Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2010-04-18 - Terräng-DM, Ekerö  Tillbaka » 

2010-04-18 - Terräng-DM, Ekerö

 Män - lag 3x12km    (7 fullföljande)
  1.   FK Studenterna Lag 1 2:10.49
  2.   Fredrikshofs FIF 2:10.50
  3.   Hässelby SK 2:13.10
  4.   FK Studenterna Lag 2 2:13.40
  5.   FK Studenterna Lag 3 2:16.02
  6.   FK Studenterna Lag 4 2:26.05
  7.   FK Studenterna Lag 5 2:31.54
 Lag 1:
Johan Lindkvist, Patrik Eklund, Erik Andersson

Lag 2:
Lorenzo Nesi, Fredrik Robertsson, Jonas Larsson

Lag 3:
Peter Thorsell, Huruy Ghebrehiwet, Mikael Johansson

Lag 4:
Stefan Zouagui, Michael Mårdh, Jonas Lund

Lag 5:
Rikard Anderljung, Fredrik Nöu, Erik Joelsson
 Män - lag 3x4km
  1.   Turebergs FK 38:57
  2.   FK Studenterna 39:37
  3.   Spårvägens FK 40:29
  4.   Hässelby SK 41:20
 Andreas Svensson, Patrik Engström, Fredrik Sohlberg
 K - lag 3x4km    (4 fullföljande)
  1.   Spårvägens FK Lag 1 44:24
  2.   Spårvägens FK Lag 2 48:12
  3.   FK Studenterna 52:09
  4.   Spårvägens FK Lag 3 52:58
 Matilda Lundmark, Charlotta Linnell, Monika Grudzinska
 Kvinnor 8km    (4 fullföljande)
  1.   Rebecka Törner, 86 FK Studenterna 33:13 50
  2.   Catharina Sundelöf, 66 Huddinge AIS 33:35
  3.   Susanne Sjöstrand, 86 FK Studenterna 33:48 40
  4.   Sandra Jansson, 86 Hässelby SK 34:57
 Kvinnor 4km    (22 fullföljande)
  1.   Lena Örn, 88 Spårvägens FK 14:26
  2.   Malin Liljestedt, 80 Spårvägens FK 14:38
  3.   Petra Kindlund, 85 Huddinge AIS 15:07
  14.   Matilda Lundmark, 72 FK Studenterna 16:54 30
  16.   Charlotta Linnell, 72 FK Studenterna 17:06 25
  18.   Monika Grudzinska, 78 FK Studenterna 18:09 20
 Män 12 km    (27 fullföljande)
  1.   Andreas Fahlén, 81 Edsbyns IF 40:56
  2. (DM-1) Mikael Andersson, 86 Vallentuna FK 40:57
  3. (DM-2) Niklas Sydow, 80 Fredrikshofs FIF 42:30
  4. (DM-3) Johan Lindqvist, 75 FK Studenterna 42:50 35
  9. (DM-8) Patrik Eklund, 82 FK Studenterna 43:54 25
  10. (DM-9) Erik Andersson, 81 FK Studenterna 44:05 20
  11. (DM-10) Lorenzo Nesi, 65 FK Studenterna 44:11 17
  12. (DM-11) Fredrik Robertsson, 80 FK Studenterna 44:36 15
  13. (DM-12) Jonas Larsson, 71 FK Studenterna 44:53 13
  15. (DM-14) Peter Thorsell, 75 FK Studenterna 45:10 11
  16. (DM-15) Huruy Ghebrehiwet, 71 FK Studenterna 45:12 10
  20. (DM-19) Mikael Johansson, 77 FK Studenterna 45:40 9
  23. (DM-22) Stefan Zouagui, 74 FK Studenterna 48:20 8
  24. (DM-23) Michael Mård, 77 FK Studenterna 48:38 7
  25. (DM-24) Jonas Lund, 78 FK Studenterna 49:07 6
  26. (DM-25) Rikard Anderljung, 63 FK Studenterna 49:55 5
  27. (DM-26) Fredrik Nöu, 67 FK Studenterna 50:31 4
  28. (DM-27) Erik Joelsson, 79 FK Studenterna 51:28 3
 Män 4km    (18 fullföljande)
  1.   Daniel Lundgren, 85 Turebergs FK 12:41
  2.   Andreas Svensson, 81 FK Studenterna 12:46 50
  3.   Patrik Engström, 77 FK Studenterna 12:49 35
  12.   Fredrik Sohlberg, 72 FK Studenterna 14:02 13


Tidigare resultat
2010-05-08 Lidingö Ultra, Lidingö
2010-05-04 Ursvik Extreme dt2, Sundbyberg
2010-05-02 Neglingeloppet, Saltsjöbaden
2010-05-02 Düsseldorf Marathon, Düsseldorf, GER
2010-05-01 Neglingeloppet, Saltsjöbaden
2010-05-01 Sundsvall Halvmarathon, Alnön
2010-05-01 Ältasjön runt, Älta
2010-05-01 Danderydsloppet , Danderyd
2010-04-25 Terräng-SM, dag 2, Borås
2010-04-25 London Marathon, London
2010-04-25 Terräng-SM, dag 2, Borås
2010-04-25 Maratona Sant Antonio, Padova (Padua), Italien
2010-04-25 Hamburg Marathon, Tyskland
2010-04-24 Terräng-SM, dag 1, Borås
2010-04-24 Kvarnloppet, Järfälla
2010-04-24 Sätermaran, Säter
2010-04-24 Lerumsloppet, Lerum
2010-04-21 Ursvik Xtreme dt1, Sundbyberg
2010-04-18 Run For Water, Stockholm
2010-04-18 Terräng-DM, Ekerö
2010-04-17 Kvantumloppet, Huddinge
2010-04-11 Marathon de Paris, Frankrike
2010-04-10 Täby Extreme Challenge, Täby
2010-04-10 Vällingby Marathon, V-by
2010-04-10 Startmilen, Örebro
2010-04-10 Vällingbymilen, Vällingby
2010-04-10 Skälbyloppet, Kalmar
2010-04-05 Enhörnas Påsksmäll, Enhörna
2010-03-28 Premiärmilen, Norra Djurgården
2010-03-25 Med-SM Uttagning i Löpning, Karolinska Institutet
2010-03-21 Rom Marathon, Rom
2010-03-21 Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2010-03-20 Mitjá Marató Costa Maresme Barcelona, Pineda de Mar (Barcelona)
2010-03-14 Treviso Marathon, Treviso, Italien
2010-03-13 Skövde 6-timmars, Skövde
2010-03-07 Löparmångkampen, Bosön
2010-03-06 Bore Cup dt4, Bälinge
2010-03-04 KM 300m & 600m, Bosön
2010-02-27 Vinterhalvmarathon, Östersund
2010-02-27 ISM, Sätra
2010-02-21 Run With Donna Half Marathon, Jacksonville, FL
2010-02-21 Sätraspelen, Sätrahallen
2010-02-14 IDM Formenkollen Dag 2, Sätrahall
2010-02-14 IVSM - Dag 2, Bollnäs
2010-02-14 Winter Beach Run, Jacksonville, FL
2010-02-13 IVSM - Dag 1, Bollnäs
2010-02-13 IDM Formenkollen Dag 1, Sätra
2010-02-06 Göteborg Inomhus, Göteborg
2010-02-06 Hammarbyspelen , Sätra
2010-02-06 Bore Cup 3, Vallentuna
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta