Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2012-03-03 - Löparmångkampen 2012, Bosön  Tillbaka » 

2012-03-03 - Löparmångkampen 2012, Bosön

Poängen EJ samma som Pokalpoäng!!!!
 K 400m C-heat    (2 fullföljande)
  1.   Suzanna Romilson FK Studenterna 1.03.5m
  2.   Hanna Lindholm FK Studenterna 1.10.7m
 M 400m A & B-heat    (4 fullföljande)
  1.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 58.5m
  2.   Mikael Brodersen FK Studenterna 59.9m
  3.   Hunter S Mabon FK Studenterna 1.01.1m
  4.   Leonard Lundin FK Studenterna 1.02.2m
 M&K 800m Mixat-heat    (6 fullföljande)
  1. (H1) Leonard Lundin FK Studenterna 2.30.1m
  2. (H2) Ingemar Ztorm FK Studenterna 2.33.5m
  3. (K1) Hanna Lindholm FK Studenterna 2.37.1m
  4. (K2) Suzanna Romilson FK Studenterna 2.42.4m
  5. (H3) Hunter S Mabon FK Studenterna 2.45.6m
  6. (K3) Emelie Ovenholm FK Studenterna 4.02.4m
 M&K 3000m Mixat-heat    (3 fullföljande)
  1. (K1) Hanna Lindholm FK Studenterna 10.34.7m
  2. (H1) Leonard Lundin FK Studenterna 11.02.1m
  3. (K2) Emelie Ovenholm FK Studenterna 17.01.9m
 K 60m C-heat    (3 fullföljande)
    Suzanna Romilson FK Studenterna 8.5m
    Emelie Ovenholm FK Studenterna 10.8m
    Hanna Lindholm FK Studenterna 9.0m
 M 60m A & B-heat    (5 fullföljande)
  1.   Mikael Brodersen FK Studenterna 7.8m
  2.   Hunter S Mabon FK Studenterna 7.8m
  3.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 8.0m
  4.   Leonard Lundin FK Studenterna 8.3m
  5.   Johan Brick FK Studenterna DNS
 M&K 1500m Mixat-heat    (5 fullföljande)
  1. (H1) Leonard Lundin FK Studenterna 4.52.9m
  2. (K1) Hanna Lindholm FK Studenterna 4.54.6m
  3. (K2) Suzanna Romilson FK Studenterna 5.34.8m
  4. (H2) Johan Brick FK Studenterna 6.11.8m
  5. (K3) Emelie Ovenholm FK Studenterna 7.43.0m
 Herrar 200m A & B-heat    (5 fullföljande)
  1.   Hunter S Mabon FK Studenterna 25.0m 603
  2.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 25.5m 561
  3.   Mikael Brodersen FK Studenterna 25.7m 547
  4.   Leonard Lundin FK Studenterna 26.4m 490
  5.   Johan Brick FK Studenterna 28.1m 368
 Kvinnor 200m A-heat    (3 fullföljande)
  1.   Suzanna Romilson FK Studenterna 28.3m 606
  2.   Hanna Lindholm FK Studenterna 30.1m 474
  3.   Emelie Ovenholm FK Studenterna 39.3m 40


Tidigare resultat
2012-07-07 Engelbrekts halvmarathon, Norberg
2012-07-05 Sollentuna GP, Sollentunavallen
2012-07-01 ERGO White Nights Marathon, S;t Petersburg
2012-07-01 Uppsalaspelen, dag 2, Studenternas IP, Uppsala
2012-06-30 Kustmaran, Kritianopel
2012-06-30 Stockholm Trail, Stockholm
2012-06-30 Uppsalaspelen, Uppsala
2012-06-30 Runrundan halvmaraton, Vallentuna
2012-06-29 SM 100 Km Lapland Ultra, Adak Norrbotten
2012-06-29 Trosa Stadslopp, Trosa
2012-06-26 Sommarspelen, Stadion
2012-06-25 Öppna dm 1, Stadion
2012-06-25 Friidrottskväll på stadion 1, Stadion
2012-06-20 Enhörna Challenge 1, Södertälje IP
2012-06-19 Studenternas Sommartest, Stadion
2012-06-16 Karlstad Stadslopp, Karlstad
2012-06-16 Huddingespelen, Huddinge
2012-06-10 Svealandsserien deltävling 2, Köpings IP, Köping
2012-06-10 Sayo, Sollentunavallen
2012-06-09 Paradisloppet, Brunn, Ingarö
2012-06-09 Österåkersmilen, Österåker
2012-06-08 Sayo, Sollentunavallen
2012-06-07 Mälarenergi Stadslopp, Västerås
2012-06-06 Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2012-06-05 Spårvägens 5-kamp, Sätra
2012-06-02 Berdorfer laf, Berdorf, LUX
2012-06-02 Stockholm Marathon, Stockholm
2012-05-31 Int. Saar-Lor-Lux-Lauf der Polizei, Saarbrucken, GER
2012-05-27 Täbyloppet, Skavlöten
2012-05-26 Tolvanloppet, Bromma
2012-05-23 MilSpåret, Djurgården
2012-05-22 Ursvik Xtreme DT4, Ursvik
2012-05-19 ING europe-marathon Luxembourg, Luxembourg, LUX
2012-05-19 Stockholms brantaste, Hammarbybacken, Stockholm
2012-05-19 Svealandsserien deltävling 1, Gunder Hägg Arena, Gävle
2012-05-19 Skärholmsloppet, Skärholmen
2012-05-16 Arenamilen, Vallentuna idrottsplats
2012-05-13 Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP
2012-05-13 Cliärrwer Loof, Clervaux, LUXEMBOURG
2012-05-12 VDM, Sätra
2012-05-12 Strömmingsloppet, Vaxholm
2012-05-12 GöteborgsVarvet, Göteborg
2012-05-08 Ursvik Extreme deltävling 3, Ursvik, Sundbyberg
2012-05-08 Speedy Gonzales, Enskede IP
2012-05-01 Danderydsloppet, Danderydsvallen
2012-04-29 Terräng-SM, dag 2, Linköping
2012-04-28 Neglingeloppet, Saltsjöbaden
2012-04-28 Terräng-SM, dag 1, Linköping
2012-04-28 Sentrumsløpet, Oslo
2012-04-28 Lidingö Ultra 50k, Lidingö
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta