Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2011-04-03 - Löparmångkampen 2011, Bosön  Tillbaka » 

2011-04-03 - Löparmångkampen 2011, Bosön

Officiell resultatlista »
Arrangör: FK Studenternas bansektion
Tävlingsledare: Ingemar Ztorm
Regler: Sex grenar (ordning 200 - 1500 - 60 - 3000 - 800 - 400), poängen för de fem bästa räknas i totalställningen

OBS! Poängen är inte samma som pokalpoäng!
 M&K TOTALSTÄLLNING    (11 fullföljande)
  1. (K-1) Suzanna Romilson FK Studenterna 2885 poäng
  2. (M-1) Henrik Bergquist FK Studenterna 2810 poäng
  3. (M-2) Johan Nilsson FK Studenterna 2612 poäng
  4. (K-2) Charlotta Linnell FK Studenterna 2427 poäng
  5. (M-3) Ingemar Ztorm FK Studenterna 1584 poäng
  6. (K-3) Gunnel Tolfes FK Studenterna 1412 poäng
  7. (K-4) Cecilia de Pedro FK Studenterna 1090 poäng
  8. (M-4) Rey Manzanares FK Studenterna 1089 poäng
  9. (M-5) Jakob Lagerdahl FK Studenterna 1022 poäng
  10. (M-6) Johannes Blom FK Studenterna 403 poäng
  11. (K-5) Emelie Ovenholm FK Studenterna 382 poäng
 K 60m samlad lista (2 heat)-heat    (5 fullföljande)
  1.   Cecilia de Pedro 8.6mi 671
  2.   Suzanna Romilson 8.9mi 593
  3.   Charlotta Linnell 9.2mi 516
  4.   Gunnel Tolfes 9.9mi 359
  5.   Emelie Ovenholm 11.5mi 102
 K 200m samlad lista (2 heat)-heat    (5 fullföljande)
  1.   Suzanna Romilson 28.6mi 585
  2.   Cecilia de Pedro 30.1mi 420
  3.   Charlotta Linnell 31.3mi 396
  4.   Gunnel Tolfes 33.8mi 253
  5.   Emelie Ovenholm 40.0mi 27
 K 400m    (4 fullföljande)
  1.   Suzanna Romilson 1.04.5mi 530
  2.   Charlotta Linnell 1.10.1mi 349
  3.   Gunnel Tolfes 1.20.6mi 106
  4.   Emelie Ovenholm 1.38.0mi 0
 K 800m    (4 fullföljande)
  1.   Suzanna Romilson 2.43.3mi 536
  2.   Charlotta Linnell 2.44.2mi 527
  3.   Gunnel Tolfes 3.05.7mi 315
  4.   Emelie Ovenholm 3.35.8mi 105
 K 1500m    (4 fullföljande)
  1.   Suzanna Romilson 5.29.9mi 641
  2.   Charlotta Linnell 5.30.3mi 638
  3.   Gunnel Tolfes 6.19.9mi 379
  4.   Emelie Ovenholm 7.20.8mi 148
 M 60m    (4 fullföljande)
  1.   Henrik Bergquist 7.5mi 717
  2.   Rey Manzanares 7.9mi 616
  3.   Johan Nilsson 7.9mi 604
  4.   Ingemar Ztorm 8.5mi 424
 M 200m samlad lista (2 heat)-heat    (6 fullföljande)
  1.   Henrik Bergquist 24.8mi 624
  2.   Rey Manzanares 26.7mi 472
  3.   Johan Nilsson 27.2mi 437
  4.   Johannes Blom 27.7mi 403
  5.   Ingemar Ztorm 29.8mi 263
  6.   Jakob Lagerdahl 33.3mi 96
 M 400m    (4 fullföljande)
  1.   Henrik Bergquist 56.2mi 553
  2.   Johan Nilsson 59.1mi 447
  3.   Ingemar Ztorm 1.02.5mi 332
  4.   Jakob Lagerdahl 1.17.9mi 20
 M 800m    (4 fullföljande)
  1.   Johan Nilsson 2.14.2mi 541
  2.   Henrik Bergquist 2.22.5mi 448
  3.   Ingemar Ztorm 2.41.0mi 271
  4.   Jakob Lagerdahl 2.50.9mi 193
 M 1500m    (4 fullföljande)
  1.   Johan Nilsson 4.56.3mi 582
  2.   Henrik Bergquist 5.16.6mi 469
  3.   Jakob Lagerdahl 5.30.5mi 398
  4.   Ingemar Ztorm 5.52.8mi 295
 M 3000m    (1 fullföljande)
  1.   Jakob Lagerdahl 11.38.1mi 315


Tidigare resultat
2011-05-21 VDM Stockholm, Sätra IP
2011-05-21 Göteborgsvarvet, Göteborg
2011-05-20 Sayo, Sollentunavallen
2011-05-18 Milspåret, Djurgården
2011-05-17 XTREME, Ursvik
2011-05-14 Tolvanloppet, Ålsten/ Bromma
2011-05-12 Studenternas Testlopp 12 maj, Sollentunavallen
2011-05-11 Arenamilen, Vallentuna IP
2011-05-08 Danderyds Ung.spel, Danderyd
2011-05-08 Gävle halvmarathon, Gävle
2011-05-07 Lidingö Ultra 50k, Lidingö
2011-05-03 Xtreme Running dt2, Ursvik
2011-05-01 Back on field 2011, Jerikovallen, Källbrinks ip
2011-05-01 Vancouver Half Marathon, Vancouver
2011-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2011-05-01 Växjöloppet, Växjö
2011-04-30 Munkastigen Trailrun, Olshammar-Laxå
2011-04-30 Ältasjön Runt, Älta
2011-04-22 Aalborg Brutal Marathon, Aalborg, Danmrak
2011-04-19 Xtreme Running, dt1, Ursvik
2011-04-17 Terräng-SM, Uppsala
2011-04-16 Terräng-SM, Uppsala
2011-04-16 Kvarnloppet, Jakobsberg
2011-04-10 Paris Marathon, Paris
2011-04-10 Connemarathon, Maam Cross, Connemara, Galway, Irland
2011-04-10 Terräng-DM, Ursvik, Sundbyberg
2011-04-09 Vällingby Halvmarathon, Vällingby
2011-04-09 Vällingbymilen, Vällingby
2011-04-03 Löparmångkampen 2011, Bosön
2011-04-02 Startmilen, Örebro
2011-03-27 Treviso Marathon, Treviso, ITA
2011-03-27 Premiärmilen, Norra Djurgården
2011-03-20 Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2011-03-20 Rom Marathon, Italien
2011-03-20 Mitjá Marató Costa Maresme Barcelona, Pineda de Mar (Barcelona)
2011-03-12 Bore Cup dt4, Vallentuna
2011-03-10 Vinthundsvintern 3, Sätra
2011-03-05 IVSM 2011, Karlskrona
2011-02-26 ISM, Göteborg
2011-02-20 London Ultra 50k, London
2011-02-13 Raka Spåret, Sätra
2011-02-06 Hammarbyspelen, Sätrahallen
2011-02-05 Bore Cup dt3, Hemlingby
2011-01-30 IDM Uppland, Västerås
2011-01-30 Barcelona Halvmaraton (Mitja Marató Barcelona), Barcelona
2011-01-29 Vinthundsvintern 2, Sätra
2011-01-23 Gloucester 50k, Gloucester
2011-01-23 Sätraspelen Dag II, Sätra
2011-01-22 Sätraspelen Dag 1, Sätra
2011-01-18 Vinthundsvintern 1, Sätra
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta