Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2010-02-13 - IVSM - Dag 1, Bollnäs  Tillbaka » 

2010-02-13 - IVSM - Dag 1, Bollnäs

 M35-90 4x200m    (4 fullföljande)
  1.   FK Studenterna 1.41,50
  2.   Rånäs 4H 1.51,70
  3.   Järvsö IF 1.53,80
 Nytt svenskt rekord!

FK Studenterna: Eklundh, Ztorm, Helenius, Bergqvist

Rånäs 4H: Dacke, Andersson, Mustonen, Lindh

Järvsö IF: Persson, Larsson, Berggren, Li
 K35 1500m    (2 fullföljande)
  1.   Matilda Lundmark, 72 FK Studenterna 4.57,35 706
  2.   Annika Wallin, 73 Öbacka LK 5.48,24
 M50 400m    (1 fullföljande)
    Ingemar Ztorm, 60 FK Studenterna 62,65 353
 M50 60m    (3 fullföljande)
  1.   Åke Larsson, 57 Umedalens IF 7,90
  2.   Ingemar Ztorm, 60 FK Studenterna 7,98
  3.   Jörgen Lindholm, 57 Malmö AI 8,15
 M40 1500m    (7 fullföljande)
  1.   Jonas Nillson, 70 Riviera IF 4.18,73
  2.   Joakim Persson, 70 Björstorps IF 4.24,95
  3.   Fredrick Djupström, 68 Glanshammars IF 4.26,55
  4.   Magnus Nordström, 70 FK Studenterna 4.27,04 PB 610
 M35 60m    (6 fullföljande)
  1.   Jens Eklundh, 73 FK Studenterna 7,50
  2.   Håkan Persson, 71 Stocksäters IF 7,68
  3.   Peter Wallin, 71 IFK Märsta 7,70
  4.   Henrik Bergquist, 73 FK Studenterna 7,73


Tidigare resultat
2010-06-12 Paradisloppet, Ingarö
2010-06-11 SAYO, Sollentuna
2010-06-09 Blodomloppet Stockholm, Djurgården
2010-06-05 Sätraspelen, Sätra IP
2010-06-05 Stockholm Marathon, Stockholm
2010-06-03 Mälarenergi Stadslopp, Västerås
2010-06-02 Sommaröset, Vallentuna IP
2010-06-01 Ursvik Xtreme dt4, Sundbyberg
2010-05-29 Stafett SM, Norrtälje
2010-05-29 Ösmoloppet, Ösmo
2010-05-29 Botkyrkamilen, Brunna äng
2010-05-28 Karnevalsloppet, Avesta
2010-05-25 Milspåret, Djurgårdsbrunnsviken
2010-05-23 Nordic Challenge, Kereva, Finland
2010-05-23 Täbyloppet, Täby
2010-05-22 Göteborgsvarvet, Göteborg
2010-05-22 Tolvanloppet, Bromma
2010-05-20 Stafett DM Dag 2, Sätra IP
2010-05-19 Stafett DM Dag 1, Sätra IP
2010-05-18 Ursvik Xtreme dt3, Sundbyberg
2010-05-16 Veteran DM dag 3, Sätra
2010-05-16 Svealandscupen, Sätra IP
2010-05-15 Fagersta Stadslopp, Fagersta
2010-05-15 Veteran-DM dag2, Sätra IP
2010-05-09 Prague International marathon, Prag
2010-05-09 Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP
2010-05-08 Lidingö Ultra, Lidingö
2010-05-04 Ursvik Extreme dt2, Sundbyberg
2010-05-02 Neglingeloppet, Saltsjöbaden
2010-05-02 Düsseldorf Marathon, Düsseldorf, GER
2010-05-01 Neglingeloppet, Saltsjöbaden
2010-05-01 Sundsvall Halvmarathon, Alnön
2010-05-01 Ältasjön runt, Älta
2010-05-01 Danderydsloppet , Danderyd
2010-04-25 Terräng-SM, dag 2, Borås
2010-04-25 London Marathon, London
2010-04-25 Terräng-SM, dag 2, Borås
2010-04-25 Maratona Sant Antonio, Padova (Padua), Italien
2010-04-25 Hamburg Marathon, Tyskland
2010-04-24 Terräng-SM, dag 1, Borås
2010-04-24 Kvarnloppet, Järfälla
2010-04-24 Sätermaran, Säter
2010-04-24 Lerumsloppet, Lerum
2010-04-21 Ursvik Xtreme dt1, Sundbyberg
2010-04-18 Run For Water, Stockholm
2010-04-18 Terräng-DM, Ekerö
2010-04-17 Kvantumloppet, Huddinge
2010-04-11 Marathon de Paris, Frankrike
2010-04-10 Täby Extreme Challenge, Täby
2010-04-10 Vällingby Marathon, V-by
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta