Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2009-06-05 - SAYO, Sollentuna IP  Tillbaka » 

2009-06-05 - SAYO, Sollentuna IP

 K 1500m    (9 fullföljande)
  1.   Kajsa Barr, 92 Sundbybergs IK 4:37.04
  2.   Petra Kindlund, 85 Huddinge AIS 4:38.31
  3.   Tove Berg, 77 Spårvägens FK 4:43.11
  6.   Matilda Lundmark, 72 FK Studenterna 4:56.25 713
 M 200m C-final-heat    (6 fullföljande) (Vind: 1.3)
  1.   Per-Erik Söderqvist, 87 Bollnäs FIK 23.40
  2.   Viktor Granholm, 86 Spårvägens FK 23.77
  3.   Daniel Katuric, 89 Bromma IF 24.24
  4.   Henrik Bergqvist, 73 FK Studenterna 24.56 594
  6.   Michael Brodersen, 80 FK Studenterna 24.92 564
 M 200m D-final-heat    (5 fullföljande) (Vind: 0.8)
  1.   Rasmus Nilsson Ebers, 91 Huddinge AIS 23.23
  2.   Victor Kårelid, 89 Hammarby IF 23.59
  3.   Ian Fälldin, 80 FK Studenterna 24.35 613
  5.   Ingemar Ztorm, 60 FK Studenterna 25.64 504
 K 800m    (11 fullföljande)
  1.   Ulrika Johansson, 75 Rånäs 4H 2:08.08
  2.   Vendela Mindelöf, 92 Hässelby SK 2:10.21
  3.   Charlotte Schönbeck, 84 IFK Lidingö 2:10.53
  10.   Matilda Lundmark, 72 FK Studenterna 2:23.78 PB 743
  11.   Emelie Ovenholm, 81 FK Studenterna 3:03.08 374
 M 3000m hinder    (6 fullföljande)
  1.   Johan Lindberg, 80 Upsala IF 9:27.92
  2.   Viktor Hedlöf, 86 Rånäs 4H 9:47.29
  3.   Andreas Svensson, 81 FK Studenterna 9:51.30 PB 764
 K 2000m hinder    (5 fullföljande)
  1.   Lina Alainentalo, 92 Hässelby SK 6:45.02
  2.   Erika Svanborg, 91 Bromma IF 7:31.57
  3.   Ylva Stenström, 92 Upsala IF 7:37.19
  5.   Jennifer McConville, 78 FK Studenterna 8:59.02
 M 5000m    (12 fullföljande)
  1.   Daniel Woldu, 89 Spårvägens FK 15:00.29
  2.   Mikael Andersson, 86 Vallentuna FK 15:10.04
  3.   Hannes Hedvall, 81 FK Studenterna 15:31.35 773
  4.   Andreas Svensson, 81 FK Studenterna 16:00.68 715
  7.   Lorenzo Nesi, 65 FK Studenterna 16:42.11 637
  10.   Bernt Otterström, 65 FK Studenterna 17:16.45 579
 M 400m C-final-heat    (8 fullföljande)
  1.   Klas Persson, 91 Nyköpings BIS 51.14
  2.   Kristoffer Fransson, 89 Turebergs IF 53.21
  3.   Magnus Josefsson, 78 Gefle IF 54.24
  5.   Ingemar Ztorm, 60 FK Studenterna 57.98 497
  8.   Tom Ropeter, 62 FK Studenterna 59.67 443
 M 100m Försök 3-heat    (17 fullföljande) (Vind: -2.1)
  1.   Emil Zail, 87 Spårvägens FK 11.12
  2.   Juan Pettersson, 84 Spårvägens FK 11.42
  3.   Erik Näsman, 87 Bollnäs FIK 11.86
  5.   Jens Eklundh, 73 FK Studenterna 12.50 482
 M 100m Försök 2-heat    (17 fullföljande) (Vind: -1,7)
  1.   Nil de Oliveira, 86 Turebergs FK 11.08
  2.   Per Malmros, 83 Bollnäs FIK 11.64
  3.   Nils-Göran Nilsson, 88 Turebergs FK 11.70
  5.   Carl Philip Sandberg, 80 FK Studenterna 13,25 347
 M 100m Försök 1-heat    (17 fullföljande) (Vind: -1.0)
  1.   Judel Kibondo, 86 Sundbybergs IK 11.55
  2.   Viktor Granholm, 86 Spårvägens FK 11.74
  3.   Andrej Ekholm, 89 Huddinge AIS 11.99
  4.   Henrik Bergqvist, 73 FK Studenterna 12.20 540
  5.   Michael Brodersen, 80 FK Studenterna 12.25 530


Tidigare resultat
2009-06-10 Blodomloppet stockholm, Djurgården
2009-06-10 Ursvik Xtreme, dt4, Ursvik
2009-06-06 Storchenbräu Halbmarathon, Deutsch-Wagram, Österrike
2009-06-05 SAYO, Sollentuna IP
2009-06-03 Sommaröset, Vallentuna IP
2009-05-31 Sätraspelen, Sätra IP
2009-05-30 Stockholm Marathon, Stockholm
2009-05-24 Botkyrkamilen, Brunna äng
2009-05-23 Ösmoloppet, Ösmo
2009-05-23 Stafett SM, Karlstad
2009-05-21 Tolvanloppet , Ålsten
2009-05-20 Ursvik Xtreme dt3, Ursvik
2009-05-19 Milspåret, Djurgården
2009-05-18 Hässelbyspelen, Hässelby IP
2009-05-16 Göteborgsvarvet, Göteborg
2009-05-10 Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP
2009-05-10 Veteran DM, Sätra IP
2009-05-09 Lidingö Ultra50K, Lidingö
2009-05-09 Veteran SM halvmarathon , Vännäs
2009-05-06 Ursvik Xtreme dt2, Ursvik
2009-05-03 Gävle Halvmarathon, Gävle
2009-05-02 Neglingeloppet, Saltsjöbaden
2009-05-02 Ältasjön runt, Älta
2009-05-01 Sköldingevarvet, Sköldinge
2009-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2009-04-26 Flora London Marathon, London
2009-04-26 London Marathon, London
2009-04-26 Terräng SM, Tantolunden, Stockholm
2009-04-26 Zürich Marathon, Zürich
2009-04-25 Terräng SM, Tantolunden, Stockholm
2009-04-25 Skövde Marathon, Skövde
2009-04-25 Sätermaran, Säter
2009-04-22 Ursvik Xtreme - deltävling 1, Ursvik
2009-04-20 Boston marathon, USA
2009-04-19 Wien Marathon, Wien
2009-04-19 Terräng DM, Ekerö, Ekebyhovsslott
2009-04-18 Kvarnloppet, Jakobsberg
2009-04-13 Påsksmällen, Enhörna
2009-04-05 Ursvik Ultra, Ursvik
2009-04-04 Startmilen, Örebro
2009-03-29 Premiärmilen, Norra Djurgården
2009-03-28 Treviso Marathon, Treviso
2009-03-28 Sydkystmaraton, Greve Strand, Köpenhamn
2009-03-28 Vällingby Marathon, Vällingby
2009-03-22 Venloop, Venlo - Nederländerna
2009-03-21 Täby Extreme Challenge, Ensta Krog, Täby
2009-03-15 Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2009-03-14 Eco-Trail de Paris, Paris (FRA)
2009-03-07 Bore Cup 4 , Östhammar
2009-02-26 KM 300m & 600m, Bosön
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta