Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2010-10-17 - Studenternas femkamp, Bosön  Tillbaka » 

2010-10-17 - Studenternas femkamp, Bosön

 K Femkamp
  1.   Therese Aspsäter, 83 FK Studenterna 2249 poäng
  2.   Suzanna Romilson, 90 FK Studenterna 2209 poäng
  3.   Charlotta Linnell, 72 FK Studenterna 2040 poäng
  4.   Linda Eliasson, 78 FK Studenterna 1960 poäng
  5.   Helene Gyllenhammar, 81 FK Studenterna 1414 poäng
  6.   Sofia Wallius, 74 FK Studenterna 1059 poäng
  7.   Emelie Ovenholm, 81 FK Studenterna 645 poäng
 M Femkamp
  1.   Hunter S Mabon, 69 FK Studenterna 2423 poäng
  2.   Mikael Brodersen, 80 FK Studenterna 2241 poäng
  3.   Henrik Bergquist, 73 FK Studenterna 2194 poäng
  4.   Ingemar Ztorm, 60 FK Studenterna 2157 poäng
  5.   Johan Nilsson, 84 FK Studenterna 2006 poäng
 K 1500 m
  1.   Charlotta Linnell, 72 FK Studenterna 5 min 25 s
  2.   Suzanna Romilson, 90 FK Studenterna 5 min 31 s
  3.   Linda Eliasson, 78 FK Studenterna 5 min 48 s
  4.   Therese Aspsäter, 83 FK Studenterna 5 min 55 s
  5.   Sofia Wallius, 74 FK Studenterna 6 min 29 s
  6.   Emelie Ovenholm, 81 FK Studenterna 7 min 19 s
 M 1500 m
  1.   Johan Nilsson, 84 FK Studenterna 4 min 50 s
  2.   Henrik Bergquist, 73 FK Studenterna 5 min 3 s
  3.   Mikael Brodersen, 80 FK Studenterna 5 min 24 s
  4.   Ingemar Ztorm, 60 FK Studenterna 5 min 36 s
  5.   Hunter S Mabon, 69 FK Studenterna 6 min 0 s
 K Höjdhopp
  1.   Therese Aspsäter, 83 FK Studenterna 1,35 m
  2.   Charlotta Linnell, 72 FK Studenterna 1,25 m
  2.   Helene Gyllenhammar, 81 FK Studenterna 1,25 m
  2.   Linda Eliasson, 78 FK Studenterna 1,25 m
  5.   Suzanna Romilson, 90 FK Studenterna 1,20 m
  6.   Sofia Wallius, 74 FK Studenterna 1,05 m
  7.   Emelie Ovenholm, 81 FK Studenterna 0,85 m
 M Höjdhopp
  1.   Hunter Mabon, 69 FK Studenterna 1,60 m
  2.   Johan Nilsson, 84 FK Studenterna 1,50 m
  2.   Ingemar Ztorm, 60 FK Studenterna 1,50 m
  4.   Henrik Bergquist, 73 FK Studenterna 1,40 m
  5.   Mikael Brodersen, 80 FK Studenterna 1,35 m
 K Kulstötning
  1.   Suzanna Romilson, 90 FK Studenterna 7,48 m
  2.   Therese Aspsäter, 83 FK Studenterna 7,34 m
  3.   Helene Gyllenhammar, 81 FK Studenterna 7,32 m
  4.   Charlotta Linnell, 72 FK Studenterna 7,06 m
  5.   Linda Eliasson, 78 FK Studenterna 7,04 m
  6.   Sofia Wallius, 74 FK Studenterna 6,62 m
  7.   Emelie Ovenholm, 81 FK Studenterna 5,37 m
 M Kulstötning
  1.   Hunter S Mabon, 69 FK Studenterna 13,69 m
  2.   Mikael Brodersen, 80 FK Studenterna 12,87 m
  3.   Ingemar Ztorm, 60 FK Studenterna 11,19 m
  4.   Henrik Bergquist, 73 FK Studenterna 9,94 m
  5.   Johan Nilsson, 84 FK Studenterna 9,66 m
  6.   Hunter M Mabon, 39 FK Studenterna 9,54 m
 K Längdhopp
  1.   Suzanna Romilson, 90 FK Studenterna 4,13 m
  2.   Linda Eliasson, 78 FK Studenterna 4,09 m
  3.   Therese Aspsäter, 83 FK Studenterna 3,83 m
  4.   Charlotta Linnell, 72 FK Studenterna 3,65 m
  5.   Helene Gyllenhammar, 81 FK Studenterna 3,40 m
  6.   Emelie Ovenholm, 81 FK Studenterna 3,11 m
  7.   Sofia Wallius, 84 FK Studenterna 2,47 m
 M Längdhopp    (5 fullföljande)
  1.   Hunter S Mabon, 69 FK Studenterna 5,30 m
  2.   Ingemar Ztorm, 60 FK Studenterna 4,56 m
  3.   Henrik Bergquist, 73 FK Studenterna 4,40 m
  4.   Mikael Brodersen, 80 FK Studenterna 4,32 m
  5.   Johan Nilsson, 84 FK Studenterna 4,20 m
 K 200 M    (7 fullföljande)
  1.   Therese Aspsäter, 83 FK Studenterna 27.63m
  2.   Suzanna Romilson, 90 FK Studenterna 28.97m
  3.   Helene Gyllenhammar, 81 FK Studenterna 29.51m
  4.   Charlotta Linnell, 72 FK Studenterna 30.62m
  5.   Linda Eliasson, 78 FK Studenterna 31.31m
  6.   Sofia Wallius, 74 FK Studenterna 34.85m
  7.   Emelie Ovenholm, 81 FK Studenterna 37.49m
 M 200 m    (5 fullföljande)
  1.   Mikael Brodersen, 80 FK Studenterna 24,98m
  2.   Henrik Bergquist, 73 FK Studenterna 25,35m
  3.   Hunter S Mabon, 69 FK Studenterna 25,78m
  4.   Ingemar Ztorm, 60 FK Studenterna 25,83m
  5.   Johan Nilsson, 84 FK Studenterna 29,30M


Tidigare resultat
2011-02-20 London Ultra 50k, London
2011-02-13 Raka Spåret, Sätra
2011-02-06 Hammarbyspelen, Sätrahallen
2011-02-05 Bore Cup dt3, Hemlingby
2011-01-30 IDM Uppland, Västerås
2011-01-30 Barcelona Halvmaraton (Mitja Marató Barcelona), Barcelona
2011-01-29 Vinthundsvintern 2, Sätra
2011-01-23 Gloucester 50k, Gloucester
2011-01-23 Sätraspelen Dag II, Sätra
2011-01-22 Sätraspelen Dag 1, Sätra
2011-01-18 Vinthundsvintern 1, Sätra
2011-01-16 IVDM 2011, Sätra
2011-01-14 S.I.G 2011, Huddinge
2011-01-08 Täby Vinterspel 2011, Sätra
2011-01-08 Bore Cup dt2, Östhammar
2011-01-06 Surbulle Indoor, Norrköping
2010-12-31 Norbergs Sylvesterlopp, Norberg
2010-12-31 Nyårsloppet, Vallentuna
2010-12-05 Las Vegas Half Marathon, Las Vegas, USA
2010-12-04 Sayo Indoo, Sätra
2010-12-04 Bore Cup dt1, Bälinge
2010-11-28 Florens Marathon, Florens
2010-11-14 Big Sur Half Marathon, Monterey, USA
2010-11-14 Semi Marathon de Boulogne Billancourt, Paris, FRA
2010-11-07 Ing New York City Marathon, New York City
2010-11-06 Kilsbergsleden, Örebro
2010-10-31 Athens Classic Marathon , Aten, GRE
2010-10-31 Åland Marathon, Mariehamn, FIN
2010-10-31 Långa Tullinge-Tumbaloppet, Lida
2010-10-31 Frankfurt Marathon, Frankfurt
2010-10-17 Studenternas femkamp, Bosön
2010-10-16 Bålsta halvmarathon, Bålsta
2010-10-10 Hässelbyloppet, Hässelby
2010-10-09 Sörmland Ultra Marathon, Björkhagen-Rudan
2010-10-09 Kanonloppet, Åland
2010-10-04 ALJ Open, Kristinebergs IP
2010-10-02 Topploppet, Hagaparken
2010-09-26 Lidingö Tjejlopp, Lidingö
2010-09-26 37.real-BERLIN-MARATHON, BERLIN
2010-09-26 Le Lion, Belfort (FR)
2010-09-25 Lidingöloppet, Lidingö
2010-09-18 Uppsala Monster Tour 100 km, Uppsala
2010-09-18 Sigtuna stadslopp, Sigtuna
2010-09-18 Mälarömilen, Ekerö
2010-09-18 Kistaloppet, Kista, Stockholm
2010-09-12 Brottbyrundan, Brottby
2010-09-11 Stockholm Halvmarathon, Stockholm
2010-09-11 E18-loppet, Enköping
2010-09-08 Xtremefinalen, Ursvik
2010-09-05 Tjejmilen, Stockholm
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta