Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2010-06-05 - Sätraspelen, Sätra IP  Tillbaka » 

2010-06-05 - Sätraspelen, Sätra IP

 MS Kula Final-heat    (8 fullföljande)
  1.   Arwit Koskinen Huddinge AIS 16.04
  2.   Daniel Ståhl Spårvägens FK 15.74
  3.   Niklas Eriksson SoIK Hellas 14.72
  8.   Hunter S Mabon FK Studenterna 9.79 444
 MS 100m Försök -Samlad lista--heat    (14 fullföljande)
  1.   Tony Darkwah SoIK Hellas 10.80
  2.   Adam Andersson Skellefteå AIK 11.31
  3.   Simon Knuters Bromma IF 11.60
  5.   Ian Fälldin FK Studenterna 12.00 580
 18 grader, soligt
 K 1500m    (4 fullföljande)
  1.   Jenny Håland, 93 IFK Tumba 4:48.43
  2.   Nathalie Tolvers, 90 Hammarby IF 4:51.02
  3.   Matilda Lundmark, 72 FK Studenterna 4:56.04 715
 18 grader, soligt
 M 1500m    (11 fullföljande)
  1.   Mika Repo, 78 Huddinge AIS 4:15.10
  2.   Younes Jilali, 94 Huddinge AIS 4:16.91
  3.   Jonatan Alvaeus Uppsala IF 4:17.41
  9.   Magnus Nordström, 70 FK Studenterna 4:40.17 524


Tidigare resultat
2010-06-12 Broloppet, Öresund...
2010-06-12 Paradisloppet, Ingarö
2010-06-11 SAYO, Sollentuna
2010-06-09 Blodomloppet Stockholm, Djurgården
2010-06-05 Sätraspelen, Sätra IP
2010-06-05 Stockholm Marathon, Stockholm
2010-06-03 Mälarenergi Stadslopp, Västerås
2010-06-02 Sommaröset, Vallentuna IP
2010-06-01 Ursvik Xtreme dt4, Sundbyberg
2010-05-29 Stafett SM, Norrtälje
2010-05-29 Ösmoloppet, Ösmo
2010-05-29 Botkyrkamilen, Brunna äng
2010-05-28 Karnevalsloppet, Avesta
2010-05-25 Milspåret, Djurgårdsbrunnsviken
2010-05-23 Nordic Challenge, Kereva, Finland
2010-05-23 Täbyloppet, Täby
2010-05-22 Göteborgsvarvet, Göteborg
2010-05-22 Tolvanloppet, Bromma
2010-05-20 Stafett DM Dag 2, Sätra IP
2010-05-19 Stafett DM Dag 1, Sätra IP
2010-05-18 Ursvik Xtreme dt3, Sundbyberg
2010-05-16 Veteran DM dag 3, Sätra
2010-05-16 Svealandscupen, Sätra IP
2010-05-15 Fagersta Stadslopp, Fagersta
2010-05-15 Veteran-DM dag2, Sätra IP
2010-05-09 Prague International marathon, Prag
2010-05-09 Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP
2010-05-08 Lidingö Ultra, Lidingö
2010-05-04 Ursvik Extreme dt2, Sundbyberg
2010-05-02 Neglingeloppet, Saltsjöbaden
2010-05-02 Düsseldorf Marathon, Düsseldorf, GER
2010-05-01 Neglingeloppet, Saltsjöbaden
2010-05-01 Sundsvall Halvmarathon, Alnön
2010-05-01 Ältasjön runt, Älta
2010-05-01 Danderydsloppet , Danderyd
2010-04-25 Terräng-SM, dag 2, Borås
2010-04-25 London Marathon, London
2010-04-25 Terräng-SM, dag 2, Borås
2010-04-25 Maratona Sant Antonio, Padova (Padua), Italien
2010-04-25 Hamburg Marathon, Tyskland
2010-04-24 Terräng-SM, dag 1, Borås
2010-04-24 Kvarnloppet, Järfälla
2010-04-24 Sätermaran, Säter
2010-04-24 Lerumsloppet, Lerum
2010-04-21 Ursvik Xtreme dt1, Sundbyberg
2010-04-18 Run For Water, Stockholm
2010-04-18 Terräng-DM, Ekerö
2010-04-17 Kvantumloppet, Huddinge
2010-04-11 Marathon de Paris, Frankrike
2010-04-10 Täby Extreme Challenge, Täby
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta