Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2011-04-10 - Terräng-DM, Ursvik, Sundbyberg  Tillbaka » 

2011-04-10 - Terräng-DM, Ursvik, Sundbyberg

Officiell resultatlista »
 MS - lag 3*4km    (3 fullföljande)
  1.   Spårvägens FK 39.46
  2.   Vallentuna FK 40.13
  3.   FK Studenterna 41.22
 FK Studenterna
29 Brandon Bartholomew, 49 Andreas Svensson, 27 Anders Magus Andersen
 MS - lag 3*12km    (4 fullföljande)
  1.   FK Studenterna 02.12.20
  2.   FK Studenterna 2 02.17.16
  3.   Fredrikshofs FIF 02.17.38
  4.   FK Studenterna 3 02.28.32
 FK Studenterna
3 Björn Englund, 2 Patrik Eklund, 17 Martin Ronnerstedt
2 FK Studenterna 2
16 Fredrik Robertsson, 13 Lorenzo Nesi, 19 Peter Thorsell
FK Studenterna 3
8 Jens Jonasson, 7 Mikael Johansson, 10 Leonard Lundin
 KS - lag 3*8km    (1 fullföljande)
  1.   FK Studenterna 01.34.24
 FK Studenterna
23 Frida Lundén, 26 Rebecka Törner, 295 Gloria Vinstedt
 KS - lag 3*4km    (3 fullföljande)
  1.   Spårvägens FK 44.13
  2.   FK Studenterna 47.14
  3.   Spårvägens FK 2 47.37
 FK Studenterna
22 Susanne Grimfors, 314 Hanna Lindholm, 302 Pauline Levinsson
 MV50 8km    (4 fullföljande)
  1. (1) Stefano Testi Boo IF Friidrott 30.21 (03:47/km)
  2. (2) Lars-Erik Liljebäck Hammarby IF 30.30 (03:48/km)
  3. (3) Jonas Hellström Danderyds SK 32.49 (04:06/km)
  4. (4) Bengt Wiberg, 57 FK Studenterna 37.23 (04:40/km)
 KS 8km    (3 fullföljande)
  1.   Frida Lunden, 84 Studenterna 29.35 (3:41/km) PB
  2.   Rebecka Törner, 86 Studenterna 32.02 (4:00/km) PB
  3.   Gloria Vinstedt, 83 Studenterna 32.47 (4:05/km) PB
 K 4 km    (24 fullföljande)
  1.   Susanne Grimfors, 77 FK Studenterna 14.13
  2.   Elina Johansson Spårvägens FK 14.32
  3.   Lena Örn Spårvägens FK 14.37
  16.   Hanna Lindholm FK Studenterna 16.23
  17.   Pauline Levinsson, 77 FK Studenterna 16.37
  18.   Susanne Sjöstrand FK Studenterna 16.55
  20.   Emelie Eriksson FK Studenterna 17.09
 MS 12km    (17+2 fullföljande)
  1.   Björn Englund FK Studenterna 43.43 45
  2.   Niklas Sydow Fredrikshof FIF 43.53
  4.   Patrik Eklund FK Studenterna 44.09 25
  5.   Martin Ronnerstedt FK Studenterna 44.27 20
  7.   Fredrik Robertsson FK Studenterna 45.32 17
  8.   Lorenzo Nesi FK Studenterna 45.44 15
  10.   Peter Thorsell FK Studenterna 45.58 13
  11.   Jens Jonasson FK Studenterna 46.40 12
  16.   Mikael Johansson FK Studenterna 48.26 11
  17.   Leonard Lundin FK Studenterna 53.25 9
 MS 4km    (16 +2 fullföljande)
  1.   Brandon Bartholomew FK Studenterna 12.40 45
  2.   Lars Södergård Vallentuna FK 12.41
  3.   Andreas Svensson FK Studenterna 12.46 30
  16.   Anders Magnus Andersen FK Studenterna 15.56 11


Tidigare resultat
2011-06-03 Stafett-SM (dag 2), Värendsvallen, Växjö
2011-06-02 Stafett-SM, dag 1, Värendsvallen, Växjö
2011-05-31 Xtreme dt4, Ursvik
2011-05-29 Sätraspelen, Sätra ip
2011-05-28 Ösmoloppet, Ösmo
2011-05-28 Stockholm Marathon, Stockholm
2011-05-28 Kvantumspelen, Bålsta
2011-05-27 Eksjö stadslopp, Eksjö
2011-05-24 Brommaspelen, Stockholms Stadion
2011-05-22 Nordea Rīgas maratons, Rīga
2011-05-22 Aidsloppet, Gärdet/Djurgården, Stockholm
2011-05-21 VDM Stockholm, Sätra IP
2011-05-21 Göteborgsvarvet, Göteborg
2011-05-20 Sayo, Sollentunavallen
2011-05-18 Milspåret, Djurgården
2011-05-17 XTREME, Ursvik
2011-05-14 Tolvanloppet, Ålsten/ Bromma
2011-05-12 Studenternas Testlopp 12 maj, Sollentunavallen
2011-05-11 Arenamilen, Vallentuna IP
2011-05-08 Danderyds Ung.spel, Danderyd
2011-05-08 Gävle halvmarathon, Gävle
2011-05-07 Lidingö Ultra 50k, Lidingö
2011-05-03 Xtreme Running dt2, Ursvik
2011-05-01 Back on field 2011, Jerikovallen, Källbrinks ip
2011-05-01 Vancouver Half Marathon, Vancouver
2011-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2011-05-01 Växjöloppet, Växjö
2011-04-30 Munkastigen Trailrun, Olshammar-Laxå
2011-04-30 Ältasjön Runt, Älta
2011-04-22 Aalborg Brutal Marathon, Aalborg, Danmrak
2011-04-19 Xtreme Running, dt1, Ursvik
2011-04-17 Terräng-SM, Uppsala
2011-04-16 Terräng-SM, Uppsala
2011-04-16 Kvarnloppet, Jakobsberg
2011-04-10 Paris Marathon, Paris
2011-04-10 Connemarathon, Maam Cross, Connemara, Galway, Irland
2011-04-10 Terräng-DM, Ursvik, Sundbyberg
2011-04-09 Vällingby Halvmarathon, Vällingby
2011-04-09 Vällingbymilen, Vällingby
2011-04-03 Löparmångkampen 2011, Bosön
2011-04-02 Startmilen, Örebro
2011-03-27 Treviso Marathon, Treviso, ITA
2011-03-27 Premiärmilen, Norra Djurgården
2011-03-20 Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2011-03-20 Rom Marathon, Italien
2011-03-20 Mitjá Marató Costa Maresme Barcelona, Pineda de Mar (Barcelona)
2011-03-12 Bore Cup dt4, Vallentuna
2011-03-10 Vinthundsvintern 3, Sätra
2011-03-05 IVSM 2011, Karlskrona
2011-02-26 ISM, Göteborg
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta