Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2012-08-05 - Veteran SM, Kil  Tillbaka » 

2012-08-05 - Veteran SM, Kil

Officiell resultatlista »
 M35 Diskus    (8 fullföljande)
  1.   Daniel Hedström, 73 Valbo AIF 36.01
  7.   Urban Evjen, 73 Studenterna 23.54
 M35 Kula    (11 fullföljande)
  1.   Martin Söderberg, 73 IFK Tumba 12.10
  11.   Urban Evjen, 73 Studenterna 8.14
 M35 Tresteg    (3 fullföljande)
  1.   Martin Emanuelsson, 77 IFK Göteborg 11.38 (+2.7 m/s)
  2.   Sergej Nikolajev, 73 Hässelby 10.86 (0 m/s)
  3.   Urban Evjen, 73 Studenterna 10.04 (2.0 m/s)
 M35 Längd    (4 fullföljande)
  1.   Martin Emanuelsson, 77 IFK Göteborg 5.79 (0 m/s)
  4.   Urban Evjen, 73 Studenterna 4.55 (0 m/s)
 M35 400mH    (2 fullföljande)
  1.   Sergej Nikolajev, 73 Hässelby SK 1.01.88
  2.   Urban Evjen, 73 FK Studenterna 1.12.65 420
 M35 110mH Fnal-heat    (5 fullföljande) (Vind: -0.9)
  1.   Stefan Jeppsson, 75 Vittsjö GIK 17.66
  4.   Urban Evjen, 73 Studenterna 19.83
 M35 100m Final-heat    (7 fullföljande) (Vind: -1.7)
  1.   Erik Johansson, 76 Alingsås IF 11.81
  7.   Urban Evjen, 73 FK Studenterna 13.80 258
 K40 800m    (3 fullföljande)
  1.   Charlotta Linnell, 72 FK Studenterna 2.37.34 596
  2.   Susanna Reiman, 69 IK Akele 2.45.09
  3.   Git Karlsson, 68 Högby IF 3.13.72
 K40 400M Final-heat    (2 fullföljande)
  1.   Charlotta Linnell, 72 FK Studenterna 1.04.92 636
  2.   Gina Engberg, 71 Järvsö IF 1.15.81
 K35 Sput    (4 fullföljande)
  1.   Anna Ek, 73 IK Hakarpspojkarna 24.74
  2.   Ulrika Evjen, 74 Studenterna 21.84
 K35 Kula    (7 fullföljande)
  1.   Anna Ek, 73 IK Hakarpspojkarna 10.38
  2.   Camilla Mattson, 73 Kils AIK 10.22
  3.   Ulrika Evjen, 74 FK Studenterna 8.80
 K35 Längd    (3 fullföljande)
  1.   Weronica Hägg, 74 Hälle IF 4.31 (-1.0 m/s)
  2.   Susanna Runheim, 73 KFUM Örebro 4.27 (+1.5 m/s)
  3.   Ulrika Evjen, 74 Studenterna 4.26 (+0.1 m/s)
 K35 100mH Final-heat    (1 fullföljande)
  1.   Ulrika Evjen, 74 FK Studenterna 22.19 221
 M50 200m Final-heat    (6 fullföljande) (Vind: -1.2)
  1.   Ingemar Pilgard, 60 Lekeryd-Svarttorp SK 26.34
  2.   Thomas Fagerberg, 61 IS Göta Helsingborg 26.74
  3.   Ingemar Ztorm, 60 FK Studenterna 27.25 386
 M50 200m Heat 1-heat    (5 fullföljande) (Vind: +2.4)
  1.   Ingemar Ztorm, 60 FK Studenterna 26.62 (+2.4 m/s) 430
 Fint
 M35 Spjut    (11 fullföljande)
  1.   Magnus Olsson, 74 Edsbyns IF 50.76
  10.   Urban Evjen, 73 Studenterna 34.76
 Fint väder inte mycket vind
 M40 Spjut 1-heat    (13 fullföljande)
  1.   Vesa Rontti, 72 Stocksäters IF 49.48
  2.   Johan Widén, 72 Kils AIK 48.47
  3.   Ronnie Eriksson, 69 Kils AIK 47.99
  13.   Hunter S Mabon, 69 Studenterna 28.12
 Fint väder inte mycket vind
 M40 Diskus Final-heat    (8 fullföljande)
  1.   Magnus Håkansson, 70 Valbo IF 39.34
  2.   Fredrik Nyman, 71 Östhammar FI 38.19
  3.   Hunter S Mabon, 69 Studenterna 33.92
 Fint
 M40 Kula Final-heat    (11 fullföljande)
  1.   Magnus Håkansson, 70 Valbo IF 13.92
  2.   Håkan Setthammar, 72 Västerås FK 13.30
  3.   Fredrik Nyman, 71 Östhammar FI 12.41
  5.   Hunter S Mabon, 69 Studenterna 10.96
 Fint
 M40 Längd Final-heat    (8 fullföljande)
  1.   Mattias Sunneborn, 70 Spårvägen 7.04 (1.2 m/s)
  2.   Håkan Setthammar, 72 Västerås FK 6.37 (0.5 m/s)
  3.   Christer Ek, 68 IK Ymer 6.17 (1.7 m/s)
  6.   Hunter S Mabon, 69 Studenterna 5.40 (0 m/s)
 Soligt
 M40 Höjd 1-heat    (3 fullföljande)
  1.   Fredrik Persson, 72 Gefle IF 1.62
  2.   Hunter S Mabon, 69 Studenterna 1.58
  3.   Henrik Larsson, 69 Bålsta IK 1.50
 fint
 M40 110mH Final-heat    (3 fullföljande) (Vind: -0,1)
  1.   Lars Diechle, 69 Sävedalens AIK 18.26
  2.   Hunter S Mabon, 69 FK Studenterna 18.55 543
  3.   Urban Håkansson, 69 Falköpings AIK FIF 22.89
 fint
 M40 200m Final-heat    (6 fullföljande) (Vind: 0)
  1.   Jan Erlandsson, 72 Vllstads GIF 23.74
  2.   Håkan Setthammar, 72 Västerås FK 25.01
  3.   Hunter S Mabon, 69 Studenterna 25.37 526
 fint
 M40 100m Final-heat    (8 fullföljande) (Vind: -1.2)
  1.   Mattias Sunneborn, 70 Spårvägen 11.15
  2.   Jan Erlandsson, 72 Villstads GIF 11.99
  3.   Jonas Reingoldt, 69 IFK Lund 12.25
  5.   Hunter S Mabon, 69 Studenterna 12.50 482
 Mulet 19 grader
 M35 10000m    (4 fullföljande)
  1.   Fredrik Uhrbom, 77 Spårvägens FK 32.15.51
  2.   Fredrik Persson, 76 FK Studenterna 35.34.10 625
  3.   Daniel Förberg, 74 Fredrikshof 37.46.69


Tidigare resultat
2013-03-17 Två sjöar runt, Sundbyberg
2013-03-16 10Km Villa de Laredo, Laredo Spanien
2013-03-10 CPC Loop Den Haag Halvmarathon, Den Haag, NED
2013-03-10 Postlaf, Luxembourg, LUX
2013-03-09 Löparmångkampen 2013 - Kvinnor, Bosön
2013-03-09 Löparmångkampen 2013 - Män, Bosön
2013-03-09 Bore Cup deltävling 4, Uppsala Björklinge
2013-03-03 Antalya halvmarathon, Antalya, Turkiet
2013-02-26 Storängsözet 13, Huddinge
2013-02-24 Tokyo Marathon, Tokyo, Japan
2013-02-23 Kiel halvmarathon, Kiel, TYS
2013-02-19 Storängsözet 12, Huddinge
2013-02-17 Barcelona Half Marathon, Barcelona
2013-02-17 Inne-SM, Stadium Arena, Norrköping
2013-02-16 La Printanière, Erpent, BEL
2013-02-16 Inne-SM, Stadium Arena, Norrköping
2013-02-12 FKS 300m & 600m, Bosön
2013-02-09 IVSM, Karlskrona
2013-02-09 Hammarbyspelen , Sätra
2013-02-09 Bore Cup 3 Uppsala, Sävja, Uppsala
2013-02-08 Hammarbyspelen, Sätra
2013-02-05 Storängsöset 10, Huddinge
2013-02-03 Raka Spåret, Sätra
2013-01-27 Vinthundsvintern , Sätra
2013-01-26 Vinthundsvintern , Sätra
2013-01-20 Scandic Indoor Games, Huddinge
2013-01-19 Scandic Indoor Games , Huddinge
2013-01-12 IVDM, Sätrahallen
2013-01-12 IVDM, Sätrahallen
2013-01-12 Veteran-DM inomhus, Sätra friidrottshall
2013-01-12 Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen
2013-01-12 Bore Cup 2, Vallentuna
2013-01-06 Ärlaspelen , Eskilstuna
2012-12-31 Sylvesterloppet, Nora
2012-12-31 Sylvesterloppet, Göteborg, Centrala Göteborg
2012-12-31 Nyårsloppet, Vallentuna
2012-12-09 Lissabon Marathon, POR
2012-11-18 Extreme Trail Lillois, Lille, FRA
2012-11-18 Divina Pastora Maraton Valencia, Valencia, Spanien
2012-11-09 Belle-Etoile's Fakel-Laf, Bertrange, LUX
2012-11-03 Vintermarathon 2012, Norra Djurgården
2012-10-28 Långa Tullinge-Tumbaloppet, Lida Friluftsgård
2012-10-28 Långa Tullinge-Tumbaloppet, Lida Friluftsgård
2012-10-28 Frankfurt marathon, DEU, Frankfurt
2012-10-28 Ettelbrécker Stad- a Vollekslaf (5/10 km), Ettelbruck, LUX
2012-10-21 Haninge Trail, Haninge
2012-10-21 Amsterdam Marathon, Amsterdam
2012-10-21 The Bupa great Birmingham run, Birmingham
2012-10-20 Växjö Marathon, Växjö
2012-10-14 Hässelbyloppet, Hässelby
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta