Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2009-01-17 - Vinthundsvintern, Sätrahall  Tillbaka » 

2009-01-17 - Vinthundsvintern, Sätrahall

 K veteraner 2000m    (3 fullföljande)
  1.   Matilda Lundmark, 72 FK Studenterna 7:23.26i 655
  2.   Monica Grudzinska, 78 FK Studenterna 7:42.55i PB 591
  3.   Ewa Wahlberg, 55 Upsala IF 8:00.10i
 Sprang tillsammans med M veteraner
 K 3000m    (9 fullföljande)
  1.   Ulrika Johansson, 75 Rånäs 4H 9:30.97i
  2.   Flo Jonsson, 78 Spårvägens FK 9:46.31i
  3.   Anneli Fransson, 78 Rånäs 4H 9:56.87i
  5.   Susanne Sjöstrand, 86 FK Studenterna 10:44.50i PB 681
 Sprang tillsammans med 5000m M och 3000m M heat B

Mellantider:
1000m: Sjöstrand 3:36.7m
1500m: Sjöstrand 5:25.9m
 M veteraner 2000m
  1.   Andreas Svensson, 81 FK Studenterna 5:56.74i 689
  2.   Johan Engholm, 62 Hässelby SK 5:57.05i
  3.   Bill Krohn, 58 Huddinge AIS 6:00.00i
  4.   Olof Norberg, 80 FK Studenterna 6:11.51i 613
  7.   Magnus Nordström, 70 FK Studenterna 6:21.40i PB 566
  9.   Johan Ljung, 77 FK Studenterna 6:31.47i 520
 Sprang tillsammans med K veteraner
 M 3000m B-heat    (4 fullföljande)
  1.   Henrik Jacobsson, 88 Rånäs 4H 9.26.58i
  2.   Christer Holm, 77 Rånäs 4H 9.29.39i
  3.   Fredrik Pettersson, 75 FK Studenterna 9.46.12i 602
  4.   Anders Magnus Andersen, 81 FK Studenterna 10.34.58i 462
 Sprang tillsammans med 5000m M och 3000m K
 M 3000m A-heat    (8 fullföljande)
  1.   Nacereddine Hallil, 88 Hässelby SK 8:26.38i
  2.   Kristian Nedrgård, 74 IL Tyrving, Norge 8:48.68i
  3.   Andreas Rehnborg, 80 Hässelby SK 8:49.13i
  4.   Lars Södergård, 83 FK Studenterna 8:49.40i 799
  8.   Johan Lindkvist, 75 FK Studenterna 9:18.04i 695
    Cédric Schwartzler, 74 FK Studenterna Bröt
 Mellantider:
1000m: Södergård 2:54.8m, Schwartzler 2:59.9m
1500m: Södergård 4:23.7m, Schwartzler 4:31.1m
2000m: Södergård 5:52.8m
 M 60m 1-heat    (6 fullföljande)
  1.   Henrik Östlund, 88 Huddinge AIS 7:37i
  2.   Erik Kvarnerup, 92 Hanvikens SK 7:39i
  3.   Daniel Goldman, 79 Turebergs FK 7.52i
  5.   Michael Brodersen, 80 FK Studenterna 7.77i


Tidigare resultat
2009-03-15 Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2009-03-14 Eco-Trail de Paris, Paris (FRA)
2009-03-07 Bore Cup 4 , Östhammar
2009-02-26 KM 300m & 600m, Bosön
2009-02-22 Formenkollen /IDM - dag 2, Sätrahall
2009-02-21 Formenkollen /IDM - dag 1, Sätrahall
2009-02-15 IVSM, Huddinge
2009-02-15 Vikingarännet, Stockholm
2009-02-14 Zigge Open, Bosön
2009-02-13 IDM Formenkollen, Sätrahallen
2009-02-10 Tisdagstävling, Sätra
2009-02-08 Raka Spåret, Sätrahall
2009-02-07 Upplands-DM, Västerås
2009-02-07 Bore Cup 3, Bälinge
2009-02-01 Hammarbyspelen - dag 2, Sätrahall
2009-01-31 Hammarbyspelen - dag 1, Sätrahall
2009-01-31 Karlstad 6-timmars, Våxnäshallen, Karlstad
2009-01-25 Sätraspelen - dag 2, Sätrahall
2009-01-24 Sätraspelen - dag 1, Sätrahall
2009-01-18 IVDM, Sätra
2009-01-17 Vinthundsvintern, Sätrahall
2009-01-11 Scandic Indoor Games dag 3, Storängshallen
2009-01-10 Scandic Indoor Games dag 2, Storängshallen
2009-01-10 Bore Cup 2, Vallentuna
2009-01-06 Ärla-Spelen, Eskilstuna
2008-12-31 Nyårsloppet, Vallentuna
2008-12-31 Sylvesterloppet, Göteborg
2008-12-28 Corrida des Abbesses, Remiremont, FRA
2008-12-07 Studenternas femkamp 2008, Bosön
2008-12-06 Bore Cup 1, Hemlingby
2008-11-30 Folkungaspelen, Linköping
2008-11-23 Milano City Marathon, Milano
2008-11-22 Studentjakten, Lill Jansskogen
2008-11-01 Kilsbergsleden, Örebro
2008-11-01 Finalloppet, Göteborg
2008-10-27 Dublin Marathon, Dublin
2008-10-26 Frankfurt Marathon, Frankfurt
2008-10-19 Maratonina di Cremona, Cremona, ITA
2008-10-19 Amsterdam Marathon, Nederländerna
2008-10-18 IAU 24H World Challenge, Seoul, Sydkorea
2008-10-18 Växjö Marathon, Växjö
2008-10-12 Hässelbyloppet, Hässelby
2008-10-11 Bålsta halvmarathon, Bålsta
2008-10-11 Göteborg Marathon, Göteborg
2008-10-11 Sörmlands Ultramarathon, Stockholm
2008-10-05 Lilla Tullinge-Tumbaloppet, Brantbrink
2008-09-28 Lidingö tjejlopp, Lidingö
2008-09-28 Berlin marathon, Berlin, Tyskland
2008-09-27 Lidingöloppet, Lidingö
2008-09-21 Mälarömilen, Ekerö
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta