Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2011-02-13 - Raka Spåret, Sätra  Tillbaka » 

2011-02-13 - Raka Spåret, Sätra

 Män 3000m B-heat    (9 fullföljande)
  1.   Yassine Bahri, 91 Hässelby 9.13.23
  2.   Fredrik Robertsson, 80 Studenterna 9.14.99 PB 706
  5.   Lorenzo Nesi, 65 Studenterna 9.36.74 632
 M 3000m A-heat    (7 fullföljande)
  1.   Erik Widing, 87 Tureberg 8.25.02 (2.48/km)
  2.   Brandon Bartholomew, 82 Studenterna 8.34.42 (2.51/km) 859
  3.   Lars Södergård, 83 Vallentuna 8.39.61 (2.53/km)
  7.   Cédric Schwartzler, 74 Studenterna 9.15.60 (3.05/km) 704
 MS KUla Final-heat    (9 fullföljande)
  1.   Daniel Ståhl Spårvägens FK 16.51
  2.   Bengt Pettersson Huddinge AIS 15.40
  3.   Jeffrey Ige Huddinge AIS 14.51
  9.   Hunter S Mabon FK Studenterna 09.98 459
 KS 4 x 200m Final-heat    (2 fullföljande)
  1.   Huddinge AIS 1.50.71
  2.   FK Studenterna 1.51.78
 KLUBBREKORD
Therese Aspsäter-Suzanna Romilson-Helene Humlekil Gyllenhammar-Emily Helenius
 KS 1500m Final-heat    (14 fullföljande)
  1.   Hanna Bartholomew FK Studenterna 4.40.58 822
  2.   Johanna Olsson Täby IS 4.46.79
  3.   Rebecca Öberg IFK Lidingö 4.49.39
  8.   Susanne Sjöstrand FK Studenterna 5.01.60 679
 KS 800m Final-heat    (8 fullföljande)
  1.   Johanna Busk Enhörna IF 2.14.57
  2.   Vendela Mindelöf Hässelby SK 2.14.98
  3.   Ida Holm Lerum Fri 2.18.99
  8.   Emelie Ovenholm FK Studenterna 3.22.68 244
 KS 400m Final-heat    (14 fullföljande)
  1.   Sandra Wagner KFUM Örebro 58.48
  2.   Nuulu Ndiwabene Spårvägens FK 58.64
  3.   Frida Flodström Turebergs FK 58.71
  11.   Suzanna Romilson FK Studenterna 62.43 PB 704
 KS 200m Final -samlad lista--heat    (20 fullföljande)
  1.   Gladys Bamane Spårvägens FK 25.16
  2.   Lotta Lindsén Turebergs FK 25.32
  3.   Hanna Wiss KFUM Örebro 25.54
  12.   Therese Aspsäter FK Studenterna 27.20 PB 669
 KS 60m -Samlad lista--heat    (26 fullföljande)
  1.   Gladys Bamane Spårvägens FK 7.78
  2.   Isabelle Eurenius Falu IK 7.83
  17.   Helene Humlekil Gyllenhammar FK Studenterna 8.63 PB
 MS 400 meter Samlad lista-heat    (16 st fullföljande)
  1.   Joni Jakko, 86 Hammarby IF 49.84
  2.   Johan Eriksson, 88 Turebergs FK 50.22
  3.   Alexander Björnberg, 93 Huddinge AIS 51.07
  13.   Noël Edling, 80 FK Studenterna 56.00 566
  16.   Christer Christophersson, 51 FK Studenterna 62.12 PB 369
 MS 60 meter Samlad lista-heat    (42 fullföljande)
  1.   Emil Zail, 87 Spårvägens FK 6.96
  2.   André Drummond , 90 Spårvägens FK 7.02
  3.   Timothy Lundqvist, 92 IFK Lidingö 7.12
  34.   Noël Edling, 80 FK Studenterna 7.89
  38.   Hunter S Mabon, 69 FK Studenterna 7.98
 K 3000m
  1.   Susanne Grimfors, 77 FK Studenterna 9.41.57 PB 882
  2.   Elina Johansson, 89 Spårvägens FK 9.55.52 PB
  3.   Frida Lundén, 84 FK Studenterna 9.58.28 PB 825


Tidigare resultat
2011-07-30 Falkenbergs Stadslopp, Falkenberg
2011-07-30 Swiss Alpine Marathon, Davos, Schweiz
2011-07-23 Jeekelslaf, Warken, Luxembourg
2011-07-23 Valbo Games, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2011-07-19 Le Tour de Sätra 2011, Sätra IP
2011-07-17 Ölandsspelen 2011, Högby IP, Löttorp
2011-07-16 KBC NACHT, Heusden, BEL
2011-07-14 Friidrottskväll på stadion 3, Stadion
2011-07-10 Världsungdomsspelen (dag 3), Nya Ullevi
2011-07-09 Världsungdomsspelen (dag 2), Nya Ullevi, Göteborg
2011-07-09 Musköloppet, Muskö
2011-07-09 Strömstadsmilen, Strömstad
2011-07-09 Varbergsloppet, Varberg
2011-07-07 Roslagsnatta, Norrtälje
2011-07-05 Friidrottskväll på Stadion 2, Stockholms Stadion
2011-07-03 Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2011-07-02 Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2011-07-02 Runrundan halvmaraton, Vallentuna
2011-07-01 Engelbrektslöpet, Norberg
2011-07-01 Trosa Stadslopp, Trosa
2011-06-29 Sommarspelen, Stockholms Stadion
2011-06-28 Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-06-26 Mont Blanc Marathon, Chamonix
2011-06-26 Cursa Vila Olimpica 2011, Barcelona
2011-06-22 Enhörna Challenge, Södertälje IP
2011-06-19 Nobelspelen , Karlskoga
2011-06-15 Femkampen, Sätra IP
2011-06-14 Ursvik Xtreme DT5, Ursvik
2011-06-12 Huddingespelen dag 3, Källbrinks IP
2011-06-11 ING europe-marathon luxembourg 2011, Luxembourg
2011-06-11 Österåkermilen, Österåker
2011-06-11 Huddingespelen dag 2, Källbrinks ip
2011-06-08 Blodomloppet, Djurgården, Stockholm
2011-06-07 Friidrottskväll på Stadion, dt 1, Stadion
2011-06-06 Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP
2011-06-03 Stafett-SM (dag 2), Värendsvallen, Växjö
2011-06-02 Stafett-SM, dag 1, Värendsvallen, Växjö
2011-05-31 Xtreme dt4, Ursvik
2011-05-29 Sätraspelen, Sätra ip
2011-05-28 Ösmoloppet, Ösmo
2011-05-28 Stockholm Marathon, Stockholm
2011-05-28 Kvantumspelen, Bålsta
2011-05-27 Eksjö stadslopp, Eksjö
2011-05-24 Brommaspelen, Stockholms Stadion
2011-05-22 Nordea Rīgas maratons, Rīga
2011-05-22 Aidsloppet, Gärdet/Djurgården, Stockholm
2011-05-21 VDM Stockholm, Sätra IP
2011-05-21 Göteborgsvarvet, Göteborg
2011-05-20 Sayo, Sollentunavallen
2011-05-18 Milspåret, Djurgården
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta