Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2011-04-10 - Terräng-DM, Ursvik, Sundbyberg  Tillbaka » 

2011-04-10 - Terräng-DM, Ursvik, Sundbyberg

Officiell resultatlista »
 MS - lag 3*4km    (3 fullföljande)
  1.   Spårvägens FK 39.46
  2.   Vallentuna FK 40.13
  3.   FK Studenterna 41.22
 FK Studenterna
29 Brandon Bartholomew, 49 Andreas Svensson, 27 Anders Magus Andersen
 MS - lag 3*12km    (4 fullföljande)
  1.   FK Studenterna 02.12.20
  2.   FK Studenterna 2 02.17.16
  3.   Fredrikshofs FIF 02.17.38
  4.   FK Studenterna 3 02.28.32
 FK Studenterna
3 Björn Englund, 2 Patrik Eklund, 17 Martin Ronnerstedt
2 FK Studenterna 2
16 Fredrik Robertsson, 13 Lorenzo Nesi, 19 Peter Thorsell
FK Studenterna 3
8 Jens Jonasson, 7 Mikael Johansson, 10 Leonard Lundin
 KS - lag 3*8km    (1 fullföljande)
  1.   FK Studenterna 01.34.24
 FK Studenterna
23 Frida Lundén, 26 Rebecka Törner, 295 Gloria Vinstedt
 KS - lag 3*4km    (3 fullföljande)
  1.   Spårvägens FK 44.13
  2.   FK Studenterna 47.14
  3.   Spårvägens FK 2 47.37
 FK Studenterna
22 Susanne Grimfors, 314 Hanna Lindholm, 302 Pauline Levinsson
 MV50 8km    (4 fullföljande)
  1. (1) Stefano Testi Boo IF Friidrott 30.21 (03:47/km)
  2. (2) Lars-Erik Liljebäck Hammarby IF 30.30 (03:48/km)
  3. (3) Jonas Hellström Danderyds SK 32.49 (04:06/km)
  4. (4) Bengt Wiberg, 57 FK Studenterna 37.23 (04:40/km)
 KS 8km    (3 fullföljande)
  1.   Frida Lunden, 84 Studenterna 29.35 (3:41/km) PB
  2.   Rebecka Törner, 86 Studenterna 32.02 (4:00/km) PB
  3.   Gloria Vinstedt, 83 Studenterna 32.47 (4:05/km) PB
 K 4 km    (24 fullföljande)
  1.   Susanne Grimfors, 77 FK Studenterna 14.13
  2.   Elina Johansson Spårvägens FK 14.32
  3.   Lena Örn Spårvägens FK 14.37
  16.   Hanna Lindholm FK Studenterna 16.23
  17.   Pauline Levinsson, 77 FK Studenterna 16.37
  18.   Susanne Sjöstrand FK Studenterna 16.55
  20.   Emelie Eriksson FK Studenterna 17.09
 MS 12km    (17+2 fullföljande)
  1.   Björn Englund FK Studenterna 43.43 45
  2.   Niklas Sydow Fredrikshof FIF 43.53
  4.   Patrik Eklund FK Studenterna 44.09 25
  5.   Martin Ronnerstedt FK Studenterna 44.27 20
  7.   Fredrik Robertsson FK Studenterna 45.32 17
  8.   Lorenzo Nesi FK Studenterna 45.44 15
  10.   Peter Thorsell FK Studenterna 45.58 13
  11.   Jens Jonasson FK Studenterna 46.40 12
  16.   Mikael Johansson FK Studenterna 48.26 11
  17.   Leonard Lundin FK Studenterna 53.25 9
 MS 4km    (16 +2 fullföljande)
  1.   Brandon Bartholomew FK Studenterna 12.40 45
  2.   Lars Södergård Vallentuna FK 12.41
  3.   Andreas Svensson FK Studenterna 12.46 30
  16.   Anders Magnus Andersen FK Studenterna 15.56 11


Tidigare resultat
2011-04-30 Munkastigen Trailrun, Olshammar-Laxå
2011-04-30 Ältasjön Runt, Älta
2011-04-22 Aalborg Brutal Marathon, Aalborg, Danmrak
2011-04-19 Xtreme Running, dt1, Ursvik
2011-04-17 Terräng-SM, Uppsala
2011-04-16 Terräng-SM, Uppsala
2011-04-16 Kvarnloppet, Jakobsberg
2011-04-10 Paris Marathon, Paris
2011-04-10 Connemarathon, Maam Cross, Connemara, Galway, Irland
2011-04-10 Terräng-DM, Ursvik, Sundbyberg
2011-04-09 Vällingby Halvmarathon, Vällingby
2011-04-09 Vällingbymilen, Vällingby
2011-04-03 Löparmångkampen 2011, Bosön
2011-04-02 Startmilen, Örebro
2011-03-27 Treviso Marathon, Treviso, ITA
2011-03-27 Premiärmilen, Norra Djurgården
2011-03-20 Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2011-03-20 Rom Marathon, Italien
2011-03-20 Mitjá Marató Costa Maresme Barcelona, Pineda de Mar (Barcelona)
2011-03-12 Bore Cup dt4, Vallentuna
2011-03-10 Vinthundsvintern 3, Sätra
2011-03-05 IVSM 2011, Karlskrona
2011-02-26 ISM, Göteborg
2011-02-20 London Ultra 50k, London
2011-02-13 Raka Spåret, Sätra
2011-02-06 Hammarbyspelen, Sätrahallen
2011-02-05 Bore Cup dt3, Hemlingby
2011-01-30 IDM Uppland, Västerås
2011-01-30 Barcelona Halvmaraton (Mitja Marató Barcelona), Barcelona
2011-01-29 Vinthundsvintern 2, Sätra
2011-01-23 Gloucester 50k, Gloucester
2011-01-23 Sätraspelen Dag II, Sätra
2011-01-22 Sätraspelen Dag 1, Sätra
2011-01-18 Vinthundsvintern 1, Sätra
2011-01-16 IVDM 2011, Sätra
2011-01-14 S.I.G 2011, Huddinge
2011-01-08 Täby Vinterspel 2011, Sätra
2011-01-08 Bore Cup dt2, Östhammar
2011-01-06 Surbulle Indoor, Norrköping
2010-12-31 Norbergs Sylvesterlopp, Norberg
2010-12-31 Nyårsloppet, Vallentuna
2010-12-05 Las Vegas Half Marathon, Las Vegas, USA
2010-12-04 Sayo Indoo, Sätra
2010-12-04 Bore Cup dt1, Bälinge
2010-11-28 Florens Marathon, Florens
2010-11-14 Big Sur Half Marathon, Monterey, USA
2010-11-14 Semi Marathon de Boulogne Billancourt, Paris, FRA
2010-11-07 Ing New York City Marathon, New York City
2010-11-06 Kilsbergsleden, Örebro
2010-10-31 Athens Classic Marathon , Aten, GRE
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta