Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2010-06-22 - Sommarspelen, Stadion  Tillbaka » 

2010-06-22 - Sommarspelen, Stadion

 K 1000m    (4 fullföljande)
  1.   Erica Wesström, 92 Uppsala IF 3.08.11
  2.   Eva Wahlberg, 55 Uppsala LK 4.03.09
  3.   Anna Rubusch, 57 Rånäs 4H 4.06.37
  4.   Emelie Ovenholm, 81 FK Studenterna 4.35.12 201
 K 800m    (8 fullföljande)
  1.   Jenny Håland, 93 IKF Tumba 2.15,8m
  2.   Felicia Hellberg Berglund, 95 Sundbybergs IK 2.16,5m
  3.   Ingvild Rönhovde, 91 Stord Norge 2.19,6m
  4.   Matilda Lundmark, 72 FK Studenterna 2.24,3m 737
 K 5000m 2-heat
  1.   Susanne Grimfors, 77 FK Studenterna 16.21.79 PB 946
  2.   Meraf Bahta, 89 Hälle IF 16.28.77
  3.   Elina Johansson , 89 Spårvägens FK 17.38.11 PB
 Sprang tillsammans med män heat 2.
 M 5000m 2-heat    (22 fullföljande)
  1.   Andreas Rehnborg, 80 Hässelby SK 15:31.19
  2.   Niklas Sydow, 80 Fredrikshofs FIF 15:34.06
  3.   Medhane Temesgen, 92 Spårvägens FK 15:39.07
  6.   Hannes Hedvall, 81 FK Studenterna 16:06.33 703
  10.   Lorenzo Nesi, 65 FK Studenterna 16:20.0m 678
  14.   Erik Anderson, 81 FK Studenterna 16:48.11 627
  16.   Johan Carlsson, 87 FK Studenterna 16:54.80 615
  20.   Anders Söderlund, 80 FK Studenterna 17:47.64 528
 M 5000m 3-heat    (23 fullföljande)
  1.   Per Berg, 68 Uppsala LK 17:08.11
  2.   Peter Broberg, 73 Hässelby SK 17:14.51
  3.   Jonas Manole, 77 FK Studenterna 17:15.31 PB 580
  6.   Magnus Nordström, 70 FK Studenterna 17:25.20 PB 564
  9.   Stefan Zouagui, 74 FK Studenterna 17:56.94 PB 514
  10.   Johan Ljung, 77 FK Studenterna 17:59.45 510
  11.   Anders Magnus Andersen, 81 FK Studenterna 18:08.26 496
  12.   Fredrik Sundqvist, 77 FK Studenterna 18:11.98 491
  13.   Kjell Svedman, 80 FK Studenterna 18:14.06 488
  14.   Erik Joelsson, 79 FK Studenterna 18:19.23 PB 480
  18.   Niklas Nilsson, 71 FK Studenterna 18:58.09 PB 425
  19.   Tom Serenander, 65 FK Studenterna 19:02.36 419
  21.   Odd Öksnes, 66 FK Studenterna 19:19.95 395
  22.   Per Steinbock, 74 FK Studenterna 19:59.98 344
  23.   Urban Hane, 75 FK Studenterna 20:53.53 280
 K 5000m 2-heat    (10 fullföljande)
  1. (4) Louise Wiker Hässelby SK 17:42.31
  2. (5) Cecilia Norrbom, 88 Spårvägens FK 17:43.36
  3. (6) Cecilia Fager, 75 Hässelby SK 17:53.75
  5. (9) Susanne Sjöstrand, 86 FK Studenterna 18:35.57 (3:43/km) PB 704
  6. (10) Pauline Levinsson, 77 FK Studenterna 19:15.36 (3:51/km) PB 643
  8. (12) Charlotta Linnell, 72 FK Studenterna 19:54.20 (3:59/km) 587
  9. (13) Ellinor Björk, 73 FK Studenterna 20:19.96 (4:04/km) PB 552
  10. (14) Eva Norrman Brandt, 57 FK Studenterna 21:11.07 (4:14/km) 486
 Sprang tillsammans med M heat 3

Passering 3000m: Sjöstrand: 11:02.54, Levinsson 11:20.16, Linnell 11:59.9m, Björk 12:03.0m, Norrman Brandt 12:43.25


Tidigare resultat
2010-08-04 Resultattävling Enhörna IF, Södertälje IP
2010-07-31 Swiss Alpine Marathon, Davos, Schweiz
2010-07-31 Falkenbergs Stadslopp, Falkenberg
2010-07-30 Gurkspelen 30 aug-1 aug, Västerås
2010-07-29 Sommaröz 3, Källbrinks IP
2010-07-24 Ölands Marathon, Löttorp
2010-07-23 Friidrottskväll på Stadion II, Stockholms Stadion
2010-07-23 Östersjöloppet, Karlshamn
2010-07-18 Laxaspelen, Halmstad
2010-07-18 Mityng GP Sopotu, Sopot Polen
2010-07-18 Presque Isle Half Marathon, Erie, PA
2010-07-17 Hornsjön runt, Löttorp
2010-07-17 Valbo Games, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2010-07-17 Skärgårdsloppet, Kristinehamn
2010-07-16 Kraftprovet, Trollhättan
2010-07-15 Victorialoppet, Borgholm
2010-07-14 Wojewódzki Mityng , Sopot Polen
2010-07-10 Engelbrektsstafetten, Norberg
2010-07-10 Strömstadmilen, Strömstad
2010-07-10 Musköloppet, Muskö
2010-07-10 Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2010-07-09 Startskottet, Kristianstad
2010-07-09 Engelbrektslöpet, Norberg
2010-07-03 Kustmaran Kristianopel Marathon, Kristianopel
2010-07-03 Paavo Nurmi halvmarathon, Åbo, Finland
2010-07-02 Trosa Stadslopp, Trosa
2010-07-01 Startskottet, Kristianstad
2010-07-01 Sollentuna GP, Sollentunavallen
2010-07-01 Roslagsnatta, Norrtälje
2010-06-29 Friidrottskväll på Stadion 1, Stadion
2010-06-25 Orsa Kajt'n, Orsa
2010-06-22 Sommarspelen, Stadion
2010-06-20 Huddingespelen - dag 3, Källbrinks IP
2010-06-19 Sala Silvermilen, Sala
2010-06-19 Sala silvermarathon, Sala
2010-06-19 Huddingespelen - dag 2, Källbrinks IP
2010-06-17 Enhörna Chall. I, Enhörna
2010-06-16 Ursvik Xtreme dt5, Sundbyberg
2010-06-15 Parloppet , Hagaparken, Stockholm
2010-06-12 New York Mini (Tjejmil), New York
2010-06-12 Karlstad Stadslopp, Karlstad
2010-06-12 Österåkersmilen, Åkersberga
2010-06-12 Broloppet, Öresund...
2010-06-12 Paradisloppet, Ingarö
2010-06-11 SAYO, Sollentuna
2010-06-09 Blodomloppet Stockholm, Djurgården
2010-06-05 Sätraspelen, Sätra IP
2010-06-05 Stockholm Marathon, Stockholm
2010-06-03 Mälarenergi Stadslopp, Västerås
2010-06-02 Sommaröset, Vallentuna IP
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta