Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2012-05-19 - Svealandsserien deltävling 1, Gunder Hägg Arena, Gävle  Tillbaka » 

2012-05-19 - Svealandsserien deltävling 1, Gunder Hägg Arena, Gävle

Officiell resultatlista »
 K 4x100
  1.   Stafett Lag Upsala IF 49.85
  2.   Stafett Lag Studenterna 54.18
  3.   Stafett Lag FGF Gotland 54.72
 Team :
Amina Henaien Taghaboni Suzanna Romilson -90
Emily Helenius -93 Lovisa Reuter -88
 K Slägga
  1.   Freja Liljedahl, 94 Gefle IF 54.38
  8.   Marta Brodersen, 83 Studenterna 15.92
 K Kula
  1.   Anna Wikström, 87 IFK Tumba 13.89
  6.   Ulrika Evjen, 74 Studenterna 8.95
 K Längd
  1.   Klara Helander, 95 Upsala IF 5.56w (+4.0 m/s)
  8.   Amina Henaien Taghaboni, 84 FK Studenterna 4.46w (+2.8 m/s)
 K 100mH (Vind: +3.1)
  1.   Klara Zetterberg, 96 Upsala IF 17.61w
  3.   Ulrika Evjen, 74 FK Studenterna 22.02w 221
 K 400m
  1.   Anna Hyvärinen, 90 IFK Lidingö 59.01
  6.   Suzanna Romilson, 90 FK Studenterna 62.98 688
 M 4x100
  1.   Stafett Lag IFK Lidingö 44.71
  2.   Stafett Lag Upsala IF 44.96
  3.   Stafett Lag Studenterna 47.82
 Team Studenterna:
Hunter S Mabon -69 Henrik Bergquist -73
Michael Brodersen -80 Jorge Miró -86
 M Slägga    (7 fullföljande)
  1.   Robert Aleroth, 84 Gefle IF 59.08
  7.   Mikael Brodersen, 80 FK Studenterna 14.42
 M Kula    (7 fullföljande)
  1.   Erik Larsson, 80 FGF Gotland 13.93
  6.   Urban Evjen, 73 FK Studenterna 8.83
 M 100m    (7 fullföljande)
  1.   Tony Darkwah, 86 Hellas 10.92 (+1.9 m/s)
  7.   Noël Edling, 80 FK Studenterna 14.99 (+1.9 m/s) 88
 M 400M    (7 fullföljande)
  1.   Erik Martinsson, 96 Gefle IF 51.03
  5.   Henrik Bergquist, 73 FK Studenterna 57.82 503
 M 1500m    (7 fullföljande)
  1.   Jonatan Alvaeus, 90 Upsala IF 4.17.98
  7.   Leonard Lundin, 85 FK Studenterna 4.52.13 452
 M 110mH    (5 fullföljande) (Vind: +2.7)
  1.   Erk Larsson, 80 FGF Gotland 16.83
  4.   Urban Evjen, 73 Studenterna 20.97
 M Längd
  1.   Filip Hjort, 93 Gefle IF 6.64 (+2.2 m/s)
  4.   Hunter S Mabon, 69 FK Studenterna 5.86 (+1.9 m/s) PB
 M Stavhopp
  1.   Carl Stenson, 93 Hellas 4.65
  5.   Hunter S Mabon, 69 Studenterna 3.00
 K 100m    (3 fullföljande)
  1.   Klara Hellander Uppsala 12.39
  2.   Maja Almgren Gotland 12.81
  3.   Therese Aspsäter, 83 FK Studenterna 13.15 646
 Sol och blåst
 K 1500m    (7 fullföljande)
  1.   Hanna Lindholm, 79 FK Studenterna 4.47.67 PB 771
  2.   Isabella Andersson, 97 Turebergs FK 4.57.61
  3.   Matilda Lundmark, 90 Gefle IF 5.14.21


Tidigare resultat
2012-10-21 The Bupa great Birmingham run, Birmingham
2012-10-20 Växjö Marathon, Växjö
2012-10-14 Hässelbyloppet, Hässelby
2012-10-13 Sörmlands Ultra, Björkhagen till Haninge
2012-10-07 Castorama, Sätra
2012-10-07 Hellasloppet, Hellasgården
2012-10-06 Tjurruset, Åkersberga
2012-09-30 Berlin marathon, Berlin
2012-09-30 Lidingö Tjejlopp, Lidingö
2012-09-30 Route de vin, Remich, LUX
2012-09-29 Lidingöloppet, Lidingö
2012-09-22 ALJ Open, Stockholm Stadion
2012-09-16 Mångkamps SM, Huddinge
2012-09-15 DN Stockholm Halvmarathon, Stockholm
2012-09-08 Bysjöloppet, Åtvidaberg
2012-09-08 Sicklaloppet, Sickla, Nacka, sthlm
2012-09-08 Kistaloppet, Kista
2012-09-07 VSM Femkamp, Katrineholm, Backavallen
2012-09-05 Ursvik Xtreme final, Ursviks motionsspår, Xtreme-spåret, 15 km.
2012-09-04 Fredrikshofspelen, Stockholms Stadion
2012-09-02 Vretaloppet, Ljungsbro
2012-09-02 Täby Open 2012, Täby
2012-09-01 Tjejmilen, Djurgården, Stockholm
2012-09-01 Salomon Trailtour Kåsjön, Kåsjön, Göteborg
2012-08-30 Mjölbyfemman, Mjölby
2012-08-30 Hälsoloppet, Huddinge
2012-08-26 Friidrotts-SM, Stockholms Stadion
2012-08-26 Surbullespelen, Norrköping
2012-08-25 SN-löpet, Nyköping
2012-08-24 Friidrotts-SM, Stockholms Stadion
2012-08-21 Studenternas Hösttest, Stadion
2012-08-18 Midnattsloppet, Södermalm
2012-08-14 Huddingespelen, Huddinge
2012-08-11 AXA Fjällmaraton, Edsåsdalen-Vålådalen
2012-08-11 Telge Stadslopp, Södertälje
2012-08-11 Brunskogsloppet, Edane
2012-08-09 Långlöparnas Kväll, Stockholms Stadion
2012-08-07 KK-Jogggen (halvmara), Katrineholm
2012-08-07 Friidrottskväll på Stadion 3 - Öppna DM, Stadion
2012-08-05 Veteran SM, Kil
2012-08-04 Häljebodaloppet, Häljeboda
2012-08-04 Tällberg halvmarathon, Tällberg
2012-07-28 Baltzarloppet, Motala
2012-07-28 Ölands marathon, Löttorp, Öland
2012-07-26 Friidrottskväll på stadion 2, öppna DM, Stockholm stadion
2012-07-25 Källbrinksöz 10, Källbrink
2012-07-25 Stockholm Kvartsmarathon, Stockholm
2012-07-22 Valbo Games, Gävle
2012-07-14 Siskiyou Outback Trail Runs, Ashland, OR, USA
2012-07-14 Jubileumsmarathon, Stockholm
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta