Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2007-09-18 - Löparnaskväll, Sätra IP  Tillbaka » 

2007-09-18 - Löparnaskväll, Sätra IP

 K 2000m    (1 fullföljande)
  1.   Maria Karlsson, 82 Järva 7:41.69
 Sprang tillsammans med F14/F15.
 P19 1500m
  1.   Sebastian Kallio, 88 Enhörna 4:40.81
    Fredrik Sohlberg, 72 FK Studenterna 4:18.76 676
 Fredrik sprang utom tävlan.
 M 10 000m B-heat    (22 fullföljande)
  1.   Henrik Tiberg, 76 Väsby 35:01.74 PB
  3.   Thomas Malmgren, 58 FK Studenterna 35:50.98 612
  4.   Johan Ljung, 77 FK Studenterna 35:55.31 PB 608
  6.   Franco Maggi, 81 FK Studenterna 36:31.98 PB 581
  7.   Rikard Sjöholm, 66 FK Studenterna 36:48.88 PB 567
  10.   Olle Jorinder, 62 FK Studenterna 37:36.88 PB 532
  11.   Mikaesl Smedjegården, 60 FK Studenterna 38:18.32 PB 503
  12.   Walter Werner, 76 FK Studenterna 38:19.34 PB 502
  13.   Stefan Norman, 70 FK Studenterna 38:26.66 PB 497
  14.   Kjell Svedman, 81 FK Studenterna 38:35.45 PB 491
  15.   Jakob Karlsson, 77 Solvikingarna 39:29.16
  16.   Joachim Agbelin, 69 FK Studenterna 40:36.02 413
  19.   Rolf Edholm, 65 FK Studenterna 42:40.60 340
  20.   Urban Hane, 75 FK Studenterna 42:42.06 PB 339
 Sprang med K.
 M 10 000m A-heat    (19 fullföljande)
  1.   Niklas Österberg, 73 Rånäs 4H 31:02.00
  2.   Patrik Engström, 77 FK Studenterna 31.07.24 PB 871
  6.   Johan Lindkvist, 75 FK Studenterna 32:48.00 PB 770
  7.   Lorenzo Nesi, 65 FK Studenterna 33:14.87 745
  11.   Olof Södergård, 85 FK Studenterna 33:58.87 PB 706
  12.   Mattias Gärdsback, 78 FK Studenterna 34:01.33 PB 703
  14.   Lars Södergård, 83 FK Studenterna 34:21.84 PB 685
  18.   Fredrik Pettersson, 75 FK Studenterna 34:57.58 PB 655
 Mellantider 3000m/5000m:
Engström 9:24.9/15:46,4, Lindkvist 9:54.3/16:31.4, Nesi -/16:39.1
 Mvet 2000m (tävlade med M/P15)    (5 fullföljande)
  1. (M45-1) Kjell Kvarfordt, 59 Fredrikshof 7:30.13
  2. (M35-1) Stefan Fredin, 69 Friskis&Svettis 7:32.88
  3. (M40-1) Per Schneckener, 64 FK Studenterna 7:58.59 PB 202
  4. (M60-1) Henry Kallioniemi, 43 Täby 8:03.12
  5. (M45-2) Håkan Lilja, 59 Danderyd 8:07.51
 Molningt, 10 grader.
 K 10 000m    (6 fullföljande)
  1.   Hanna Jonson, 82 Enhörna IF 36:34.76 (3:39.5/km)
  2. (DM-1) Kajsa Berg, 79 Huddinge AIS 37:33.30 (3:45.3/km)
  3. (DM-2) Letu Abraha, 77 Sundbyberg 38:17.33 (3:49.7/km)
  4. (DM-3) Susanne Sjöstrand, 86 FK Studenterna 39:48.53 (3.58.9/km) PB 688
  5. (DM-4) Christine Bergkvist, 67 FK Studenterna 42:20.27 (4:14.0/km) PB 587
  6. (DM-5) Marie-Louise Wigén, 77 FK Studenterna 42:53.33 (4:16.4/km) PB 566
 DM.

Sprang med M, B-final.

Mellantider 3000m/5000m: Sjöstrand 11:55.0/19:52.7, Bergkvist 12:30.8/21:06.8, Wigén 12:49.7/21:25.0


Tidigare resultat
2008-07-26 Baltzarloppet, Motala
2008-07-20 Hou Løbet, Danmark
2008-07-19 Örträsksjön Runt, Örträsk
2008-07-15 Victorialoppet 9 km, Borgholm, Öland
2008-07-13 Lotslunken, Nordmaling
2008-07-12 Varbergsloppet, Varberg
2008-07-12 Säfsbanan Marathon, Hörken till Fredriksberg
2008-07-09 Riddarsprånget, Hova
2008-07-08 Sollentuna GP, Sollentuna vallen
2008-07-06 Tour des Glaciers de la Vanoise, Pralognan la Vanoise, FRA
2008-07-06 Asics Half Marathon, Gold Coast
2008-07-05 Gurkspelen, Västerås
2008-07-03 Roslagsnatta, Norrtälje
2008-06-29 Hamburg Halvmarathon, Hamburg
2008-06-29 Uppsalaspelen, Uppsala
2008-06-27 Lapland Ultra, Adak
2008-06-27 Veteran SM, Ystad
2008-06-27 Trosa Stadslopp, Trosa
2008-06-24 Sommarspelen, Sätra IP
2008-06-17 Xtreme Running DT4, Ursvik
2008-06-15 Upplands DM, Uppsala
2008-06-15 Huddingespelen, Källbrink
2008-06-14 E6-loppet, Munkedal
2008-06-14 Karlstad stadslopp, Karlstad
2008-06-06 Sverigeloppet, Hammarby Sjöstad
2008-06-06 SAYO, Sollentuna IP
2008-06-04 Blodomloppet, Djurgården
2008-05-31 Stockholm Marathon, Stockholm
2008-05-27 Senior-DM, bana, Sätra IP
2008-05-25 Botkyrkamilen, Fittjaäng
2008-05-24 Sätraspelen, Sätra IP
2008-05-24 Ösmoloppet, Ösmo
2008-05-20 Rogers Bergstävling, Hammarbybacken
2008-05-20 Milspåret, Djurgårdsbrunnsviken
2008-05-17 Valloxen Runt, Knivsta
2008-05-17 Great Wall Marathon, 100 km från Beijing
2008-05-17 Tolvanloppet, Bromma
2008-05-17 Göteborgsvarvet, Göteborg
2008-05-17 Sommaröset, Vallentuna IP
2008-05-11 Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP
2008-05-11 VDM Stockholm, Sätra IP
2008-05-10 Lidingö Ultra, Lidingö
2008-05-06 Xtreme-running dt2, Ursvik
2008-05-04 Terräng-SM, Teleborgs slottspark, Växjö
2008-05-04 Gävle Halvmarathon, Gävle
2008-05-03 Terräng SM, Teleborgs slottspark, Växjö
2008-05-03 Ältasjön Runt, Älta IP
2008-05-01 Vimmerby Halvmarathon, Vimmerby
2008-05-01 Sköldingevarvet, Sköldinge
2008-05-01 Danderydsloppet, Stockholm
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta