Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2010-01-17 - Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge  Tillbaka » 

2010-01-17 - Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge

 MS 400m Final -Samlad lista--heat    (23 fullföljande)
  1.   Anton Forsberg Turebergs FK 51.64
  2.   Elias Amado Falu IK 51.73
  3.   Simon Mukiibi Huddinge AIS 51.97
  17.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 57.59
 MS 200m Final -Samlad lista--heat    (35 fullföljande)
  1.   Tom Kling Baptiste Huddinge AIS 22.50
  2.   Mattias Sunneborn Spårvägens FK 22.97
  3.   Elias Amado Falu IK 23.30
  31.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 25.77
 M 60m försök heat-3-heat    (8 fullföljande)
  1.   Judel Kibondo, 86 Sundbybergs IK 7.27
  2.   Mattias Sunneborn, 70 Spårvägens FK 7.31
  3.   Lasse Ohtamaa, 80 Väsby IK 7.36
  5.   Ian Fälldin, 80 FK Studenterna 7.66
 M 60m försök heat-2-heat    (6 fullföljande)
  1.   Tom Kling Baptiste, 90 Huddinge AIS 6.95
  2.   Simon Ljunggren, 91 Östersunds GIF 7.37
  3.   Martin Vikström Johansson, 91 Hammarby IF 7.46
  6.   Michael Broderssen, 80 FK Studenterna 7.80
 M 60m försök heat-1-heat    (6 fullföljande)
  1.   Adam Chiguer, 91 Huddinge AIS 7.17
  2.   Simon Forsberg, 83 FK Studenterna 7.40
  3.   Patrik Sjöö, 92 Hässelby SK 7.55
 M 1500 m 2-heat    (9 fullföljande)
  1.   Viktor Hedlöf, 86 Rånäs 4 H 4.02.38
  2.   Oscar Majling, 86 Hässelby SK 4.06.39
  3.   Elmar Engholm, 92 Hässelby SK 4.06.60
  4.   Andreas Svensson, 81 FK Studenterna 4.11.96 719
 M 1500 m 1-heat    (10 fullföljande)
  1.   Sören Persson, 65 IF Göta 4.13.86
  2.   Henrik Jacobsson, 88 Rånäs 4 H 4.23.71
  3.   Johan Engholm, 62 Hässelby SK 4.29.25
  6.   Magnus Nordström, 70 FK Studenterna 4.34.42 560
 kvinnor 800 m 2-heat    (7 fullföljande)
  1.   Caroline Rönnlund, 86 Huddinge AIS 2.23.98
  2.   Matilda Lundmark, 72 FK Studenterna 2.25.28 725
  3.   Josefin Eriksson, 92 Huddinge AIS 2.25.66
 kvinnor 800 m 1-heat    (7 fullföljande)
  1.   Tilda Helgesson, 92 Åhus FK 2.25.13
  2.   Therese Moberg, 93 Ånge BI-81 2.29.58
  3.   Madeleine Ekblom, 91 IF Åland 2.30.52
  6.   Monika Grudzinska, 78 FK Studenterna 2.39.96 569
 kvinnor 1500 m    (13 fullföljande)
  1.   Tove Berg, 77 Spårvägens FK 4.44.79
  2.   Josefin Eriksson, 92 Huddinge AIS 4.57.14
  3.   Erika Svanborg, 91 Bromma IF 4.57.98
  4.   Matilda Lundmark, 72 FK Studenterna 4.58.89 696


Tidigare resultat
2010-02-21 Run With Donna Half Marathon, Jacksonville, FL
2010-02-21 Sätraspelen, Sätrahallen
2010-02-14 IDM Formenkollen Dag 2, Sätrahall
2010-02-14 IVSM - Dag 2, Bollnäs
2010-02-14 Winter Beach Run, Jacksonville, FL
2010-02-13 IVSM - Dag 1, Bollnäs
2010-02-13 IDM Formenkollen Dag 1, Sätra
2010-02-06 Göteborg Inomhus, Göteborg
2010-02-06 Hammarbyspelen , Sätra
2010-02-06 Bore Cup 3, Vallentuna
2010-01-31 Upplands-DM, Västerås
2010-01-31 Raka Spåret, Sätrahall
2010-01-24 IVDM, Sätra
2010-01-23 Vinthundsvintern, Sätra
2010-01-17 Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
2010-01-09 Bore Cup 2, Hemlingby
2010-01-09 Täby Vinterspel, Sätra
2010-01-06 Ärlaspelen, Eskilstuna
2009-12-31 Norbergs Sylvesterlopp, Norberg
2009-12-31 Nyårsloppet, Vallentuna
2009-12-31 Sylvesterloppet, Göteborg
2009-12-05 Bore Cup 1, Östhammar
2009-11-29 Florens marathon, Florens
2009-11-28 Studentjakten, Råstasjön
2009-11-01 Bromölla Halvmarathon, Bromölla
2009-10-31 Music Marathon Festival, Lanzarote
2009-10-25 Frankfurt Marathon, Frankfurt
2009-10-25 Långa Tullinge-Tumbaloppet, Lida
2009-10-25 Åland Marathon , Mariehamn
2009-10-18 Amsterdam Marathon, Holland
2009-10-18 Reims Marathon, Frankrike
2009-10-18 Studenternas Femkamp, Bosön
2009-10-18 Hellasloppet , Hellas
2009-10-17 Bålsta halvmarathon, Bålsta
2009-10-17 Växjö marathon, Växjö
2009-10-17 Tjurruset, Västerhaninge
2009-10-11 Hässelbyloppet, Hässelby
2009-10-10 Sörmland Ultra Marathon (SUM), Tyresta
2009-10-04 Lilla Tullinge Tumba-loppet, Brantbrinks IP, Tullinge
2009-10-03 Grand Trail du Nord, Dunkerque - Lille (FRA)
2009-10-03 Mössebergslunken, Falköping
2009-10-03 Sydney Striders 10k Series, Olympic Park Sydney, Australien
2009-09-27 Lidingötjejlopp, Lidingö
2009-09-26 Lidingöloppet, Lidingö
2009-09-20 Berlin Marathon, Berlin
2009-09-20 ALJ Open Light, Stockholms Stadion
2009-09-20 Ursvik Xtreme Final, Ursvik
2009-09-19 Skräcklanmaran, Vänersborg
2009-09-19 Tjurruset, Karlstad
2009-09-19 Mälarömilen, Ekerö
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta