Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2009-06-05 - SAYO, Sollentuna IP  Tillbaka » 

2009-06-05 - SAYO, Sollentuna IP

 K 1500m    (9 fullföljande)
  1.   Kajsa Barr, 92 Sundbybergs IK 4:37.04
  2.   Petra Kindlund, 85 Huddinge AIS 4:38.31
  3.   Tove Berg, 77 Spårvägens FK 4:43.11
  6.   Matilda Lundmark, 72 FK Studenterna 4:56.25 713
 M 200m C-final-heat    (6 fullföljande) (Vind: 1.3)
  1.   Per-Erik Söderqvist, 87 Bollnäs FIK 23.40
  2.   Viktor Granholm, 86 Spårvägens FK 23.77
  3.   Daniel Katuric, 89 Bromma IF 24.24
  4.   Henrik Bergqvist, 73 FK Studenterna 24.56 594
  6.   Michael Brodersen, 80 FK Studenterna 24.92 564
 M 200m D-final-heat    (5 fullföljande) (Vind: 0.8)
  1.   Rasmus Nilsson Ebers, 91 Huddinge AIS 23.23
  2.   Victor Kårelid, 89 Hammarby IF 23.59
  3.   Ian Fälldin, 80 FK Studenterna 24.35 613
  5.   Ingemar Ztorm, 60 FK Studenterna 25.64 504
 K 800m    (11 fullföljande)
  1.   Ulrika Johansson, 75 Rånäs 4H 2:08.08
  2.   Vendela Mindelöf, 92 Hässelby SK 2:10.21
  3.   Charlotte Schönbeck, 84 IFK Lidingö 2:10.53
  10.   Matilda Lundmark, 72 FK Studenterna 2:23.78 PB 743
  11.   Emelie Ovenholm, 81 FK Studenterna 3:03.08 374
 M 3000m hinder    (6 fullföljande)
  1.   Johan Lindberg, 80 Upsala IF 9:27.92
  2.   Viktor Hedlöf, 86 Rånäs 4H 9:47.29
  3.   Andreas Svensson, 81 FK Studenterna 9:51.30 PB 764
 K 2000m hinder    (5 fullföljande)
  1.   Lina Alainentalo, 92 Hässelby SK 6:45.02
  2.   Erika Svanborg, 91 Bromma IF 7:31.57
  3.   Ylva Stenström, 92 Upsala IF 7:37.19
  5.   Jennifer McConville, 78 FK Studenterna 8:59.02
 M 5000m    (12 fullföljande)
  1.   Daniel Woldu, 89 Spårvägens FK 15:00.29
  2.   Mikael Andersson, 86 Vallentuna FK 15:10.04
  3.   Hannes Hedvall, 81 FK Studenterna 15:31.35 773
  4.   Andreas Svensson, 81 FK Studenterna 16:00.68 715
  7.   Lorenzo Nesi, 65 FK Studenterna 16:42.11 637
  10.   Bernt Otterström, 65 FK Studenterna 17:16.45 579
 M 400m C-final-heat    (8 fullföljande)
  1.   Klas Persson, 91 Nyköpings BIS 51.14
  2.   Kristoffer Fransson, 89 Turebergs IF 53.21
  3.   Magnus Josefsson, 78 Gefle IF 54.24
  5.   Ingemar Ztorm, 60 FK Studenterna 57.98 497
  8.   Tom Ropeter, 62 FK Studenterna 59.67 443
 M 100m Försök 3-heat    (17 fullföljande) (Vind: -2.1)
  1.   Emil Zail, 87 Spårvägens FK 11.12
  2.   Juan Pettersson, 84 Spårvägens FK 11.42
  3.   Erik Näsman, 87 Bollnäs FIK 11.86
  5.   Jens Eklundh, 73 FK Studenterna 12.50 482
 M 100m Försök 2-heat    (17 fullföljande) (Vind: -1,7)
  1.   Nil de Oliveira, 86 Turebergs FK 11.08
  2.   Per Malmros, 83 Bollnäs FIK 11.64
  3.   Nils-Göran Nilsson, 88 Turebergs FK 11.70
  5.   Carl Philip Sandberg, 80 FK Studenterna 13,25 347
 M 100m Försök 1-heat    (17 fullföljande) (Vind: -1.0)
  1.   Judel Kibondo, 86 Sundbybergs IK 11.55
  2.   Viktor Granholm, 86 Spårvägens FK 11.74
  3.   Andrej Ekholm, 89 Huddinge AIS 11.99
  4.   Henrik Bergqvist, 73 FK Studenterna 12.20 540
  5.   Michael Brodersen, 80 FK Studenterna 12.25 530


Tidigare resultat
2009-08-27 Löplabbetspelen, Källbrinks IP, Huddinge
2009-08-26 Ursvik Xtreme dt6, Ursviks motionsgård, Sundbyberg
2009-08-26 Långlöparnas Kväll , Stadion
2009-08-23 Veteran-SM dag 3, Norrtälje
2009-08-22 Å-stadsloppet (Örebro halvmarathon), Örebro
2009-08-22 Veteran-SM dag 2, Norrtälje
2009-08-22 Telge Stadslopp, Södertälje
2009-08-22 Champions Run, Berlin, GER
2009-08-21 Veteran-SM dag 1, Norrtälje
2009-08-20 Hälsoloppet, Huddinge/Tullinge
2009-08-20 Upplands DM, Studenternas IP, Uppsala
2009-08-15 Midnattsloppet, Stockholm
2009-08-15 TheGax100/50, Skåne-Ystad
2009-08-14 Korsholm halvmarathon, Vasa, Finland
2009-08-13 VDM Uppland, Östhammar
2009-08-12 Ursvik Xtreme - deltävling 5, Ursvik
2009-08-12 Resultattävling, Södertälje IP
2009-08-10 Huddingespelen, Källbrinks IP
2009-08-08 Blidöloppet, Blidö
2009-08-08 Häga Kusten Marathon, Höga Kusten, Nordingrå
2009-08-07 Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2009-08-01 Veteran VM 2009, Lahti, Finland
2009-08-01 SM 2009, dag 1, Malmö stadion
2009-08-01 Månkarbo Marathon, Månkarbo
2009-07-25 Baltzarloppet, Motala
2009-07-25 HAIS-spelen, Hässleholm
2009-07-25 Falkenbergs Stadslopp, Falkenberg
2009-07-22 Resultattävling 5000m, Södertälje IP
2009-07-17 Kraftprovet, Trollhättan
2009-07-15 Victorialoppet, Öland
2009-07-11 Musköloppet, Muskö
2009-07-03 Engelbrektslöpet, Norberg
2009-07-02 Roslagsnatta, Norrtälje
2009-06-28 Uppsalaspelen, Studenternas IP
2009-06-27 Paavo Nurmi halvmarathon, Åbo, Finland
2009-06-26 Trosa Stadslopp, Trosa
2009-06-23 Sommarspelen, Stadion
2009-06-14 Svealandsserien Final, Sätra IP
2009-06-14 Paradisloppet, Ingarö
2009-06-13 Karlstad stadslopp, Karlstad
2009-06-10 Blodomloppet stockholm, Djurgården
2009-06-10 Ursvik Xtreme, dt4, Ursvik
2009-06-06 Storchenbräu Halbmarathon, Deutsch-Wagram, Österrike
2009-06-05 SAYO, Sollentuna IP
2009-06-03 Sommaröset, Vallentuna IP
2009-05-31 Sätraspelen, Sätra IP
2009-05-30 Stockholm Marathon, Stockholm
2009-05-24 Botkyrkamilen, Brunna äng
2009-05-23 Ösmoloppet, Ösmo
2009-05-23 Stafett SM, Karlstad
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta