Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2009-10-11 - Hässelbyloppet, Hässelby  Tillbaka » 

2009-10-11 - Hässelbyloppet, Hässelby

 M Motion 10 km
  99.   Tom Serenander, 65 FK Studenterna 41:52
  248.   Johan Ericsson, 82 FK Studenterna 43:49
 K Motion 10 km
  10.   Linda Jerrewing, 80 FK Studenterna 44:19
 kyligt
 K Tävling 10 km    (150 fullföljande) (Vind: Svag bris)
  1.   Gabriella Samuelsson, 87 FGF Gotland 35:05
  2.   Jenny Johannesson, 76 Hässelby SK 35:26
  3.   Anna Rahm, 81 Rånäs 4H 35:48
  7.   Gloria Vinstedt, 83 FK Studenterna 39:07 50
  23.   Caroline Hyslop, 78 FK Studenterna 41:32 40
  30.   Christin Bergkvist, 67 FK Studenterna 42:24 PB 30
  37.   Helena Areschoug, 81 FK Studenterna 42:51 25
  49.   Outi Tammisola, 79 FK Studenterna 43:45 20
  53.   Linda Jerrewing, 80 FK Studenterna 44:19 17
  60.   Linda Eliasson, 78 FK Studenterna 45:08 PB 15
  69.   Veronica Höiom, 74 FK Studenterna 45:32 13
  73.   Eva Norrman Brandt, 57 FK Studenterna 45:45 12
  74.   Monika Grudzinska, 78 FK Studenterna 45:45 11
  105.   Sofia Wallius, 74 FK Studenterna 47:23 PB 10
  130.   Linda Dufva, 78 FK Studenterna 51:00 9
 Kyligt, svag bris
 M Tävling 10 km    (385 fullföljande)
  1.   Erik Sjöqvist Enhörna IF 30:31
  2.   Oskar Landin Spårvägens FK 30:45
  3.   Nacerddine Hallil Hässelby SK 30:53
  12.   Johan Lindkvist, 75 FK Studenterna 33:34 50
  18.   Huruy Ghebreoiwet, 71 FK Studenterna 34:27 40
  22.   Lorenzo Nesi, 65 FK Studenterna 34:36 30
  26.   Henrik Tiberg, 76 FK Studenterna 34:46 PB 25
  27.   Peter Thorsell, 75 FK Studenterna 34:48 20
  33.   Christian Kock, 84 FK Studenterna 35:22 17
  35.   Franco Maggi, 81 FK Studenterna 35:33 15
  36.   Jens Sethzman, 66 FK Studenterna 35:38 13
  43.   Simon Lefvert, 66 FK Studenterna 36:02 PB 12
  44.   Martin Ronnerstedt, 85 FK Studenterna 36:02 PB 11
  47.   Johannes Erixon, 77 FK Studenterna 36:06 PB 10
  55.   Stefan Pragsten, 70 FK Studenterna 36:19 9
  74.   Bernt Otterström, 65 FK Studenterna 37:17 8
  84.   Gabriele Bellani, 81 FK Studenterna 37:52 PB 7
  87.   Magnus Nordström, 70 FK Studenterna 37:54 6
  95.   Bengt Wiberg, 57 FK Studenterna 38:05 5
  99.   Rickard Bellander, 69 FK Studenterna 38:11 4
  110.   Kristoffer Tunander, 72 FK Studenterna 38:24 PB 3
  112.   Jonas Manole, 77 FK Studenterna 38:26 PB 2
  161.   Henrik Jönsson, 74 FK Studenterna 39:27 1
  163.   Kjell Svedman, 80 FK Studenterna 39:29 1
  164.   Rikard Anderljung, 63 FK Studenterna 39:29 PB 1
  172.   Erik Joelsson, 79 FK Studenterna 39:33 1
  175.   Niklas Nilsson, 71 FK Studenterna 39:36 PB 1
  179.   Fredrik Nöu, 67 FK Studenterna 39:37 1
  196.   Luca Nesi, 62 FK Studenterna 39:48 1
  200.   Jan Hansson, 70 FK Studenterna 39:51 1
  203.   Anders Johansson, 73 FK Studenterna 39:55 1
  215.   Jonas Lund, 78 FK Studenterna 40:08 1
  232.   Stefan Genberg, 71 FK Studenterna 40:45 1
  247.   Per-Jan Eriksson, 65 FK Studenterna 41:02 1
  271.   Joakim Grundmann, 80 FK Studenterna 41:46 PB 1
  278.   Johan Mattsson, 76 FK Studenterna 41:55 1
  326.   Leo Heemskerk, 65 FK Studenterna 43:34 1
  342.   Marko Holappa, 76 FK Studenterna 44:30 1


Tidigare resultat
2010-06-12 Karlstad Stadslopp, Karlstad
2010-06-12 Österåkersmilen, Åkersberga
2010-06-12 Broloppet, Öresund...
2010-06-12 Paradisloppet, Ingarö
2010-06-11 SAYO, Sollentuna
2010-06-09 Blodomloppet Stockholm, Djurgården
2010-06-05 Sätraspelen, Sätra IP
2010-06-05 Stockholm Marathon, Stockholm
2010-06-03 Mälarenergi Stadslopp, Västerås
2010-06-02 Sommaröset, Vallentuna IP
2010-06-01 Ursvik Xtreme dt4, Sundbyberg
2010-05-29 Stafett SM, Norrtälje
2010-05-29 Ösmoloppet, Ösmo
2010-05-29 Botkyrkamilen, Brunna äng
2010-05-28 Karnevalsloppet, Avesta
2010-05-25 Milspåret, Djurgårdsbrunnsviken
2010-05-23 Nordic Challenge, Kereva, Finland
2010-05-23 Täbyloppet, Täby
2010-05-22 Göteborgsvarvet, Göteborg
2010-05-22 Tolvanloppet, Bromma
2010-05-20 Stafett DM Dag 2, Sätra IP
2010-05-19 Stafett DM Dag 1, Sätra IP
2010-05-18 Ursvik Xtreme dt3, Sundbyberg
2010-05-16 Veteran DM dag 3, Sätra
2010-05-16 Svealandscupen, Sätra IP
2010-05-15 Fagersta Stadslopp, Fagersta
2010-05-15 Veteran-DM dag2, Sätra IP
2010-05-09 Prague International marathon, Prag
2010-05-09 Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP
2010-05-08 Lidingö Ultra, Lidingö
2010-05-04 Ursvik Extreme dt2, Sundbyberg
2010-05-02 Neglingeloppet, Saltsjöbaden
2010-05-02 Düsseldorf Marathon, Düsseldorf, GER
2010-05-01 Neglingeloppet, Saltsjöbaden
2010-05-01 Sundsvall Halvmarathon, Alnön
2010-05-01 Ältasjön runt, Älta
2010-05-01 Danderydsloppet , Danderyd
2010-04-25 Terräng-SM, dag 2, Borås
2010-04-25 London Marathon, London
2010-04-25 Terräng-SM, dag 2, Borås
2010-04-25 Maratona Sant Antonio, Padova (Padua), Italien
2010-04-25 Hamburg Marathon, Tyskland
2010-04-24 Terräng-SM, dag 1, Borås
2010-04-24 Kvarnloppet, Järfälla
2010-04-24 Sätermaran, Säter
2010-04-24 Lerumsloppet, Lerum
2010-04-21 Ursvik Xtreme dt1, Sundbyberg
2010-04-18 Run For Water, Stockholm
2010-04-18 Terräng-DM, Ekerö
2010-04-17 Kvantumloppet, Huddinge
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta