Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2011-03-05 - IVSM 2011, Karlskrona  Tillbaka » 

2011-03-05 - IVSM 2011, Karlskrona

 K40 60m Final-heat    (8 fullföljande)
  1.   Anna Sunneborn Spårvägens FK 8.32
  2.   Maria Jonasson Wärnamo SK 8.59
  3.   Ulrika Lindbom KA2 IF 8.62
  5.   Sara Burlin Pellbäck FK Studenterna 8.70 PB
 K40 60m Häck 76,2cm Final-heat    (3 fullföljande)
  1.   Monika Karlsson Åsebro GoIF 9.68
  2. (SILVER) Sara Burlin Pellbäck FK Studenterna 11.07 PB
  3.   Anna Hull Ystads IF 11.84
 K40 Längd Final-heat    (5 fullföljande)
  1.   Anna Sunneborn Spårvägens FK 4.90
  2.   Linda Åkerman IFK Halmstad 4.73
  3.   Maria Jonasson Wärnamo SK 4.44
  4.   Sara Burlin Pellbäck FK Studenterna 4.21 PB 479
 M35 60m Final-heat    (8 fullföljande)
  1.   Erik Johansson Alingsås IF 7.48
  2. (SILVER) Jens Eklundh FK Studenterna 7.52
  3.   Jan Erlandsson Villastads GIF 7.59
  4.   Henrik bergquist FK Studenterna 7.71
 M35 200m -Samlad Lista--heat    (9 fullföljande)
  1.   Erik Johansson Alingsås IF 24.05
  2.   Jan Erlandsson Villastads GIF 24.13
  3.   Patrik Hägg Hälle IF 24.69
  5.   Henrik Bergquist FK Studenterna 25.08 550
  7.   Jens Eklundh FK Studenterna 25.40 524
 M40 60m Final-heat    (8 fullföljande)
  1.   Per Olsson Stockholms FTF 7.67
  2.   Johan Wibäck Huddinge AIS 7.77
  3. (BRONS) Hunter S Mabon FK Studenterna 7.81 PB
 M40 200m -Samlad lista--heat    (8 fullföljande)
  1.   Johan Wibäck Huddinge AIS 25.01
  2. (SILVER) Hunter S Mabon FK Studenterna 25.06 PB 552
  3.   Anders Magnusson IF Hagen 26.76
 M50 60m Final-heat    (5 fullföljande)
  1.   Ulf Sjöberg IK Ymer 7.61
  2.   Mikael Nord Högbo GIF 7.74
  3.   Jan Kopfinger IS Göta 8.10
  5.   Johan Helenius FK Studenterna 8.29
 M50 400m Final-heat    (4 fullföljande)
  1. (GULD) Ingemar Ztorm FK Studenterna 58.00 497
  2.   Staffan Lindbom KA2 IF 58.12
  3.   Anders Wifvesson IS Göta 61.45
 M60 60m Final-heat    (5 fullföljande)
  1. (GULD) Christer Christophersson FK Studenterna 8.40
  2.   Börje Nordin Åsbro GoIF 8.46
  3.   Leif Johansson Kils AIK 8.70
 M60 200m Final-heat    (3 fullföljande)
  1. (GULD) Christer Christophersson FK Studenterna 27.66 351
  2.   Leif Johansson Kils AIK 28.87
  3.   Flemming Lindström Rånäs 4H 29.78
 M60 400m Final-heat    (3 fullföljande)
  1. (GULD) Christer Christophersson FK Studenterna 63.55 328
  2.   Slimo Safouane Oskarshamns SK 65.94
  3.   Leif Johansson Kils AIK 70.14
 M35 4 x 200m Final-heat    (5 fullföljande)
  1. (GULD) FK Studenterna 1.42.21
  2.   IS Göta 1.47.75
  3.   Björnstorps IF 1.54.95
 Laget:Jens Eklundh-Ingemar Ztorm-Johan Helenius-henrik Bergquist
 M40 60m Häck Final-heat    (2 fullföljande)
  1.   Michael Bohman IFK Halmstad 10.58
  2. (SILVER) Hunter S Mabon FK Studenterna 10.68 PB
    Lars Diechle Sävedalens AIK DNF
 M40 Höj Final-heat    (2 fullföljande)
  1. (GULD) Hunter S Mabon FK Studenterna 1.65 540
  2.   Björn Hansson Ystads IF 1.50
 M40 Längd Final-heat    (6 fullföljande)
  1. (GULD) Hunter S Mabon FK Studenterna 5.53 PB 498
  2.   Björn Hansson Ystads IF 5.34
  3.   Lars Diechle Sävedalens AIK 5.10
 M40 Kula Final-heat    (9 fullföljande)
  1.   Mattias Sunneborn Spårvägens FK 13.38
  2.   Fred Stenberg Gefle IF 13.14
  3. (BRONS) Hunter S Mabon FK Studenterna 10.88 524


Tidigare resultat
2011-06-02 Stafett-SM, dag 1, Värendsvallen, Växjö
2011-05-31 Xtreme dt4, Ursvik
2011-05-29 Sätraspelen, Sätra ip
2011-05-28 Ösmoloppet, Ösmo
2011-05-28 Stockholm Marathon, Stockholm
2011-05-28 Kvantumspelen, Bålsta
2011-05-27 Eksjö stadslopp, Eksjö
2011-05-24 Brommaspelen, Stockholms Stadion
2011-05-22 Nordea Rīgas maratons, Rīga
2011-05-22 Aidsloppet, Gärdet/Djurgården, Stockholm
2011-05-21 VDM Stockholm, Sätra IP
2011-05-21 Göteborgsvarvet, Göteborg
2011-05-20 Sayo, Sollentunavallen
2011-05-18 Milspåret, Djurgården
2011-05-17 XTREME, Ursvik
2011-05-14 Tolvanloppet, Ålsten/ Bromma
2011-05-12 Studenternas Testlopp 12 maj, Sollentunavallen
2011-05-11 Arenamilen, Vallentuna IP
2011-05-08 Danderyds Ung.spel, Danderyd
2011-05-08 Gävle halvmarathon, Gävle
2011-05-07 Lidingö Ultra 50k, Lidingö
2011-05-03 Xtreme Running dt2, Ursvik
2011-05-01 Back on field 2011, Jerikovallen, Källbrinks ip
2011-05-01 Vancouver Half Marathon, Vancouver
2011-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2011-05-01 Växjöloppet, Växjö
2011-04-30 Munkastigen Trailrun, Olshammar-Laxå
2011-04-30 Ältasjön Runt, Älta
2011-04-22 Aalborg Brutal Marathon, Aalborg, Danmrak
2011-04-19 Xtreme Running, dt1, Ursvik
2011-04-17 Terräng-SM, Uppsala
2011-04-16 Terräng-SM, Uppsala
2011-04-16 Kvarnloppet, Jakobsberg
2011-04-10 Paris Marathon, Paris
2011-04-10 Connemarathon, Maam Cross, Connemara, Galway, Irland
2011-04-10 Terräng-DM, Ursvik, Sundbyberg
2011-04-09 Vällingby Halvmarathon, Vällingby
2011-04-09 Vällingbymilen, Vällingby
2011-04-03 Löparmångkampen 2011, Bosön
2011-04-02 Startmilen, Örebro
2011-03-27 Treviso Marathon, Treviso, ITA
2011-03-27 Premiärmilen, Norra Djurgården
2011-03-20 Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2011-03-20 Rom Marathon, Italien
2011-03-20 Mitjá Marató Costa Maresme Barcelona, Pineda de Mar (Barcelona)
2011-03-12 Bore Cup dt4, Vallentuna
2011-03-10 Vinthundsvintern 3, Sätra
2011-03-05 IVSM 2011, Karlskrona
2011-02-26 ISM, Göteborg
2011-02-20 London Ultra 50k, London
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta