Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2011-03-20 - Två Sjöar Runt, Sundbyberg  Tillbaka » 

2011-03-20 - Två Sjöar Runt, Sundbyberg

Officiell resultatlista »
 Män 11,2 km Tävling
  1.   Haben Idris Hässelby SK 36.02
  2.   Janne Holmén Rånäs 4H 36.08
  3.   Andreas Svensson FK Studenterna 38.13
  4.   Tomas Pechhacker FK Studenterna 38.45
  7.   Johannes Erixon FK Studenterna 41.23
 Motion lång 11,2 km Motion lång, 11,2km    (116 fullföljande)
  1.   Magnus Lindberg Ockelbo SK 41.16 (3.41/km)
  2.   Joel Lenell Mälarö SOK 42.42 (3.49/km)
  3.   Thobias Brolin SLK Oxelösund 43.27 (3.53/km)
  8.   Leo Heemskerk FK Studenterna 48.21 (4.19/km)
 Motion X-tra lång 16,7 km    (87 fullföljande)
  1.   Lorenzo Nesi Studenterna 1.01.06
  2.   Magnus Hamp Studenterna 1.03.50
  3.   Martin Larsson Rånäs 4H 1.04.15
 K 5,6km    (15 fullföljande)
  1.   Louise Wiker Hässelby SK 20.08
  2.   Cecilia Fager Hässelby SK 20.01
  3.   Sara Sjöqvist Spårvägens FK 21.06
  7.   Susanne Sjöstrand FK Studenterna 22.35 (3:57.7/km)
  8.   Hanna Lindholm FK Studenterna 23.10 (4:03.8/km)
  12.   Charlotta Linnell FK Studenterna 23.54 (4:16/km)
 Sprang tillsammans med F15, F17 och F19.


Tidigare resultat
2011-06-15 Femkampen, Sätra IP
2011-06-14 Ursvik Xtreme DT5, Ursvik
2011-06-12 Huddingespelen dag 3, Källbrinks IP
2011-06-11 ING europe-marathon luxembourg 2011, Luxembourg
2011-06-11 Österåkermilen, Österåker
2011-06-11 Huddingespelen dag 2, Källbrinks ip
2011-06-08 Blodomloppet, Djurgården, Stockholm
2011-06-07 Friidrottskväll på Stadion, dt 1, Stadion
2011-06-06 Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP
2011-06-03 Stafett-SM (dag 2), Värendsvallen, Växjö
2011-06-02 Stafett-SM, dag 1, Värendsvallen, Växjö
2011-05-31 Xtreme dt4, Ursvik
2011-05-29 Sätraspelen, Sätra ip
2011-05-28 Ösmoloppet, Ösmo
2011-05-28 Stockholm Marathon, Stockholm
2011-05-28 Kvantumspelen, Bålsta
2011-05-27 Eksjö stadslopp, Eksjö
2011-05-24 Brommaspelen, Stockholms Stadion
2011-05-22 Nordea Rīgas maratons, Rīga
2011-05-22 Aidsloppet, Gärdet/Djurgården, Stockholm
2011-05-21 VDM Stockholm, Sätra IP
2011-05-21 Göteborgsvarvet, Göteborg
2011-05-20 Sayo, Sollentunavallen
2011-05-18 Milspåret, Djurgården
2011-05-17 XTREME, Ursvik
2011-05-14 Tolvanloppet, Ålsten/ Bromma
2011-05-12 Studenternas Testlopp 12 maj, Sollentunavallen
2011-05-11 Arenamilen, Vallentuna IP
2011-05-08 Danderyds Ung.spel, Danderyd
2011-05-08 Gävle halvmarathon, Gävle
2011-05-07 Lidingö Ultra 50k, Lidingö
2011-05-03 Xtreme Running dt2, Ursvik
2011-05-01 Back on field 2011, Jerikovallen, Källbrinks ip
2011-05-01 Vancouver Half Marathon, Vancouver
2011-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2011-05-01 Växjöloppet, Växjö
2011-04-30 Munkastigen Trailrun, Olshammar-Laxå
2011-04-30 Ältasjön Runt, Älta
2011-04-22 Aalborg Brutal Marathon, Aalborg, Danmrak
2011-04-19 Xtreme Running, dt1, Ursvik
2011-04-17 Terräng-SM, Uppsala
2011-04-16 Terräng-SM, Uppsala
2011-04-16 Kvarnloppet, Jakobsberg
2011-04-10 Paris Marathon, Paris
2011-04-10 Connemarathon, Maam Cross, Connemara, Galway, Irland
2011-04-10 Terräng-DM, Ursvik, Sundbyberg
2011-04-09 Vällingby Halvmarathon, Vällingby
2011-04-09 Vällingbymilen, Vällingby
2011-04-03 Löparmångkampen 2011, Bosön
2011-04-02 Startmilen, Örebro
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta