Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2011-06-29 - Sommarspelen, Stockholms Stadion  Tillbaka » 

2011-06-29 - Sommarspelen, Stockholms Stadion

Officiell resultatlista »
Arrangör: FK Studenterna
Datum: 29 juni 2011
Plats: Stockholms Olympiastadion
Ort: Stockholm
Tävlingsledare: Jakob Lagerdahl
Assisterande tävlingsledare: Ellinor Björk Gyllenhammar
 K 3000m Final-heat    (13 fullföljande)
  1.   Degefa Biruktayit, 90 Etiopien 9.25.87
  2.   Louise Wiker, 79 Hässelby SK 10.04.91
  3.   Maria Sandström, 90 Malmö AI 10.13.13
  5.   Rebecka Törner, 86 FK Studenterna 10.14.65 772
  7.   Hanna Lindholm, 79 FK Studenterna 10.31.73 719
  9.   Jessica Wetterborg, 80 FK Studenterna 10.38.63 698
 F+K 800m B-final-heat    (12 fullföljande)
  1.   Vilma Jonsson, 99 Danderyds SK 2.24.00
  2.   Klara Henriksson, 97 Åkersberga SK 2.24.88
  3.   Emma Gustavsson, 97 Uppsala IF 2.25.53
  4.   Susanne Sjöstrand, 86 FK Studenterna 2.25.78 720
  10.   Monika Grudzinska, 78 FK Studenterna 2.45.77 515
  12.   Emelie Ovenholm, 81 FK Studenterna 3.28.35 211
 F+K 800m A-final-heat    (9 fullföljande)
  1.   Fanny Ek, 82 Tjust bike and running club 2.12.38
  2.   Jemima Backman, 92 Esbo IF 2.15.76
  3.   Sara Rönnby, 93 Enhörna IF 2.16.89
  6.   Matilda Lundmark, 72 FK Studenterna 2.21.65 769
  8.   Suzanna Romilson, 90 FK Studenterna 2.30.01 672
 F+K 200m C-final-heat    (6 fullföljande) (Vind: +0,3)
  1.   Linnéa Frobe, 98 Täby IS 27.91
  2.   Suzanna Romilson, 90 FK Studenterna 28.18 600
  3.   Carolina Eriksson, 99 Huddinge AIS 28.51
 F+K 200m B-final-heat    (7 fullföljande) (Vind: -0,2)
  1.   Emmy Olson, 94 Gefle IF 26.13
  2.   Emma Stenlöf, 96 Västerås FK 26.44
  3.   Alexi Ramskog, 94 Hammarby Friidrott 26.66
  4.   Therese Aspsäter, 83 FK Studenterna 27.25 666
 F+K 100m Försök 2-heat    (6 fullföljande) (Vind: +0,3)
  1.   Emma Stenlöf, 96 Västerås FK 12.85
  2.   Samantha Wikmark, 92 Danderyds SK 13.04
  3.   Lisa Berg, 93 Huddinge AIS 13.25
  4.   Therese Aspsäter, 83 FK Studenterna 13.26 626
 M 5000m B-final-heat    (21 fullföljande)
  1.   Erik Begler, 83 Running Sweden 16.40.89
  2.   Ulf Almqvist, 81 IF Linnéa 17.03.42
  3.   Peter Kujanpää, 74 Bålsta IK 17.05.86
  10.   Johan Falkenberg , 77 FK Studenterna 18.01.23 507
  13.   Kjell Svedman, 80 FK Studenterna 18.24.92 472
  15.   Pontus Östlund , 71 FK Studenterna 19.31.53 380
  19.   Bengt Wiberg, 57 FK Studenterna 19.55.10 350
 M 5000m A-final-heat    (16 fullföljande)
  1.   Alexander Palm, 93 IK Norrköping Friidrott 15.29.60
  2.   Erik Norrbom, 93 Turebergs FK 15.37.34
  3.   Michael Mustaniemi, 87 Bålsta IK 15.42.60
  14.   Martin Ronnerstedt, 85 FK Studenterna 16.56.09 613
 P+M 800m D-final-heat    (9 fullföljande)
  1.   Joakim Ekström, 96 Ärla IF 2.12.08
  2.   Philip Wackendal, 96 Huddinge AIS 2.13.30
  3.   Martin Tholander, 93 Hammarby Friidrott 2.15.16
  9.   Jakob Lagerdahl, 77 FK Studenterna 2.33.48 296
 P+M 200m D-final-heat    (8 fullföljande) (Vind: +0,4)
  1.   Carl Dath, 95 Täby IS 24.20
  2.   Pontus Attåsen, 96 Upsala IF 24.22
  3.   John Alex BoutzasBoutzas, 91 Sundbybergs IK 24.26
  5.   Noël Edling, 80 FK Studenterna 24.43 606


Tidigare resultat
2011-09-18 Hanvikenspelen, Trollbäckens IP
2011-09-17 DN Stockholm Halvmarathon, Stockholm City
2011-09-17 Kung Björn-loppet, Uppsala
2011-09-10 Kistaloppet, Kista
2011-09-10 Stålisloppet, Sandviken
2011-09-09 Finnkampen, Helsingfors
2011-09-07 Xtreme Running Final, Ursvik
2011-09-06 Fredrikshofsspelen, Stockholm Stadion
2011-09-03 Tjejmilen, Stockholm
2011-09-03 Järnaloppet, Ljungbackens IP, Järna
2011-09-03 Täby Open, Täby
2011-08-30 Hälsoloppet, Huddinge
2011-08-28 Als Løbet, Sønderborg
2011-08-27 Stavanger Marathon, Stavanger
2011-08-27 Bellmanstafetten, Norra Djurgården
2011-08-23 Långlöparnas kväll, Stockholms Stadion
2011-08-20 Helsingfors City Marathon, Helsingfors
2011-08-20 Telge stadslopp, Södertälje
2011-08-20 Prinsens Minne, Halmstad
2011-08-17 Löplabbetspelen, Källbrinks IP, Huddinge
2011-08-17 IForm-loppet, Sundbyberg
2011-08-16 Tjejernas kväll, Stadion, Stockholm
2011-08-13 Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2011-08-12 Stora SM, Gävle
2011-08-07 Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2011-08-07 Gränumsloppet, Blekinge
2011-08-07 Veteran-SM (dag 3), Skellefteå
2011-08-06 Veteran-SM (dag 2), Skellefteå
2011-08-05 Veteran-SM (dag 1), Skellefteå
2011-08-05 Enhörna Challenge II, Södertälje IP
2011-08-03 Kalmarmilen, Kalmar
2011-08-02 Studenternas Hösttest, Stadion
2011-07-30 Baltzar-Loppet, Motala
2011-07-30 Falkenbergs Stadslopp, Falkenberg
2011-07-30 Swiss Alpine Marathon, Davos, Schweiz
2011-07-23 Jeekelslaf, Warken, Luxembourg
2011-07-23 Valbo Games, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2011-07-19 Le Tour de Sätra 2011, Sätra IP
2011-07-17 Ölandsspelen 2011, Högby IP, Löttorp
2011-07-16 KBC NACHT, Heusden, BEL
2011-07-14 Friidrottskväll på stadion 3, Stadion
2011-07-10 Världsungdomsspelen (dag 3), Nya Ullevi
2011-07-09 Världsungdomsspelen (dag 2), Nya Ullevi, Göteborg
2011-07-09 Musköloppet, Muskö
2011-07-09 Strömstadsmilen, Strömstad
2011-07-09 Varbergsloppet, Varberg
2011-07-07 Roslagsnatta, Norrtälje
2011-07-05 Friidrottskväll på Stadion 2, Stockholms Stadion
2011-07-03 Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2011-07-02 Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta