Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2010-10-10 - Hässelbyloppet, Hässelby  Tillbaka » 

2010-10-10 - Hässelbyloppet, Hässelby

Officiell resultatlista »
 K Motion 10km    (1322 fullföljande)
  1.   Elin Dahlberg, 83 Sundbyberg 43:15
  2.   Jennie Sahlin, 74 Stockholsmpolisens IF 43:22
  3.   Carin Brink, 71 Stockholm 43:53
  22.   Isabelle Johansson, 84 FK Studenterna 45:45 7
  82.   Pia Huoso, 74 FK Studenterna 47:50 6
  1100.   Emelie Ovenholm, 81 FK Studenterna 1:03:24 5
 M Motion 10km    (1801 fullföljande)
  1.   Robert Söderberg, 73 Gustavsberg 36:53
  2.   Sebastian Olvmo, 89 Lulekamraterna 37:29
  3.   Jan Källman, 72 Alecta 37:58
  74.   Jan Schröder, 58 FK Studenterna 40:54 1
  88.   Jan Emebrant, 69 FK Studenterna 41:10 PB 1
  148.   Jan Engman, 61 FK Studenterna 41:56 1
  187.   Jakob Lagerdahl, 77 FK Studenterna 42:23 1
  191.   Zoran Ruvceski, 74 FK Studenterna 42:25 1
  287.   Leif Ohlsson, 60 FK Studenterna 43:23 1
  546.   Andreas Bylund, 77 FK Studenterna 45:24 1
 K Tävling 10km    (170 fullföljande)
  1.   Ulrika Johansson, 75 Rånäs 4H 34:22
  2.   Meraf Batha, 89 Hälle IF 34:40
  3.   Anna Rahm, 81 Rånäs 4H 35:09
  10.   Frida Lundén, 84 FK Studenterna 36:49 PB 50
  12.   Rebecka Törner, 86 FK Studenterna 37:50 PB 40
  14.   Hanna Bartholomew, 83 FK Studenterna 38:05 30
  17.   Ida Gudmundson, 82 FK Studenterna 38:54 PB 25
  18.   Pauline Levinson, 77 FK Studenterna 39:06 20
  19.   Elin Hartelius, 82 FK Studenterna 39:07 PB 17
  20.   Annica Karlsson, 77 FK Studenterna 39:11 15
  23.   Jeanette Rudolfsson, 71 FK Studenterna 39:49 13
  24.   Emelie Eriksson, 85 FK Studenterna 40:01 12
  49.   Christin Bergkvist, 67 FK Studenterna 41:59 PB 11
  56.   Eva Norrman Brandt, 57 FK Studenterna 42:29 PB 10
  95.   Linda Jerrewing, 80 FK Studenterna 44:18 9
  110.   Linda Eliasson, 78 FK Studenterna 44:49 8
 M Tävling 10km    (440 fullföljande)
  1.   Mustafa Mohamed, 79 Hälle IF 29.21 PB
  2.   Haben Idris Mohammed, 87 Hässelby SK 29.41
  3.   Nacerddine Hallil , 88 Hässelby SK 30.43
  4.   Brandon Bartholomew , 82 FK Studenterna 30.47 50
  11.   Andreas Svensson, 81 FK Studenterna 32.49 40
  12.   Cédric Schwartzler, 74 FK Studenterna 33.01 30
  14.   Johan Lindkvist, 75 FK Studenterna 33.06 PB 25
  20.   Hurvy Ghebrehiwet, 71 FK Studenterna 33.35 20
  21.   Fredrik Robertsson, 80 FK Studenterna 33.38 17
  32.   Patrik Eklund, 82 FK Studenterna 34.19 PB 15
  35.   Martin Ronnerstedt, 85 FK Studenterna 34.32 PB 13
  44.   Lorenzo Nesi , 65 FK Studenterna 35.16 12
  51.   Anders Söderlund, 80 FK Studenterna 35.42 PB 11
  59.   Lars Erik Ness, 75 FK Studenterna 36.04 10
  64.   Bernt Otterström, 65 FK Studenterna 36.20 9
  66.   Jonas Manole, 77 FK Studenterna 36.31 PB 8
  68.   Simon Lefvert, 66 FK Studenterna 36.37 7
  78.   Magnus Nordström, 70 FK Studenterna 36.55 PB 6
  84.   Clarence Ärlebrink, 70 FK Studenterna 37.06 (3:43/km) 5
  85.   Magnus Larsson, 80 FK Studenterna 37.09 PB 4
  98.   Johan Falkenberg, 77 FK Studenterna 37.27 3
  105.   Erik Joelsson, 79 FK Studenterna 37.41 PB 2
  127.   Jordi Viana, 64 FK Studenterna 38.03 (3:48/km) 1
  134.   Jonas Lund, 78 FK Studenterna 38.11 1
  139.   Rickard Bellander, 69 FK Studenterna 38.22 1
  141.   Fredrik Sundqvist, 77 FK Studenterna 38.23 PB 1
  145.   Michael Mårdh, 77 FK Studenterna 38.27 1
  147.   Peter Szöges, 60 FK Studenterna 38.29 PB 1
  161.   Mats Blomkvist, 72 FK Studenterna 38.42 1
  179.   Stefan Genberg, 71 FK Studenterna 38.58 PB 1
  191.   Bengt Wiberg, 57 FK Studenterna 39.06 1
  195.   Kjell Svedman, 80 FK Studenterna 39.10 1
  224.   Tom Serenander, 65 FK Studenterna 39.31 1
  229.   Per Rödjemark, 65 FK Studenterna 39.35 1
  263.   Fredrik Nöu, 67 FK Studenterna 40.00 1
  295.   Niklas Nilsson, 71 FK Studenterna 40.29 1
  317.   Leonard Lundin, 85 FK Studenterna 40.45 1
  334.   Tomas Hansson, 71 FK Studenterna 40.59 (4:06/km) 1
  335.   Walter Werner, 76 FK Studenterna 41.00 1
  345.   Per Steinbock, 74 FK Studenterna 41.17 PB 1
  400.   Leo Heemskerk, 65 FK Studenterna 43.27 1


Tidigare resultat
2011-01-06 Surbulle Indoor, Norrköping
2010-12-31 Norbergs Sylvesterlopp, Norberg
2010-12-31 Nyårsloppet, Vallentuna
2010-12-05 Las Vegas Half Marathon, Las Vegas, USA
2010-12-04 Sayo Indoo, Sätra
2010-12-04 Bore Cup dt1, Bälinge
2010-11-28 Florens Marathon, Florens
2010-11-14 Big Sur Half Marathon, Monterey, USA
2010-11-14 Semi Marathon de Boulogne Billancourt, Paris, FRA
2010-11-07 Ing New York City Marathon, New York City
2010-11-06 Kilsbergsleden, Örebro
2010-10-31 Athens Classic Marathon , Aten, GRE
2010-10-31 Åland Marathon, Mariehamn, FIN
2010-10-31 Långa Tullinge-Tumbaloppet, Lida
2010-10-31 Frankfurt Marathon, Frankfurt
2010-10-17 Studenternas femkamp, Bosön
2010-10-16 Bålsta halvmarathon, Bålsta
2010-10-10 Hässelbyloppet, Hässelby
2010-10-09 Sörmland Ultra Marathon, Björkhagen-Rudan
2010-10-09 Kanonloppet, Åland
2010-10-04 ALJ Open, Kristinebergs IP
2010-10-02 Topploppet, Hagaparken
2010-09-26 Lidingö Tjejlopp, Lidingö
2010-09-26 37.real-BERLIN-MARATHON, BERLIN
2010-09-26 Le Lion, Belfort (FR)
2010-09-25 Lidingöloppet, Lidingö
2010-09-18 Uppsala Monster Tour 100 km, Uppsala
2010-09-18 Sigtuna stadslopp, Sigtuna
2010-09-18 Mälarömilen, Ekerö
2010-09-18 Kistaloppet, Kista, Stockholm
2010-09-12 Brottbyrundan, Brottby
2010-09-11 Stockholm Halvmarathon, Stockholm
2010-09-11 E18-loppet, Enköping
2010-09-08 Xtremefinalen, Ursvik
2010-09-05 Tjejmilen, Stockholm
2010-09-01 Stadion Open, Stadion
2010-08-28 Lidköpings Marathon-VSM, Lidköping
2010-08-28 Bellmanstafetten, Universitetet/Norra Djurgården
2010-08-27 Finnkampen, Helsingfors
2010-08-25 Tjejernas kväll, Stadion
2010-08-25 Ursvik Xtreme dt7, Sundbyberg
2010-08-25 Hälsoloppet, Huddinge
2010-08-22 Stora SM, Falun
2010-08-22 Täby Open Dag II, Täby
2010-08-21 Midnattsloppet (Gbg), Göteborg
2010-08-21 Telge Stadslopp, Södertälje
2010-08-21 Täby Open, Tibblevallen
2010-08-19 SM, Falun
2010-08-17 Löplabbetspelen, Källbrinks IP
2010-08-14 Midnattssloppet , Stockholm
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta