Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2012-04-21 - Terräng-DM, Ursvik  Tillbaka » 

2012-04-21 - Terräng-DM, Ursvik

Officiell resultatlista »
 Män Veteraner 50 8km    (10 fullföljande)
  1.   Stefano Testi Boo IF 29.27
  2.   Alex Smirnov Hässelby SK 30.34
  3.   Patrik Karlsson Team Skavsåret 31.56
  4.   Olle Jorinder FK Studenterna 33.27
  8.   Jan Schröder FK Studenterna 37.14
 Män Veteraner 45 8km    (7 fullföljande)
  1.   Gunnar Durén Hässelby SK 28.54
  7.   Gordon Woodward FK Studenterna 41.14
 Män Veteraner 35 8km    (8 fullföljande)
  1.   Fredrik Uhrbom Spårvägens FK 28.18
  2.   Mikael Johansson FK Studenterna 29.28
  3.   Mattias Willim Vallentuna FK 30.33
  5.   Michael Mårdh FK Studenterna 31.07
 Män Seniorer 4km    (22 fullföljande)
  1.   Erik Widing Turebergs FK 12.27
  2.   Patrik Engström FK Studenterna 12.29 50
  3.   Daniel Lundgren Turebergs FK 12.31
 Män Seniorer 12 km    (15 fullföljande)
  1.   Fredrik Uhrbom Spårvägens FK 42.11
  2.   Carl Wistedt Huddinge AIS 42.58
  3.   Jan Amnéus Väsby IK 43.10
  4.   Hans Edvardsson FK Studenterna 43.19 40
  7.   Fredrik Robertsson FK Studenterna 43.59 30
  8.   Fredrik Persson 44.07 25
  9.   Patrik Eklund 44.29 20
  11.   Martin Ronnerstedt 44.41 17
  12.   Fredrik Gustavsson 44.45 15
  14.   Jonas Larsson 46.08 13
    Patrik Viklund DNF
 Kvinnor Veteraner 40 4km    (3 fullföljande)
  1.   Charlotta Linnell FK Studenterna 17.36
  2.   Eva Hardell Hässelby SK 17.52
  3.   Annsofie Kullin-Svärd Huddinge AIS 18.49
 Kvinnor Seniorer 4km    (15 fullföljande)
  1.   Hanna Bartholomew Hässelby SK 14.12
  2.   Charlotte Schönbeck IFK Lidingö 14.29
  3.   Helene Malmkvist Spårvägens FK 14.45
  6.   Hanna Lindholm FK Studenterna 15.22 50
    Susanne Sjöstrand FK Studenterna DNF


Tidigare resultat
2012-07-14 Jubileumsmarathon, Stockholm
2012-07-13 Ölandspelen, Högby
2012-07-08 Världsungdomsspelen, Göteborg / Nya Ullevi
2012-07-07 Världsungdomsspelen, Göteborg
2012-07-07 Strömstadmilen, Strömstad
2012-07-07 Engelbrekts halvmarathon, Norberg
2012-07-05 Sollentuna GP, Sollentunavallen
2012-07-01 ERGO White Nights Marathon, S;t Petersburg
2012-07-01 Uppsalaspelen, dag 2, Studenternas IP, Uppsala
2012-06-30 Kustmaran, Kritianopel
2012-06-30 Stockholm Trail, Stockholm
2012-06-30 Uppsalaspelen, Uppsala
2012-06-30 Runrundan halvmaraton, Vallentuna
2012-06-29 SM 100 Km Lapland Ultra, Adak Norrbotten
2012-06-29 Trosa Stadslopp, Trosa
2012-06-26 Sommarspelen, Stadion
2012-06-25 Öppna dm 1, Stadion
2012-06-25 Friidrottskväll på stadion 1, Stadion
2012-06-20 Enhörna Challenge 1, Södertälje IP
2012-06-19 Studenternas Sommartest, Stadion
2012-06-16 Karlstad Stadslopp, Karlstad
2012-06-16 Huddingespelen, Huddinge
2012-06-10 Svealandsserien deltävling 2, Köpings IP, Köping
2012-06-10 Sayo, Sollentunavallen
2012-06-09 Paradisloppet, Brunn, Ingarö
2012-06-09 Österåkersmilen, Österåker
2012-06-08 Sayo, Sollentunavallen
2012-06-07 Mälarenergi Stadslopp, Västerås
2012-06-06 Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2012-06-05 Spårvägens 5-kamp, Sätra
2012-06-02 Berdorfer laf, Berdorf, LUX
2012-06-02 Stockholm Marathon, Stockholm
2012-05-31 Int. Saar-Lor-Lux-Lauf der Polizei, Saarbrucken, GER
2012-05-27 Täbyloppet, Skavlöten
2012-05-26 Tolvanloppet, Bromma
2012-05-23 MilSpåret, Djurgården
2012-05-22 Ursvik Xtreme DT4, Ursvik
2012-05-19 ING europe-marathon Luxembourg, Luxembourg, LUX
2012-05-19 Stockholms brantaste, Hammarbybacken, Stockholm
2012-05-19 Svealandsserien deltävling 1, Gunder Hägg Arena, Gävle
2012-05-19 Skärholmsloppet, Skärholmen
2012-05-16 Arenamilen, Vallentuna idrottsplats
2012-05-13 Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP
2012-05-13 Cliärrwer Loof, Clervaux, LUXEMBOURG
2012-05-12 VDM, Sätra
2012-05-12 Strömmingsloppet, Vaxholm
2012-05-12 GöteborgsVarvet, Göteborg
2012-05-08 Ursvik Extreme deltävling 3, Ursvik, Sundbyberg
2012-05-08 Speedy Gonzales, Enskede IP
2012-05-01 Danderydsloppet, Danderydsvallen
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta