Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2011-05-08 - Gävle halvmarathon, Gävle  Tillbaka » 

2011-05-08 - Gävle halvmarathon, Gävle

Officiell resultatlista »
Klart & soligt, 18-20 C
 M50 21,1 km    (22 fullföljande)
  1.   Tore Axelsson, 57 SK Bore 01.17.30
  2.   Per-Anders Ottersten, 61 IF Göta 01.20.49
  3.   Michael Bromark, 60 Uppsala LK 01.27.27
  11.   Claes Prentius, 57 Studenterna 01.35.48 12
  12.   Bengt Wiberg, 57 Studenterna 01.36.10 11
 M35 21,1    (19 fullföljande)
  1.   Johan Lindkvist, 74 Studenterna 1.14.33 50
  2.   Anders Soovik, 76 Kongahälla 1.14.56
  3.   Kenneth Boman, 76 Lulekamraterna 1.16.39
 M40 21,1km    (14 fullföljande)
  1.   Huruy Ghebrehiwet, 71 Studenterna 1.14.49 40
  2.   Per Jemth, 71 Rånäs 1.20.30
  3.   Fredrik Psone, 68 Tureberg 1.26.06
 M45 21,1km    (11 fullföljande)
  1.   Anders Dahl, 64 Högbo 1.15.27
  2.   Lorenzo Nesi, 65 Studenterna 1.16.30 25
  3.   Mikael Forsling, 66 Järvsö 1.21.56
  4.   Petri Helminen, 64 Studenterna 1.22.22 17
 Män seniorer 21,1 km    (11 fullföljande)
  1.   Jonas Holmberg, 82 Hemlingby LK 01.13.50
  2.   Christian Kock, 84 Studenterna 01.16.10 30
  3.   Patrik Eklund, 82 Studenterna 01.19.50 20
  6.   Kjell Svedman, 80 Studenterna 01.27.42 15
  7.   Jonas Lund, 78 Studenterna 01.28.45 13
    Magnus Larsson, 80 Studenterna DNS
    Martin Ronnerstedt, 85 Studenterna DNF
 K60 21,1km    (2 fullföljande)
  1.   Britt Hellmark, 50 Lidköpings AIS 01.47.32
  2.   Mia Wänqvist, 47 IK Akele 01.59.29
 K55 21,1 km    (3 fullföljande)
  1.   Eva Lönnqvist, 56 Ystads IF 01.36.40
  2.   Ulla Östling, 55 Östhammar FI 01.42.42
  3.   Eva Porserud, 54 Fredrikshofs FIF 02.04.01
 K50 21,1 km    (8 fullföljande)
  1.   Birgitta Lanhede, 58 Jalles TC 01.33.43
  2.   Jaana Jobe, 57 Solvikingarna 01.34.44
  3.   Lotta Frenander, 61 Rånäs 4H 01.36.11
  4.   Eva Norrman-Brandt, 57 Studenterna 01.39.37 20
 K45 21,1 km    (3 fullföljande)
  1.   Christina Forslund, 65 IFK Nyland 01.28.38
  2.   Katarina Eriksson, 65 LK Nyköpings Runners 01.37.00
  3.   Viveka Lindberg, 65 Hemlingby LK 01.41.59
 K40 21,1 km    (8 fullföljande)
  1.   Jeanette Rudolfsson, 71 Studenterna 01.27.54 40
  2.   Anette Kroon, 67 Simlångsdalens IF 01.31.00
  3.   Christin Bergkvist, 67 Studenterna 01.33.13 25
 K35 21,1 km    (4 fullföljande)
  1.   Annika Wesström, 74 Dalaportens OL 01.35.22
  2.   Linda Segerlind, 74 Gefle IF 01.38.43
  3.   Carola Snar, 76 Hofors LK 01.43.34
 K21 21,1km    (10 fullföljande)
  1.   Gloria Vinstedt, 83 Studenterna 01.26.50 50
  2.   Jessika Wetterborg, 80 Studenterna 01.29.02 30
  3.   Sofi Däumichen, 78 Dalaportens OL 01.33.43
  8.   Josefin Eriksson, 85 Studenterna 01.45.33 17


Tidigare resultat
2011-09-17 DN Stockholm Halvmarathon, Stockholm City
2011-09-17 Kung Björn-loppet, Uppsala
2011-09-10 Kistaloppet, Kista
2011-09-10 Stålisloppet, Sandviken
2011-09-09 Finnkampen, Helsingfors
2011-09-07 Xtreme Running Final, Ursvik
2011-09-06 Fredrikshofsspelen, Stockholm Stadion
2011-09-03 Tjejmilen, Stockholm
2011-09-03 Järnaloppet, Ljungbackens IP, Järna
2011-09-03 Täby Open, Täby
2011-08-30 Hälsoloppet, Huddinge
2011-08-28 Als Løbet, Sønderborg
2011-08-27 Stavanger Marathon, Stavanger
2011-08-27 Bellmanstafetten, Norra Djurgården
2011-08-23 Långlöparnas kväll, Stockholms Stadion
2011-08-20 Helsingfors City Marathon, Helsingfors
2011-08-20 Telge stadslopp, Södertälje
2011-08-20 Prinsens Minne, Halmstad
2011-08-17 Löplabbetspelen, Källbrinks IP, Huddinge
2011-08-17 IForm-loppet, Sundbyberg
2011-08-16 Tjejernas kväll, Stadion, Stockholm
2011-08-13 Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2011-08-12 Stora SM, Gävle
2011-08-07 Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2011-08-07 Gränumsloppet, Blekinge
2011-08-07 Veteran-SM (dag 3), Skellefteå
2011-08-06 Veteran-SM (dag 2), Skellefteå
2011-08-05 Veteran-SM (dag 1), Skellefteå
2011-08-05 Enhörna Challenge II, Södertälje IP
2011-08-03 Kalmarmilen, Kalmar
2011-08-02 Studenternas Hösttest, Stadion
2011-07-30 Baltzar-Loppet, Motala
2011-07-30 Falkenbergs Stadslopp, Falkenberg
2011-07-30 Swiss Alpine Marathon, Davos, Schweiz
2011-07-23 Jeekelslaf, Warken, Luxembourg
2011-07-23 Valbo Games, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2011-07-19 Le Tour de Sätra 2011, Sätra IP
2011-07-17 Ölandsspelen 2011, Högby IP, Löttorp
2011-07-16 KBC NACHT, Heusden, BEL
2011-07-14 Friidrottskväll på stadion 3, Stadion
2011-07-10 Världsungdomsspelen (dag 3), Nya Ullevi
2011-07-09 Världsungdomsspelen (dag 2), Nya Ullevi, Göteborg
2011-07-09 Musköloppet, Muskö
2011-07-09 Strömstadsmilen, Strömstad
2011-07-09 Varbergsloppet, Varberg
2011-07-07 Roslagsnatta, Norrtälje
2011-07-05 Friidrottskväll på Stadion 2, Stockholms Stadion
2011-07-03 Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2011-07-02 Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2011-07-02 Runrundan halvmaraton, Vallentuna
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta