Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2008-09-13 - Bellmanstafetten, Norra Djurgården, Stockholm  Tillbaka » 

2008-09-13 - Bellmanstafetten, Norra Djurgården, Stockholm

Mulet, ca. 15 grader, svag vind.

Tidtagningen:
Sträcka 1: från start till tidtagningsbågen, ca. 4,9km
Sträcka 2: från att första löparen passerar bågen tills andra löparen passerar bågen, ca. 5km.
Sträcka 3: Från att andra löparen passerar bågen till att tredje löparen passerar bågen, ca. 5km.
Sträcka 4: Från att tredje löparen passerar bågen till att fjärde löparen passerar bågen, ca. 5km.
Sträcka 5: Från att fjärde löparen passerar bågen till att sista löparen passerar bågen, ca. 5km.

Dessutom sträckan från bågen till målet, ca. 100m-

 Mixed 5x5km
  1.   Telge AB/ Enhörna IF 1:26.33
  2.   FK Studenterna 1:26.37 PB
 Kalle W 16:09 - Mattias G 16:40 - Sussie S 20:02 - Hannes H 16:58 - Johan Li 16:35 (0:15)
 K 5x5km
  1.   Spårvägens FK 1:35.04
  2.   FK Studenterna 1 1:40.21
  3.   Huddinge AIS 1:43.31
  4.   FK Studenterna 2 1:43.43
 Lag 1: Sussie S 19:27 - Annika F 18:16 - Jennifer McC 21:27 - Pia H 21:00 - Tarja 19:54
Lag 2: Monica G 21:12 - Eva-Lotta H 20:42 - Anna H 19:20 - Christin B 20:56 - Katarina E 21:14 (0:21)
 M 5x5km
  1.   Astra Zeneca/Enhörna IF 1:18:00
  2.   FK Studenterna 1 1:19.24 PB
  6.   FK Studenterna 2 1:27.51
  8.   FK Studenterna 4 1:31.38
  10.   FK Studenterna 6 1:34.31
  11.   FK Studenterna 5 1:35.03
  30.   Studenternas överliggare 1:41.56
  42.   FK Studenterna 3 1:43.36
 Lag 1: Patrik E 15:01 - Hannes H 15:49 - Johan Li 16:14 - Olof S 15:58 - Lars S 16:09 (0:16)

Lag 2: Franco M 17:15 - Stefan P 17:51 - Fredrik So 17:13 - Peter R 18:27 - Matt K 16:52 (0:16)

Lag 4: Kjell 18:12 - Simon 17:58 - Micke J 19:14 - Clarence 17:58 - Rickard F 18:02 (0:17)

Lag 6: Rickard B 18:31- Alex S 19:11 - Kristoffer T 19:26 - Peter S 18:54 - Micke B 18:30

Lag 5: Rikard S 18:24 - 19:58 - 19:15 - 18:45 - 18:28 (0:15)

Lag 3: Michael J 19:14 - Rickard A 19:42 - Leif O 20:29 - Ian F 21:35 - Roffe E 22:14


Tidigare resultat
2009-02-21 Formenkollen /IDM - dag 1, Sätrahall
2009-02-15 IVSM, Huddinge
2009-02-15 Vikingarännet, Stockholm
2009-02-14 Zigge Open, Bosön
2009-02-13 IDM Formenkollen, Sätrahallen
2009-02-10 Tisdagstävling, Sätra
2009-02-08 Raka Spåret, Sätrahall
2009-02-07 Upplands-DM, Västerås
2009-02-07 Bore Cup 3, Bälinge
2009-02-01 Hammarbyspelen - dag 2, Sätrahall
2009-01-31 Hammarbyspelen - dag 1, Sätrahall
2009-01-31 Karlstad 6-timmars, Våxnäshallen, Karlstad
2009-01-25 Sätraspelen - dag 2, Sätrahall
2009-01-24 Sätraspelen - dag 1, Sätrahall
2009-01-18 IVDM, Sätra
2009-01-17 Vinthundsvintern, Sätrahall
2009-01-11 Scandic Indoor Games dag 3, Storängshallen
2009-01-10 Scandic Indoor Games dag 2, Storängshallen
2009-01-10 Bore Cup 2, Vallentuna
2009-01-06 Ärla-Spelen, Eskilstuna
2008-12-31 Nyårsloppet, Vallentuna
2008-12-31 Sylvesterloppet, Göteborg
2008-12-28 Corrida des Abbesses, Remiremont, FRA
2008-12-07 Studenternas femkamp 2008, Bosön
2008-12-06 Bore Cup 1, Hemlingby
2008-11-30 Folkungaspelen, Linköping
2008-11-23 Milano City Marathon, Milano
2008-11-22 Studentjakten, Lill Jansskogen
2008-11-01 Kilsbergsleden, Örebro
2008-11-01 Finalloppet, Göteborg
2008-10-27 Dublin Marathon, Dublin
2008-10-26 Frankfurt Marathon, Frankfurt
2008-10-19 Maratonina di Cremona, Cremona, ITA
2008-10-19 Amsterdam Marathon, Nederländerna
2008-10-18 IAU 24H World Challenge, Seoul, Sydkorea
2008-10-18 Växjö Marathon, Växjö
2008-10-12 Hässelbyloppet, Hässelby
2008-10-11 Bålsta halvmarathon, Bålsta
2008-10-11 Göteborg Marathon, Göteborg
2008-10-11 Sörmlands Ultramarathon, Stockholm
2008-10-05 Lilla Tullinge-Tumbaloppet, Brantbrink
2008-09-28 Lidingö tjejlopp, Lidingö
2008-09-28 Berlin marathon, Berlin, Tyskland
2008-09-27 Lidingöloppet, Lidingö
2008-09-21 Mälarömilen, Ekerö
2008-09-20 Stockholmsmilen, Stadion-KTH
2008-09-20 Tjurruset, Karlstad
2008-09-17 ALJ Open, Stadion
2008-09-16 VDM 10.000, Brunna IP
2008-09-14 Hanvikens Ungdomsspel, Trollbäckens IP
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta