Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2012-06-10 - Svealandsserien deltävling 2, Köpings IP, Köping  Tillbaka » 

2012-06-10 - Svealandsserien deltävling 2, Köpings IP, Köping

Officiell resultatlista »
 K Spjut
  1.   Johanna Höglund, 84 Upsala IF 32.95
  3.   Ulrika Evjen, 74 Studenterna 21.15
 K Diskus
  1.   Elisabeth Arvidsson, 95 Upsala IF 28.32
  3.   Ulrika Evjen, 74 Studenterna 18.39
 K Tresteg
  1.   Anna Holmin, 95 Upsala IF 10.74 (-0.1 m/s)
  3.   Amina Henaien Taghaboni, 84 Studenterna 8.78 (0 m/s)
 K Höjd    (3 fullföljande)
  1.   Alexandra Hjort Upsala IF 151
  3.   Lisa Hansson, 82 Studenterna 127
 K Svensk Stafett    (3 fullföljande)
  1.   Stafett Lag Upsala IF 2.27.27
  2.   Stafett Lag Studenterna 2.30.90
  3.   Stafett Lag FGF Gotland 2.40.81
 K 3000    (3 fullföljande)
  1.   Ylva Odemark, 81 FK Studenterna 10.29.06 627
 M Spjut    (4 fullföljande)
  1.   Axel Lönnegren Upsala IF 54.83
  4.   Urban Evjen, 73 Studenterna 31.01
 M Diskus    (4 fullföljande)
  1.   Erik Larsson, 80 FGF Gotland 41.78
  3.   Hunter S Mabon, 69 Studenterna 32.84
 M Tresteg    (4 fullföljande)
  1.   Erik Larsson, 80 FGF Gotland 13.21 (0 m/s)
  4.   Urban Evjen, 73 Studenterna 9.49 (+0.8 m/s)
 M Höjd
  1.   Jonathan Kruse Upsala IF 200
  4.   Hunter S Mabon, 69 Studenterna 1.54
 M Svensk Stafett
  1.   Stafett Lag IFK Lidingö 2.04.33
  4.   Stafett Lag Studenterna 2.12.46
 M 400mH    (4 fullföljande)
  1.   Petter Berner-Wik Upsala IF 1.03.19
  4.   Ian Feldin, 80 FK Studenterna 1.10.30 463
 M 3000    (4 fullföljande)
  1.   Jonathan Alveus Upsala IF 9.19.84
  2.   Mattias Aspholm, 74 FK Studenterna 10.02.69 552
 M 800m    (4 fullföljande)
  1.   Jonathan Alveus Upsala IF 2.05.69
  4.   Jorge Miró, 86 FK Studenterna 2.30.41 330
 M 200m    (4 fullföljande) (Vind: -2.0)
  1.   Ulrik Sköldkvist, 94 IFK Lidingö 23.82
  4.   Mikael Brodersen, 80 FK Studenterna 24.98 565
 K 400m häck    (3 fullföljande)
  1.   Ellinor Sundstrand, 94 FGF Gotland 1.14.58
  2.   Malin Ekblad, 96 Uppsala IF 1.17.55
  3.   Emelie Ovenholm, 81 FK Studenterna 1.58.18 27
 K 200m    (3 fullföljande) (Vind: -1,0)
  1.   Therese Aspsäter, 83 FK Studenterna 27.29 663
  2.   Klara Zetterberg Uppsala IF 27.50
  3.   Maja Almgren Gotland 27.79
 F15, K, K seriematch 800m    (7 fullföljande)
  1. (K-1) Agnes Sjöström, 94 IK Westmannia 2.18.92
  2. (K-2) Jenny Olsson, 85 Ärla IF 2.19.02
  3. (K-Seriematch-1) Charlotta Linnell, 72 FK Studenterna 2.26.07 716
  4. (K-Seriematch-2) Erika Lövqvist, 95 Upsala IF 2.28.39
  7. (K-Seriematch-3) Astrid Åkerblom, 97 FGF Gotland 3.01.99


Tidigare resultat
2012-07-01 Uppsalaspelen, dag 2, Studenternas IP, Uppsala
2012-06-30 Kustmaran, Kritianopel
2012-06-30 Stockholm Trail, Stockholm
2012-06-30 Uppsalaspelen, Uppsala
2012-06-30 Runrundan halvmaraton, Vallentuna
2012-06-29 SM 100 Km Lapland Ultra, Adak Norrbotten
2012-06-29 Trosa Stadslopp, Trosa
2012-06-26 Sommarspelen, Stadion
2012-06-25 Öppna dm 1, Stadion
2012-06-25 Friidrottskväll på stadion 1, Stadion
2012-06-20 Enhörna Challenge 1, Södertälje IP
2012-06-19 Studenternas Sommartest, Stadion
2012-06-16 Karlstad Stadslopp, Karlstad
2012-06-16 Huddingespelen, Huddinge
2012-06-10 Svealandsserien deltävling 2, Köpings IP, Köping
2012-06-10 Sayo, Sollentunavallen
2012-06-09 Paradisloppet, Brunn, Ingarö
2012-06-09 Österåkersmilen, Österåker
2012-06-08 Sayo, Sollentunavallen
2012-06-07 Mälarenergi Stadslopp, Västerås
2012-06-06 Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2012-06-05 Spårvägens 5-kamp, Sätra
2012-06-02 Berdorfer laf, Berdorf, LUX
2012-06-02 Stockholm Marathon, Stockholm
2012-05-31 Int. Saar-Lor-Lux-Lauf der Polizei, Saarbrucken, GER
2012-05-27 Täbyloppet, Skavlöten
2012-05-26 Tolvanloppet, Bromma
2012-05-23 MilSpåret, Djurgården
2012-05-22 Ursvik Xtreme DT4, Ursvik
2012-05-19 ING europe-marathon Luxembourg, Luxembourg, LUX
2012-05-19 Stockholms brantaste, Hammarbybacken, Stockholm
2012-05-19 Svealandsserien deltävling 1, Gunder Hägg Arena, Gävle
2012-05-19 Skärholmsloppet, Skärholmen
2012-05-16 Arenamilen, Vallentuna idrottsplats
2012-05-13 Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP
2012-05-13 Cliärrwer Loof, Clervaux, LUXEMBOURG
2012-05-12 VDM, Sätra
2012-05-12 Strömmingsloppet, Vaxholm
2012-05-12 GöteborgsVarvet, Göteborg
2012-05-08 Ursvik Extreme deltävling 3, Ursvik, Sundbyberg
2012-05-08 Speedy Gonzales, Enskede IP
2012-05-01 Danderydsloppet, Danderydsvallen
2012-04-29 Terräng-SM, dag 2, Linköping
2012-04-28 Neglingeloppet, Saltsjöbaden
2012-04-28 Terräng-SM, dag 1, Linköping
2012-04-28 Sentrumsløpet, Oslo
2012-04-28 Lidingö Ultra 50k, Lidingö
2012-04-22 Kvantumloppet, Huddinge
2012-04-21 Springcross, Norra Djurgården
2012-04-21 Kvarnloppet, Jakobsberg
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta