Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2009-10-18 - Studenternas Femkamp, Bosön  Tillbaka » 

2009-10-18 - Studenternas Femkamp, Bosön

 KS 1500m    (4 fullföljande)
  1.   Linda Eliasson FK Studenterna 5;57.8m
  2.   Sofia Wallius FK Studenterna 6;12.1m
  3.   Emelie Ovenholm FK Studenterna 6;34.8m
  4.   Emily Helenius FK Studenterna 7;11.8m
 KS Höjd    (4 fullföljande)
  1.   Emily Helenius FK Studenterna 1.25
  2.   Linda Eliasson FK Studenterna 1.20
  3.   Sofia Wallius FK Studenterna 1.05
  4.   Emelie Helenius FK Studenterna 0.80
 KS Kula    (5 fullföljande)
  1.   Emily Helenius FK Studenterna 7.13
  2.   Linda Eliasson FK Studenterna 6.66
  3.   Sofia Wallius FK Studenterna 5.68
  4.   Emelie Ovenholm FK Studenterna 4.91
  5.   Irma Wallius 2.01
 KS Längd    (4 fullföljande)
  1.   Linda Eliasson FK Studenterna 3.85
  2.   Emily Helenius FK Studenterna 3.78
  3.   Emelie Ovenholm FK Studenterna 3.16
  4.   Sofia Wallius FK Studenterna 2.18
  5.   Irma Wallius 1.88
 KS 200m    (4 fullföljande)
  1.   Emily Helenius FK Studenterna 29.25m
  2.   Linda Eliasson FK Studenterna 31.24m
  3.   Sofia Wallius FK Studenterna 35;47m
  4.   Emelie Ovenholm FK Studenterna 35,60m
 MS 1500m    (8 fullföljande)
  1.   Erik Joelson FK Studenterna 5;08.7m
  2.   Simon Forsberg FK Studenterna 5;25.8m
  3.   Ian Fälldin FK Studenterna 5,29.6m
  4.   Hunter Mabon Fredrikshof FFI 6;00.1m
  5.   Johan Helenius FK Studenterna 6;00.6m
  6.   Jens Eklundh FK Studenterna 6,06.3m
    Ingemar Ztorm FK Studenterna DNF
 MS Höjd    (8 fullföljande)
  1.   Simon Forsberg FK Studenterna 1.55
  2.   Ian Fälldin FK Studenterna 1.50
  3.   Hunter Mabon Fredrikshof FFI 1.45
  4.   Erik Joelson FK Studenterna 1.40
  4.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 1.40
  6.   Jens Eklundh FK Studenterna 1.30
  7.   Johan Helenius FK Studenterna 1.25
  8.   MIchael Brodersen FK Studenterna x
 MS Kula    (8 fullföljande)
  1.   Hunter Mabon Fredrikshof FFI 13.68
  2.   Jens Eklundh FK Studenterna 13.12
  3.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 12.34
  4.   Ian Fälldin FK Studenterna 10.71
  5.   Simon Forsberg FK Studenterna 9.48
  6.   Erik Joelson FK Studenterna 9.27
  7.   Johan Helenius FK Studenterna 9.08
  8.   Michael Brodersen FK Studenterna x
 MS Längd    (10 fullföljande)
  1.   Hunter Mabon Fredrikshof FFI 5.22
  2.   Simon Forsberg FK Studenterna 5.02
  3.   Ian Fälldin FK Studenterna 4.96
  4.   Jens Eklundh FK Studenterna 4.95
  5.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 4.75
  6.   Michael Brodersen FK Studenterna 4.72
  7.   Erik Joelson FK Studenterna 4.14
  8.   Johan Helenius FK Studenterna 2.16
 MS 200m -Samlad Lista--heat    (10 fullföljande)
  1.   Ian Fälldin FK Studenterna 24.19m
  2.   Simon Forsberg FK Studenterna 24.93m
  3.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 25.63m
  4.   Jens Eklundh FK Studenterna 25.71m
  5.   Hunter Mabon Fredrikshof FFI 26.06m
  6.   Johan Helenius FK Studenterna 26.38m
  7.   Erik Joelson FK Studenterna 29.97m
    Åke Ytterlind FK Studenterna DNS
    Michael Brodersen FK Studenterna DNS
    Jonas Manole FK Studenterna DNF


Tidigare resultat
2010-06-05 Stockholm Marathon, Stockholm
2010-06-03 Mälarenergi Stadslopp, Västerås
2010-06-02 Sommaröset, Vallentuna IP
2010-06-01 Ursvik Xtreme dt4, Sundbyberg
2010-05-29 Stafett SM, Norrtälje
2010-05-29 Ösmoloppet, Ösmo
2010-05-29 Botkyrkamilen, Brunna äng
2010-05-28 Karnevalsloppet, Avesta
2010-05-25 Milspåret, Djurgårdsbrunnsviken
2010-05-23 Nordic Challenge, Kereva, Finland
2010-05-23 Täbyloppet, Täby
2010-05-22 Göteborgsvarvet, Göteborg
2010-05-22 Tolvanloppet, Bromma
2010-05-20 Stafett DM Dag 2, Sätra IP
2010-05-19 Stafett DM Dag 1, Sätra IP
2010-05-18 Ursvik Xtreme dt3, Sundbyberg
2010-05-16 Veteran DM dag 3, Sätra
2010-05-16 Svealandscupen, Sätra IP
2010-05-15 Fagersta Stadslopp, Fagersta
2010-05-15 Veteran-DM dag2, Sätra IP
2010-05-09 Prague International marathon, Prag
2010-05-09 Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP
2010-05-08 Lidingö Ultra, Lidingö
2010-05-04 Ursvik Extreme dt2, Sundbyberg
2010-05-02 Neglingeloppet, Saltsjöbaden
2010-05-02 Düsseldorf Marathon, Düsseldorf, GER
2010-05-01 Neglingeloppet, Saltsjöbaden
2010-05-01 Sundsvall Halvmarathon, Alnön
2010-05-01 Ältasjön runt, Älta
2010-05-01 Danderydsloppet , Danderyd
2010-04-25 Terräng-SM, dag 2, Borås
2010-04-25 London Marathon, London
2010-04-25 Terräng-SM, dag 2, Borås
2010-04-25 Maratona Sant Antonio, Padova (Padua), Italien
2010-04-25 Hamburg Marathon, Tyskland
2010-04-24 Terräng-SM, dag 1, Borås
2010-04-24 Kvarnloppet, Järfälla
2010-04-24 Sätermaran, Säter
2010-04-24 Lerumsloppet, Lerum
2010-04-21 Ursvik Xtreme dt1, Sundbyberg
2010-04-18 Run For Water, Stockholm
2010-04-18 Terräng-DM, Ekerö
2010-04-17 Kvantumloppet, Huddinge
2010-04-11 Marathon de Paris, Frankrike
2010-04-10 Täby Extreme Challenge, Täby
2010-04-10 Vällingby Marathon, V-by
2010-04-10 Startmilen, Örebro
2010-04-10 Vällingbymilen, Vällingby
2010-04-10 Skälbyloppet, Kalmar
2010-04-05 Enhörnas Påsksmäll, Enhörna
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta