Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2010-12-04 - Bore Cup dt1, Bälinge  Tillbaka » 

2010-12-04 - Bore Cup dt1, Bälinge

Officiell resultatlista »
-8C, packad snö.
 Kvinnor 5km    (18 fullföljande)
  1.   Rebecka Törner, 86 Studenterna 19.12 50
  2.   Frida Lundén, 84 Studenterna 19.24 40
  3.   Louise Bergfeldt, 87 Hofors 20.01
  4.   Hanna Lindholm, 79 Studenterna 20.16 30
  7.   Jessica Wetterborg, 80 Studenterna 21.53 25
  9.   Linda Eliasson, 78 Studenterna 22.26 20
  10.   Linda Jerrewing, 80 Studenterna 23.08 17
 
 M40 10km    (18 fullföljande)
  1.   Petri Helminen, 64 Studenterna 37.18 20
  2.   Lars Klippmark, 70 Hemlingby 37.50
  3.   Clarence Ärlebrink, 70 Studenterna 39.07 13
 
 Män 10km    (34 fullföljande)
  1.   Lars Södergård, 83 Vallentuna 34.47
  2.   Paul Krochak, 75 Studenterna 34.59 0
  3.   Martin Ronnerstedt, 85 Studenterna 35.04 50
  4.   Patrik Eklund, 82 Studenterna 35.19 40
  5.   Lorenzo Nesi, 65 Studenterna 35.26 30
  10.   Fredrik Robertsson, 80 Studenterna 36.45 25
  12.   Jonas Lund, 78 Studenterna 38.39 17
  13.   Tobias Bodin, 81 Studenterna 38.44 15
  16.   Mikael Johansson, 77 Studenterna 39.21 12
  20.   Jonas Jansson, 81 Studenterna 41.11 11
  23.   Leonard Lundin, 85 Studenterna 42.24 10


Tidigare resultat
2011-01-06 Surbulle Indoor, Norrköping
2010-12-31 Norbergs Sylvesterlopp, Norberg
2010-12-31 Nyårsloppet, Vallentuna
2010-12-05 Las Vegas Half Marathon, Las Vegas, USA
2010-12-04 Sayo Indoo, Sätra
2010-12-04 Bore Cup dt1, Bälinge
2010-11-28 Florens Marathon, Florens
2010-11-14 Big Sur Half Marathon, Monterey, USA
2010-11-14 Semi Marathon de Boulogne Billancourt, Paris, FRA
2010-11-07 Ing New York City Marathon, New York City
2010-11-06 Kilsbergsleden, Örebro
2010-10-31 Athens Classic Marathon , Aten, GRE
2010-10-31 Åland Marathon, Mariehamn, FIN
2010-10-31 Långa Tullinge-Tumbaloppet, Lida
2010-10-31 Frankfurt Marathon, Frankfurt
2010-10-17 Studenternas femkamp, Bosön
2010-10-16 Bålsta halvmarathon, Bålsta
2010-10-10 Hässelbyloppet, Hässelby
2010-10-09 Sörmland Ultra Marathon, Björkhagen-Rudan
2010-10-09 Kanonloppet, Åland
2010-10-04 ALJ Open, Kristinebergs IP
2010-10-02 Topploppet, Hagaparken
2010-09-26 Lidingö Tjejlopp, Lidingö
2010-09-26 37.real-BERLIN-MARATHON, BERLIN
2010-09-26 Le Lion, Belfort (FR)
2010-09-25 Lidingöloppet, Lidingö
2010-09-18 Uppsala Monster Tour 100 km, Uppsala
2010-09-18 Sigtuna stadslopp, Sigtuna
2010-09-18 Mälarömilen, Ekerö
2010-09-18 Kistaloppet, Kista, Stockholm
2010-09-12 Brottbyrundan, Brottby
2010-09-11 Stockholm Halvmarathon, Stockholm
2010-09-11 E18-loppet, Enköping
2010-09-08 Xtremefinalen, Ursvik
2010-09-05 Tjejmilen, Stockholm
2010-09-01 Stadion Open, Stadion
2010-08-28 Lidköpings Marathon-VSM, Lidköping
2010-08-28 Bellmanstafetten, Universitetet/Norra Djurgården
2010-08-27 Finnkampen, Helsingfors
2010-08-25 Tjejernas kväll, Stadion
2010-08-25 Ursvik Xtreme dt7, Sundbyberg
2010-08-25 Hälsoloppet, Huddinge
2010-08-22 Stora SM, Falun
2010-08-22 Täby Open Dag II, Täby
2010-08-21 Midnattsloppet (Gbg), Göteborg
2010-08-21 Telge Stadslopp, Södertälje
2010-08-21 Täby Open, Tibblevallen
2010-08-19 SM, Falun
2010-08-17 Löplabbetspelen, Källbrinks IP
2010-08-14 Midnattssloppet , Stockholm
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta