Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2011-09-24 - Lidingöloppet, Lidingö  Tillbaka » 

2011-09-24 - Lidingöloppet, Lidingö

Officiell resultatlista »
 K30 30K    (3369 fullföljande)
  1.   Charlotte Karlsson IFK Tumba 02.02.55
  2.   Petra Kindlund Motionärsligans träningsgrupp 02.05.17
  3.   Eva Nyström Ullevi 02.06.01
  4.   Rebecka Törner FK Studenterna 02.06.18 PB
  38.   Jeanette Rudolfsson FK Studenterna 02.23.28
  51.   Cjristin Bergkvist FK Studenterna 02.25.39 PB
  73.   Ellinor Björk Skarpnäcks OL 02.27.16
  164.   Linda Jerrewing FK Studenterna 02.33.36 PB
  222.   Lydia Kahn Sibirien 02.36.45
 M30 30K    (11992 fullföljande)
  1.   Lewis Korir Kenya 1.34.54
  2.   David Nilsson Högby 1.42.01
  3.   Lars Johansson Enhörna 1.42.27
  9.   Patrik Engström Studenterna 1.47.09
  16.   Andreas Svensson Studenterna 1.49.34 PB
  32.   Patrik Eklund Studenterna 1.54.03 PB
  39.   Ulf Troeng Studenterna 1.55.24
  44.   Hans Edvardsson Studenterna 1.56.13
  47.   Lorenzo Nesi Studenterna 1.56.50
  62.   Thomas Pechhacker Studenterna 1.58.02
  71.   Huruy Ghebrehiwet Studenterna 1.58.25
  72.   Daniel Nilsson Studenterna 1.58.26
  74.   Mikael Johansson Studenterna 1.58.42 PB
  94.   Martin Ronnerstedt Studenterna 2.01.02 PB
  119.   Magnus Hamp Studenterna 2.02.26 PB
  151.   Mattias Gärdsback Studenterna 2.04.21
  160.   Mattias Aspholm Studenterna 2.04.48
  178.   Jonas Jansson Studenterna 2.05.23 PB
  229.   Daniel Edsgärd Studenterna 2.08.03
  243.   Jonas Lund Studenterna 2.08.38
  276.   Patrik Viklund Studenterna 2.09.50 PB
  301.   Magnus Larsson Studenterna 2.10.28
  349.   Henrik Jönsson Studenterna 2.12.13
  449.   Johan Falkenberg Studenterna 2.13.50
  471.   Alejandro Sanchez Crespo Studenterna 2.14.08
  490.   Tomas Mårtensson Studenterna 2.14.27
  500.   Kjell Svedman Studenterna 2.14.42 PB
  502.   Michael Mårdh Studenterna 2.14.44
  510.   Michael Berlin Studenterna 2.14.54
  632.   Rickard Bellander Studenterna 2.17.40
  685.   Clarence Ärlebrink Studenterna 2.18.35
  687.   Jan Hansson Studenterna 2.18.36
  966.   Pontus Östlund Studenterna 2.22.31
  1645.   Tom Serenander Studenterna 2.29.04
  1764.   Leonard Lundin Studenterna 2.30.06


Tidigare resultat
2011-10-08 Tjurruset Stockholm 2011, Norra Djurgården
2011-10-08 Sörmland Ultra Marathon, Björkhagen-Haninge
2011-10-08 Bålstaloppet, Bålsta
2011-10-04 ALJ open light, Stadion
2011-10-02 Run in Lyon, Lyon - Frankrike
2011-10-01 Sicklaloppet, Nacka
2011-09-25 Lidingö tjejlopp, Lidingö
2011-09-25 Berlin marathon, Berlin
2011-09-24 Lidingöloppet, Lidingö
2011-09-23 Hässelby öppet KM mångkamp, Hässelby IP
2011-09-18 Hanvikenspelen, Trollbäckens IP
2011-09-17 DN Stockholm Halvmarathon, Stockholm City
2011-09-17 Kung Björn-loppet, Uppsala
2011-09-10 Kistaloppet, Kista
2011-09-10 Stålisloppet, Sandviken
2011-09-09 Finnkampen, Helsingfors
2011-09-07 Xtreme Running Final, Ursvik
2011-09-06 Fredrikshofsspelen, Stockholm Stadion
2011-09-03 Tjejmilen, Stockholm
2011-09-03 Järnaloppet, Ljungbackens IP, Järna
2011-09-03 Täby Open, Täby
2011-08-30 Hälsoloppet, Huddinge
2011-08-28 Als Løbet, Sønderborg
2011-08-27 Stavanger Marathon, Stavanger
2011-08-27 Bellmanstafetten, Norra Djurgården
2011-08-23 Långlöparnas kväll, Stockholms Stadion
2011-08-20 Helsingfors City Marathon, Helsingfors
2011-08-20 Telge stadslopp, Södertälje
2011-08-20 Prinsens Minne, Halmstad
2011-08-17 Löplabbetspelen, Källbrinks IP, Huddinge
2011-08-17 IForm-loppet, Sundbyberg
2011-08-16 Tjejernas kväll, Stadion, Stockholm
2011-08-13 Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2011-08-12 Stora SM, Gävle
2011-08-07 Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2011-08-07 Gränumsloppet, Blekinge
2011-08-07 Veteran-SM (dag 3), Skellefteå
2011-08-06 Veteran-SM (dag 2), Skellefteå
2011-08-05 Veteran-SM (dag 1), Skellefteå
2011-08-05 Enhörna Challenge II, Södertälje IP
2011-08-03 Kalmarmilen, Kalmar
2011-08-02 Studenternas Hösttest, Stadion
2011-07-30 Baltzar-Loppet, Motala
2011-07-30 Falkenbergs Stadslopp, Falkenberg
2011-07-30 Swiss Alpine Marathon, Davos, Schweiz
2011-07-23 Jeekelslaf, Warken, Luxembourg
2011-07-23 Valbo Games, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2011-07-19 Le Tour de Sätra 2011, Sätra IP
2011-07-17 Ölandsspelen 2011, Högby IP, Löttorp
2011-07-16 KBC NACHT, Heusden, BEL
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta