Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2011-02-06 - Hammarbyspelen, Sätrahallen  Tillbaka » 

2011-02-06 - Hammarbyspelen, Sätrahallen

Officiell resultatlista »
 MS Kula Final-heat    (4 fullföljande)
  1.   David Sundström Hellas FK 12.01
  2.   Jonas Elgered Hammarby IF 11.43
  3.   Jonathan Eklund Hammarby IF 11.41
  4.   Hunter S Mabon FK Studenterna 10.54 499
 KS 1500m Final-heat    (17 fullföljande)
  1.   Elina Johansson Spårvägens FK 4.38.5m
  2.   Tove Berg Spårvägens FK 4.45.6m
  3.   Josefin Eriksson Huddinge AIS 4.46.1m
  8.   Matilda Lundmark FK Studenterna 5.02.83 671
 KS 800m Final-heat    (14 fullföljande)
  1.   Nathalie Tolvers Hammarby IF 2.19.95
  2.   Lova Wåhlin Hammarby IF 2.21.38
  3.   Amanda Folkebrant Hellas FK 2.23.78
  6.   Suzanna Romilson FK Studenterna 2.27.68 698
 KS 400m -Samlad lista--heat    (23 fullföljande)
  1.   Vendela Mindelöf Hässelby SK 57.11
  2.   Isabelle Eriksson IFK Lidingö 57.61
  3.   Caroline Kihlblom Huddinge AIS 58.94
  16.   Suzanna Romilson FK Studenterna 62.54 PB 702
  22.   Emelie Ovenholm FK Studenterna 88.22 182
 MS 400m -Samlad lista--heat    (24 fullföljande)
  1.   Nick Ekelund Arenander Köbenhavs IF 48.15
  2.   Johan Svensson Spårvägens FK 49.91
  3.   Patrik Sjöö Hässelby SK 50.70
  17.   Christer Christophersson FK Studenterna 62.26 PB 365
 KS 60m -Samlad lista--heat    (27 fullföljande)
  1.   Emma Fredriksson Hammarby IF 7.84
  2.   Sara Kviberg Hellas KF 7.87
  3.   Gladys Bamane Spårvägens FK 7.88
  17.   Therese Aspsäter FK Studenterna 8.38
 MS 60m -Samlad lista--heat    (50 fullföljande)
  1.   Tom Kling Baptiste Huddinge AIS 6.79
  2.   Oskar Åberg Huddinge AIS 6.97
  3.   André Drummon Spårvägens FK 6.98
  43.   Hunter S Mabon FK Studenterna 7.94
 MS 800 meter Samlad lista-heat    (22 fullföljande)
  1.   Johan Svensson, 89 Spårvägens FK 1.52.50
  2.   Erik Smeds, 91 IFK Mora 1.53.99
  3.   Albin Johansson, 81 Hässelby SK 1.54.99
  16.   Noël Edling, 80 FK Studenterna 2.11.10 572
  19.   Anders Magnus Andersen, 81 FK Studenterna 2.15.61 510


Tidigare resultat
2011-07-30 Falkenbergs Stadslopp, Falkenberg
2011-07-30 Swiss Alpine Marathon, Davos, Schweiz
2011-07-23 Jeekelslaf, Warken, Luxembourg
2011-07-23 Valbo Games, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2011-07-19 Le Tour de Sätra 2011, Sätra IP
2011-07-17 Ölandsspelen 2011, Högby IP, Löttorp
2011-07-16 KBC NACHT, Heusden, BEL
2011-07-14 Friidrottskväll på stadion 3, Stadion
2011-07-10 Världsungdomsspelen (dag 3), Nya Ullevi
2011-07-09 Världsungdomsspelen (dag 2), Nya Ullevi, Göteborg
2011-07-09 Musköloppet, Muskö
2011-07-09 Strömstadsmilen, Strömstad
2011-07-09 Varbergsloppet, Varberg
2011-07-07 Roslagsnatta, Norrtälje
2011-07-05 Friidrottskväll på Stadion 2, Stockholms Stadion
2011-07-03 Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2011-07-02 Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2011-07-02 Runrundan halvmaraton, Vallentuna
2011-07-01 Engelbrektslöpet, Norberg
2011-07-01 Trosa Stadslopp, Trosa
2011-06-29 Sommarspelen, Stockholms Stadion
2011-06-28 Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-06-26 Mont Blanc Marathon, Chamonix
2011-06-26 Cursa Vila Olimpica 2011, Barcelona
2011-06-22 Enhörna Challenge, Södertälje IP
2011-06-19 Nobelspelen , Karlskoga
2011-06-15 Femkampen, Sätra IP
2011-06-14 Ursvik Xtreme DT5, Ursvik
2011-06-12 Huddingespelen dag 3, Källbrinks IP
2011-06-11 ING europe-marathon luxembourg 2011, Luxembourg
2011-06-11 Österåkermilen, Österåker
2011-06-11 Huddingespelen dag 2, Källbrinks ip
2011-06-08 Blodomloppet, Djurgården, Stockholm
2011-06-07 Friidrottskväll på Stadion, dt 1, Stadion
2011-06-06 Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP
2011-06-03 Stafett-SM (dag 2), Värendsvallen, Växjö
2011-06-02 Stafett-SM, dag 1, Värendsvallen, Växjö
2011-05-31 Xtreme dt4, Ursvik
2011-05-29 Sätraspelen, Sätra ip
2011-05-28 Ösmoloppet, Ösmo
2011-05-28 Stockholm Marathon, Stockholm
2011-05-28 Kvantumspelen, Bålsta
2011-05-27 Eksjö stadslopp, Eksjö
2011-05-24 Brommaspelen, Stockholms Stadion
2011-05-22 Nordea Rīgas maratons, Rīga
2011-05-22 Aidsloppet, Gärdet/Djurgården, Stockholm
2011-05-21 VDM Stockholm, Sätra IP
2011-05-21 Göteborgsvarvet, Göteborg
2011-05-20 Sayo, Sollentunavallen
2011-05-18 Milspåret, Djurgården
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta