FK Studenterna 37:25,46 (3:45/km) 540
  16.   Joachim Agborg, 69 FK Studenterna 39:00,66 (3:54/km) 474
    Gustav Sörberg, 78 FK Studenterna Bröt
 Sprang tillsammans med K.
 K 10000m    (9 fullföljande)
  1.   Helena Olofsson, 78 Rånäs 4H 35:31,03 (3:33/km)
  2. (DM-1) Susanna Damm, 75 Flemingsbergs SK 35:44,75 (3:34/km)
  3. (DM-2) Anna von Schenk, 72 Flemingsbergs SK 36:37,96 (3:40/km)
  6. (DM-5) Ann Björklund, 71 FK Studenterna 37:47,98 (3:47/km) 780
 Sprang tillsammans med M Heat 1.
 P14/F14-Veteraner 2000m 2-heat    (19 fullföljande)
  1. (M35-1) Jonathon Kiely, 69 FK Studenterna 5:57,10 (2:59/km) 687
  2. (P15-1) Oliver Hofmann, 90 Enhörna IF 6:02,07 (3:01/km)
  3. (P14-1) Joel Lundin, 93 Sundbybergs IK 6:04,70 (3:02/km)
  4. (M-1) Mattias Jansson, 78 FK Studenterna 6:11,26 (3:06/km) 615
  16. (M35-2) Jan Hansson, 70 FK Studenterna 6:57,69 (3:29/km) 411
  18. (M45-1) Mikael Smedjegården, 60 Ekerö 6:58,04 (3:29/km) 409
 P14/F14-Veteraner 2000m 1-heat    (10 fullföljande)
  1. (P14-11) Malek Zbadi, 91 Tullinge-Tumba FF 7:04,64 (3:32/km)
  2. (F14-1) Sanna Mustonen, 91 Enhörna IF 7:05,07 (3:33/km)
  3. (F14-2) Karolin Ohlsson, 91 IFK Tumba 7:08,11 (3:34/km)
  4. (K-1) Tarja Karppinen, 78 FK Studenterna 7:32,58 (3:46/km) PB 513
  8. (K-2) Veronica Magnusson, 74 FK Studenterna 7:53,63 (3:57/km) PB 438
  9. (K40-1) Cecilia Petersson, 63 FK Studenterna 7:56,66 (3:58/km) PB 428
 M 400m    (6 fullföljande)
  1.   Sebastian Öberg, 86 Turebergs FK 50,97
  2.   Ruben Norlin, 77 Norrfjärden 52,03
  3.   Ahmed Cumar, 83 Hammarby IF 53,49
  4.   Johan Gustafsson, 76 Hammarby IF 54,10
  5.   Niclas Ivarsson, 83 FK Studenterna 1:02,10 369
  6.   Petri Helminen, 64 FK Studenterna 1:03,35 334


Tidigare resultat
2005-09-25 Le Lion International, Belfort, FRA
2005-09-24 Lidingöloppet, Lidingö
2005-09-18 Sundbybergs Terrängen, Ursvik
2005-09-17 Asics Jubileumslopp, Huddinge
2005-09-10 Tjurruset, Karlstad
2005-09-10 S:t Eriksloppet, Kungsträdgården
2005-09-07 Höstproppen , Sätra IP
2005-09-03 Bellmanstafetten, Stora Skuggan
2005-08-31 Löparnas Kväll, Kristinebergs IP
2005-08-30 Viking Line-spelen, Källbrinks IP
2005-08-28 Marathon des Deux-Rives Levis-Quebec, Quebec, Kanada
2005-08-28 ING Brussels Marathon, Bryssel, BEL
2005-08-28 Tjejmilen, Gärdet
2005-08-27 VVM 2005, San Sebastian
2005-08-27 Vallentuna Flås, Vallentuna
2005-08-25 Tjejernas kväll, Stadion
2005-08-24 Stafett-DM, dag 2, Källbrinks IP
2005-08-23 Xtreme running, dt7, Ursvik
2005-08-23 Stafett-DM, dag 1, Källbrinks IP
2005-08-20 Reykjavik Marathon, Reykjavik (ISL)
2005-08-20 Brolöpet, Södertälje
2005-08-19 Fredrikshofsspelen, dag II, Stadion
2005-08-18 Fredrikshofsspelen, dag I, Stadion
2005-08-13 Midnattsloppet, Södermalm
2005-08-07 Sätraspelen, Sätra IP
2005-08-04 VSM 4-6/8, Gutavallen, Visby
2005-07-31 Gurkspelen, Västerås
2005-07-30 SM i mångkamp, Källbrink, Huddinge
2005-07-30 Baltzarloppet, Motala
2005-07-23 Östergarn Marathon, Gotland
2005-07-20 Kalmar Sommarspel , Kalmar
2005-07-16 Bryggrundan, Smögen
2005-07-11 Norrtelje galan, Norrtälje
2005-07-09 Tingstäde träsk runt, Tingstäde Gotland
2005-07-09 Enakampen, Enköping
2005-07-07 Roslagsnatta, Norrtälje
2005-07-03 Bosparspelen, Studenternas IP-Uppsala
2005-07-02 Semesterloppet, Mariefred
2005-07-02 Kustmaran, Kristianopel, Blekinge
2005-07-01 Trosa Stadslopp, Trosa
2005-06-26 Trekungamötet, Kungälv
2005-06-22 Sommarspelen, Enskede IP
2005-06-19 Duatló Pineda, Pineda de Mar, Barcelona
2005-06-15 Upplands-DM, Norrtälje
2005-06-12 Huddingespelen, Källbrinks IP
2005-06-12 Svealandscupen Final, Västerås
2005-06-08 Blodomloppet, Djurgården
2005-06-07 Senior-DM 2005, Enskede IP
2005-06-04 Stockholm Marathon, Stockholm
2005-06-02 Blodomloppet, Linköping
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta