Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2011-06-07 - Friidrottskväll på Stadion, dt 1, Stadion  Tillbaka » 

2011-06-07 - Friidrottskväll på Stadion, dt 1, Stadion

Officiell resultatlista »
Strålande solsken, lätta vindar, cirka 25 grader
 M 200 meter Försök, samlad lista-heat    (35 fullföljande)
  1.   Johan Wissman, 82 Helsingborg 20.94 (+0.8 m/s)
  2.   Niklas Larsson, 85 Hässelby 21.98 (+0.8 m/s)
  3.   Mattias Sunneborn, 70 Spårvägen 22.18 (+0.8 m/s)
  24.   Noël Edling, 80 Studenterna 24.48 (+0.4 m/s) PB 601
  28.   Hunter S Mabon, 69 Studenterna 24.97 (-0.1 m/s) PB 559
 M 200 meter 5-heat    (7 fullföljande) (Vind: +0,4)
  1.   Mo Farhad, 93 Hässelby SK 23.62
  3.   Noël Edling, 80 FK Studenterna 24.48
 M 200 meter 6-heat    (6 fullföljande) (Vind: -0,1)
  1.   Isak Hampel Klang, 96 Hässelby SK 24.47
  4.   Hunter S Mabon, 69 FK Studenterna 24.97 PB
 M 800 meter C-heat    (12 fullföljande)
  1.   Sam Salehian, 94 Hammarby IF 2.04.34
  11.   Jakob Lagerdahl, 77 FK Studenterna 2.35.01 PB 281
 M Längdhopp    (8 fullföljande)
  1.   Adam Ståhlberg, 91 Örbyhus IF 7.15 (+1,0 m/s)
  7.   Hunter S Mabon, 69 FK Studenterna 5.32 (+0,9 m/s) 448
 K 200 meter 2-heat    (5 fullföljande) (Vind: +0,8)
  1.   Tove Tengvall, 91 Hammarby IF 26.24
    Therese Aspsäter, 83 FK Studenterna DNS
 K 200 meter 3-heat    (6 fullföljande) (Vind: +1,6)
  1.   Stina Jansson, 94 Gefle IF 26.95
  6.   Suzanna Romilson, 90 FK Studenterna 28.96 547
 K 800 meter A-heat    (8 fullföljande)
  1.   Elin Morati, 91 Falu IK 2.08.74
  8.   Hanna Bartholomew, 83 FK Studenterna 2.15.88 843
 K 800 meter C-heat    (9 fullföljande)
  1.   Katri Tammelin, 84 Finland 2.25.06
  2.   Susanne Sjöstrand, 86 FK Studenterna 2.25.96 PB 717


Tidigare resultat
2011-10-29 NM-kval/Samnerödsloppet, Uddevalla
2011-10-23 Wiener Herbstmarathon, Wien, AUT
2011-10-22 Solsidan runt, Saltsjöbaden
2011-10-22 Hytteplansmila, Hytteplan, NRG
2011-10-16 Hässelbyloppet, Hässelby
2011-10-16 Amsterdam Marathon, Amsterdam, NL
2011-10-16 Foyer Marathon, Echternach, Luxembourg
2011-10-09 Chicago Marathon, Chicago
2011-10-09 Liverpool Marathon 2011, Liverpool, GBR
2011-10-09 Hellasloppet, Hellasgården
2011-10-08 Tjurruset Stockholm 2011, Norra Djurgården
2011-10-08 Sörmland Ultra Marathon, Björkhagen-Haninge
2011-10-08 Bålstaloppet, Bålsta
2011-10-04 ALJ open light, Stadion
2011-10-02 Run in Lyon, Lyon - Frankrike
2011-10-01 Sicklaloppet, Nacka
2011-09-25 Lidingö tjejlopp, Lidingö
2011-09-25 Berlin marathon, Berlin
2011-09-24 Lidingöloppet, Lidingö
2011-09-23 Hässelby öppet KM mångkamp, Hässelby IP
2011-09-18 Hanvikenspelen, Trollbäckens IP
2011-09-17 DN Stockholm Halvmarathon, Stockholm City
2011-09-17 Kung Björn-loppet, Uppsala
2011-09-10 Kistaloppet, Kista
2011-09-10 Stålisloppet, Sandviken
2011-09-09 Finnkampen, Helsingfors
2011-09-07 Xtreme Running Final, Ursvik
2011-09-06 Fredrikshofsspelen, Stockholm Stadion
2011-09-03 Tjejmilen, Stockholm
2011-09-03 Järnaloppet, Ljungbackens IP, Järna
2011-09-03 Täby Open, Täby
2011-08-30 Hälsoloppet, Huddinge
2011-08-28 Als Løbet, Sønderborg
2011-08-27 Stavanger Marathon, Stavanger
2011-08-27 Bellmanstafetten, Norra Djurgården
2011-08-23 Långlöparnas kväll, Stockholms Stadion
2011-08-20 Helsingfors City Marathon, Helsingfors
2011-08-20 Telge stadslopp, Södertälje
2011-08-20 Prinsens Minne, Halmstad
2011-08-17 Löplabbetspelen, Källbrinks IP, Huddinge
2011-08-17 IForm-loppet, Sundbyberg
2011-08-16 Tjejernas kväll, Stadion, Stockholm
2011-08-13 Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2011-08-12 Stora SM, Gävle
2011-08-07 Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2011-08-07 Gränumsloppet, Blekinge
2011-08-07 Veteran-SM (dag 3), Skellefteå
2011-08-06 Veteran-SM (dag 2), Skellefteå
2011-08-05 Veteran-SM (dag 1), Skellefteå
2011-08-05 Enhörna Challenge II, Södertälje IP
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta