Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2011-08-17 - Löplabbetspelen, Källbrinks IP, Huddinge  Tillbaka » 

2011-08-17 - Löplabbetspelen, Källbrinks IP, Huddinge

Officiell resultatlista »
 Fint
 MS Diskus    (5 fullföljande)
  1.   Lasse Ohtamma, 80 Väsby 42.95
  2.   Bengt Pettersson, 61 Huddinge 34.84
  3.   Mattias Sunneborn, 70 Spårvägen 34.63
  5.   Hunter S Mabon, 69 Studenterna 28.14 431
 fint
 MS Längdhopp    (19 fullföljande)
  1.   Judel Kibondo, 86 Sundbyberg 6.87
  2.   Hendrik Lepik, 90 Estland 6.77
  3.   Oskar Åberg, 89 Huddinge 6.74
  15.   Hunter S Mabon, 69 Studenterna 5.19 (0 m/s) 418
 MS 200 m Final 3-heat    (7 fullföljande) (Vind: +0.3)
  1.   Christopher Sentell, 94 Tureberg 24.15
  2.   Viktor Björnberg, 93 Huddinge 24.18
  3.   Victor Wolfgang, 88 Spårvägen 24.22
  6.   Mikael Brodersen, 80 Studenterna 24.96 560
 fint
 MS 100 m Final 3-heat    (6 fullföljande) (Vind: +2.5)
  1.   Victor Wolfgang, 88 Spårvägen 11.66
  2.   Dennis Elms Jansson, 95 Huddinge 11.75
  3.   Gabriel Heen, 95 Huddinge 11.86
  4.   Mikael Brodersen, 80 Studenterna 12.30 520
 fint
 MS 100 m Final 2-heat    (5 fullföljande) (Vind: +2.6)
  1.   Erik Hermelin, 96 Lidingö 11.87
  2.   Leo Persson, 91 Täby 12.09
  3.   Hunter S Mabon, 69 Studenterna 12.43 501
 M 3000m 1-heat    (13 fullföljande)
  1.   Markus Hansell Tyresö FK 9.48.22 (3:16/km)
  2.   Jon M Steging Rörösjöns IK 9.51.10 (3:17/km)
  3.   Mikael Johansson FK Studenterna 9.51.79 (3:17/km) PB 585
  10.   Odd Öksnes FK Studenterna 11.15.60 (3:45/km) 359
 K 3000m    (5 fullföljande)
  1.   Hanna Lindholm FK Studenterna 10.28.19 (3:29/km) PB 730
  2.   Jessica Wetterborg FK Studenterna 10.32.15 (3:30/km) PB 718
  3.   Johanna Kahlroth Åland 10.52.39 (3:37/km)
 K 800m    (5 fullföljande)
  1.   Malin Trollsås, 93 Danderyds 2.22.40
  2.   Susanne Sjöstrand, 86 Studenterna 2.26.12 716
  3.   Emma Fogelkvist, 95 Spårvägen 2.31.09
 Passering 400m: Trollsås: 69.96, Sjöstrand 71.44, Fogelkvist 71.56


Tidigare resultat
2011-10-09 Chicago Marathon, Chicago
2011-10-09 Liverpool Marathon 2011, Liverpool, GBR
2011-10-09 Hellasloppet, Hellasgården
2011-10-08 Tjurruset Stockholm 2011, Norra Djurgården
2011-10-08 Sörmland Ultra Marathon, Björkhagen-Haninge
2011-10-08 Bålstaloppet, Bålsta
2011-10-04 ALJ open light, Stadion
2011-10-02 Run in Lyon, Lyon - Frankrike
2011-10-01 Sicklaloppet, Nacka
2011-09-25 Lidingö tjejlopp, Lidingö
2011-09-25 Berlin marathon, Berlin
2011-09-24 Lidingöloppet, Lidingö
2011-09-23 Hässelby öppet KM mångkamp, Hässelby IP
2011-09-18 Hanvikenspelen, Trollbäckens IP
2011-09-17 DN Stockholm Halvmarathon, Stockholm City
2011-09-17 Kung Björn-loppet, Uppsala
2011-09-10 Kistaloppet, Kista
2011-09-10 Stålisloppet, Sandviken
2011-09-09 Finnkampen, Helsingfors
2011-09-07 Xtreme Running Final, Ursvik
2011-09-06 Fredrikshofsspelen, Stockholm Stadion
2011-09-03 Tjejmilen, Stockholm
2011-09-03 Järnaloppet, Ljungbackens IP, Järna
2011-09-03 Täby Open, Täby
2011-08-30 Hälsoloppet, Huddinge
2011-08-28 Als Løbet, Sønderborg
2011-08-27 Stavanger Marathon, Stavanger
2011-08-27 Bellmanstafetten, Norra Djurgården
2011-08-23 Långlöparnas kväll, Stockholms Stadion
2011-08-20 Helsingfors City Marathon, Helsingfors
2011-08-20 Telge stadslopp, Södertälje
2011-08-20 Prinsens Minne, Halmstad
2011-08-17 Löplabbetspelen, Källbrinks IP, Huddinge
2011-08-17 IForm-loppet, Sundbyberg
2011-08-16 Tjejernas kväll, Stadion, Stockholm
2011-08-13 Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2011-08-12 Stora SM, Gävle
2011-08-07 Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2011-08-07 Gränumsloppet, Blekinge
2011-08-07 Veteran-SM (dag 3), Skellefteå
2011-08-06 Veteran-SM (dag 2), Skellefteå
2011-08-05 Veteran-SM (dag 1), Skellefteå
2011-08-05 Enhörna Challenge II, Södertälje IP
2011-08-03 Kalmarmilen, Kalmar
2011-08-02 Studenternas Hösttest, Stadion
2011-07-30 Baltzar-Loppet, Motala
2011-07-30 Falkenbergs Stadslopp, Falkenberg
2011-07-30 Swiss Alpine Marathon, Davos, Schweiz
2011-07-23 Jeekelslaf, Warken, Luxembourg
2011-07-23 Valbo Games, Gunder Hägg Stadion, Gävle
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta